Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Nutitelefoniks Android või iPhone?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Nutitelefoniks Android või iPhone?

    Ma ei oska otsustada kas võtta samsung galaxy note 8 või apple iPhone 7+ - uut on suht ruttu vaja ja vana oli aastast 2015 android.. suht vähe kogemusi aga tahaks midagi head! Soovitused teretulnud!

    #2
    Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

    Teatavasti jaguneb inimkond kaheks: Androidi ja iOSi inimesteks, esimeste arvates on teine täielik jama ja vastupidi.

    Comment


      #3
      Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

      Okei, ma olen varem ainult selle androidi peal olnud, kas ümber harjumine on raske? Kui keegi on läinud üle..

      Comment


        #4
        Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

        Samas ei ole mõtet kallimat ja näitajate poolest kehvemat osta:

        https://www.gsmarena.com/compare.php...&idPhone2=8505

        Mõned head omadused mis tänapäevasel telefonil võiksid olla:
        - Always-on display
        - Contrast ratio: Infinite (nominal), 4.148(sunlight)
        - fingerprint (rear-mounted)

        Ümberõppimine raske ei ole, nagunii tahab ka uus Android telefon harjumist pisut.
        viimati muutis kasutaja martinr112; 18 02 2019, 18:28.

        Comment


          #5
          Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

          Lühidalt öeldes on iphonega muresi vähem

          Comment


            #6
            Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

            Ise pole tänini nutitelefoni omanud aga siit-sealt on tugevalt mulje jäänud, et Android on tunduvalt avatum ja võimaluste rohkem (standardsem?) süsteem, ja vist ka vähem tootja poolt vana tarkvara/seadmete "peedistamist", et inimesed rohkem uusi mudeleid ostaks?

            Teada on ka, et Apple tooted on kõvasti üle hinnatud ja kehva vastupidavusega. Plussidena on jah välja toodud suuremat kasutamise lihtsust/mugavust - vähemasti niikaua, kui teha ainult levinud tava toiminguid.


            Mulle isiklikult see firma moraalselt üldse ei meeldi! Põhjusest saab aimu kui vaadata näiteks youtube'ist "Louis Rossmann"'i videosid.
            Eesotsas tooks välja:
            https://www.youtube.com/watch?v=AUaJ8pDlxi8
            https://www.youtube.com/watch?v=HkPUoUJPJAQ
            https://www.youtube.com/watch?v=oNl2q6YZXlA
            https://youtu.be/F66BapDvpU8?t=2416
            Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
            Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

            Comment


              #7
              Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

              Esmalt postitatud Mees Metsast poolt Vaata postitust
              Ise pole tänini nutitelefoni omanud ... Apple tooted on kõvasti üle hinnatud ja kehva vastupidavusega
              Üle hinnatud ehk tõesti, aga vastupidavad on nad küll. Ja selle Androidi võimalusterohkusega ei ole 99 % kasutajatest midagi peale hakata, kui see veel pidevalt kokku ka jookseb. iPhone suur eelis on minuarust just kõigi toimingute intuitiivsus ja see et kõigil mudelitel on operatsioonisüsteem sama. Lapse SE on täpselt sama, mis tema isa XS ja ja vanaisa 6S.
              Ja järelturg muidugi. Katsu sa mõnda vana Androidi maha müüa.
              Ja kui iPhone, miks siis vana mudel 7? Kui, siis ikka XR vähemalt.
              viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 18 02 2019, 23:21.

              Comment


                #8
                Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                Müün praegu Android 8.1 kui huvi pakub ...
                Click image for larger version

Name:	00.jpg
Views:	1
Size:	120,4 KB
ID:	871690 Click image for larger version

Name:	01.jpg
Views:	1
Size:	489,0 KB
ID:	871691

                Comment


                  #9
                  Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                  Mina olen iphones pettunud kuna softiga piiratakse vanal telefonil laadimist. 10 tundi laadib siis jõuab 80% laetuseni. Järgmise ööga saab ikka 100% täis. Proovitud eri laadijatega, uus laadija algul laadib kiiremini, paari päeva pärast taas laadimisvool 50ma. Androidid ei kiusa niimoodi inimest et ta uue telefoni ostaks. Ja muidugi tehakse seda kõike kasutaja hüvanguks, sest "vana akut ei tohigi kiiresti laadida". Ainult uus telo ja ainult esinduse remondid on lubatud, ühesõnaga ainult suurema rahakotiga sobib. Seega järelturg on softiga piiratud.
                  Telo on muidugi ka vana, 5S. Aga siiski ei tundu et aku läbi, pigem ikka telo tahab et ma akut vahetaks, mitte mina.

                  Comment


                    #10
                    Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                    Ma olen iPhonet kasutanud 3GS-ist alates. Op.systeem on m6nus lihtne ja mugav. Ok annaks paremaks teha, kuid siiski. Mulle endale meeldis vana iOS, see mis oli enne seda uue disani kasutusele v6ttu ehk siis enne iOS 7-t. Telefoni vahetamine on mugav. Seade ise on tehniliste n2itajate poole pealt tegelikult selline keskmine, Androidikad v6ivad selles osas pika puuga 2ra teha. Siin on j2llegi yks v2ike "aga": kuna iPhoned on kindla riistvara seadistusega ja pudinatega tehtud, siis opsysteem on optimeeritud selle peale. Kui tahad telefoni remontida, siis sul on iPhonele tunduvalt lihtsam varuosasid saada (v6imalik, et mulle tundub nii).


