Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Küttekeha tihendi sulatamiseks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Küttekeha tihendi sulatamiseks

    Mul on olemas pakendis hõõguvad 220V triikraua spiraalse NiCr traadiga küttekehad keraamiliste isoleertorukestega.
    Vaskdetailile saaks puurida kõrvuti 10mm augud ja spiraali sinna sisse panna. Annavad hästi painutada.

    Võimsus on 600W. Pikkus 53cm ja isolaatori välisläbimõõt 10mm.
    viimati muutis kasutaja Svago; 11 m 2016, 16:23.

    Comment


      #17
      Vs: Küttekeha tihendi sulatamiseks

      Külmkapi uksetihendeid on läbi aegade tehtud väga erinevatest materjalidest. Viimasel ajal tehakse silikoonkummist ja PVC-st. Eks hind dikteerib materjalivaliku.

      PVC paksu kile keevitusmasinaga on mul mõne aasta tagune kogemus. Ühes firmas oli probleem temperatuuriga. Ruum oli paksu tossu täis ja ventilatsioon oli korrast ära (PVC põletamisel tekkiv suits on tervisele väga ohtlik).
      Paksemat sorti topeltkile keevitamiseks kasutati suurt tööstuslikku seadet, millel oli kahepoolsete võimsate elektriliste küttekehadega noataoline pressija-sulataja. Temperatuur pandi paika minu imestuseks aja muutmisega. Õige temperatuur pidi olema +180°C, kuid seda ei mõõdetud, vaid kontrolliti katse-eksituse meetodil. Sain aja parajaks – operaator vajutas nuppu, järgnes kuumutamine paar sekundit ja siis suruti suruõhu silindritega sulataja vastu kilet. Ka surumise aeg oli reguleeritav.
      Kui liin töötas ühesuguse tempoga, siis oli kõik OK. Kui tekkis paus, läksid esimesed keevitused „aia taha“ - pika pausiga jõudis seade maha jahtuda ja lühikese ajaga ei saavutanud vajalikku temperatuuri.
      Kui temperatuur oli üle optimaalse, siis sulatati kiled läbi ja eraldus suitsu. Lisaks sulas kile sulataja külge. Kui temperatuur oli liiga madal, siis ei keevitanud kokku. Õige töövahemik pidi olema seadme juhendi järgi ca 5°C.

      Comment


        #18
        Vs: Küttekeha tihendi sulatamiseks

        Esmalt postitatud Crank20 poolt Vaata postitust
        Esimene mõte oli antud tükk lihtsalt soojaks ajada ja tihend vastu kuuma tükki panna. Sain täitsa edukalt hakkama.Tekkis järmine mure,küttekeha külge jäi sulamisest jääkmaterjali mis tuli maha kraapida.
        Aga sa teflonteipi pole üritanud sinna vasetüki pinnale kleepida? Ega ma muidugi ei tea, kas antud juhul sellest abi oleks.

        Comment


          #19
          Vs: Küttekeha tihendi sulatamiseks

          Kõige lihtsam oleks mittevajalik pind ära soojustada. Näiteks mineraalvillaga. Vask teatavasti jahutab end õhu käes väga hästi. Võibolla polegi rohkem vaja?
          Allkiri.

          Comment


            #20
            Vs: Küttekeha tihendi sulatamiseks

            Toru pakkus paar videot edasi taolise lahenduse https://www.youtube.com/watch?v=2rvgLBL2VyQ
            Mu meelest täitsa OK. Kuigi mitte kontaktivaba.

            Comment


              #21
              Vs: Küttekeha tihendi sulatamiseks

              Päris hea, lõikamise järgi näed ära kas temperatuur on sobiv.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment

              Working...
              X