                    Mis muudab Apple (tooted) n6medaks, on nende poliitika. Nad kuidagi v2ga agressiivselt l2henevad kliendile: op.systeemi uuendus kellab proset alla, p6hjenduseks tuuakse, et aku on vananenud; seadet ei ole m6tet remontida, osta parem uus jne jne jne. Neid n2iteid v6ib siia hulganisti tuua.


                    Uuenduste kohta v6in nii palju 8elda, et iOS 7-ndast alates on kuldreegel selline, et kannatab teha yhe major uuenduse + ~3 minor uuendust. Peale seda hakkab op.systeem inimest liiga palju kiusama.
                    V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

                    Comment


                      #11
                      Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                      Esmalt postitatud Mephistopheles poolt Vaata postitust
                      iOS 7-ndast alates on kuldreegel selline, et kannatab teha yhe major uuenduse + ~3 minor uuendust. Peale seda hakkab op.systeem inimest liiga palju kiusama.
                      Ma ei saa küll sellest aru? Mul on 6S, millele tegin eelmine aasta akuvahetuse kampaaniaga 28 € eest aku vahetuse. Nüüd on viimane iOS 12.1.4 peal ja ei ole mingit aku piiramist (aku max on 92 %).

                      Comment


                        #12
                        Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                        Aga vaata, seal on see asi, et kui aku 2ra vahetad, siis vabastatakse kellamise piirangud. Ega siis aku ei pruugi vananenud olla, aga piirangut laotakse ikka peale. Ja niisama akut vahetada ka ei ole ju m6tet. See ongi yksnende n6medatest tegemistest. Easy money - klient vahetab aku v6i ostab uue lutsu.

                        Vanematel iPhonedel/iOSidel oli lihtsam piirang, kas telefonile l2heb uus versioon peale v6i mitte.
                        V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

                        Comment


                          #13
                          Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                          Menüüst saad ju valida kas piiratakse prose kiirust või mitte. Mu tagavara telefonil 6S peal viimane uuendus hetkel ja ei ole märgatavalt aeglasem kui 8. Lasin aku ka ära vahetada kampaania korras. Enne olid tõsised probleemid külmaga, isegi uuena lülitas lambist välja kui aku oli 40-50% täis.

                          Üldiselt ma kaldun ka iPhone poole viimasel ajal, kuigi enne seda olen olnud algusest peale Androidi kasutaja. Eriti hull on viimane puhas Android 9, see ei kõlba enam üldse kasutada. Lihtsalt ei leia menüüst asju üles ja kohati tuleb teha 10 steppi nt. suunamine - absurd.

                          Kui IOS mulle meeldib siis OSX ei kõlba kasutada. Samuti ei meeldi esivedu, kepikast ja naastrehvid. Neid teemasid võiks ka arutada.

                          Comment


                            #14
                            Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                            Eks ta kipub nii olema -jah-, et p2eva l6puks m6lemad tegelikult t2idavad oma ylesannet ilusasti. Ja valiku tegemisel peab kasutaja ise otsustama kumb on UXi ja GUI poole pealt parem. M6lemal on omad head ja vead.

                            Kuskilt on meelde j22nud, et iOS ja OS X kasutavad sama baas opsysteemi. OS Xi GUI ja UX peaks olema v2ga lihtne ja mugav kasutada inimesele. Kuid DOSi/Windowsi/Linuxi inimesena, mulle see OS ei istu - tundub kuidag vale ja harjumatu.
                            viimati muutis kasutaja Mephistopheles; 19 02 2019, 23:33.
                            V2ntv6ll on selleks k6ver, et mahuks mootorisse 2ra.

                            Comment


                              #15
                              Vs: nutitelefoniks android või iPhone?

                              Tehnika inimesena olen palju aastaid remontinud ka mobiiltelefone, alates kunagisest Nokia 1610 peale. Juba esimestest Apple nutitelefonidest jäie hea mulje, tugev tehniline lahendus, vastupidavus, turvalisus.
                              Applit omades ei pea eriti muretsema ekraani pärast, mis teiste tootjate Androidi mudelitel nii hinnaline on, Apple puhul maksab aga emaplaat, seda tuleb hoida. Lukus oleva Apple "tükiga" pole suurt midagi teha, seega varuosadena emaplaati otsides peab teadma selle seisukorda...
                              Ise kasutan IPhone`si üle 3 aasta, hetkel vanad head IPhone 5 ja 6 hetkel, ekraane puru kukkunud ehitustööde käigus mitu korda, uus ekraan 10€ või natuke peale, pole just eriti palju...
                              Kasutusmugavus ja töökindlus super, helikvaliteet samuti.

                              Comment

                              Working...
                              X