Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

generaator ja 230v

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    generaator ja 230v

    Mõte siis selline, et vaja oleks elektrigeneraator ühendada majavooluga läbi releede nii, et kui generaatorist vool relee mähisele peale tuleb tõmbab kontaktid võrguvoolult generaatrile. Vajalik kaks releed DIN mõõdus kuna generaatorist väljatulevad juhtmed on nagu kaks faasi, mitte null ja faas.
    Küsimus nüüd selles, et kui juhtub midagi näiteks üks kontakt jääb kinni ja voolud kokku saavad, mis siis juhtub ja äkki on võimalik mingisugune kaitse vahele panna?

    algeline kujutis

    võrk gen.
    II II
    \ \ -->relee mähis
    I I

    ideid?

    #2
    Vs: generaator ja 230v

    Aga miks peab releedega tegema? Mugavus? Kõige parem oleks üks lollikindel ümberlüliti: majale kas genekast või siis võrgust. See on kõikse väiksem mure, kui juhuslikult voolud kokku saavad ja genekas maha põleda võib. Suurem jama tuleb siis, kui juhuslikult genekast voolu võrku lased, siis võid mõne remondimehe ära tappa, ka kõrgepinge poolel.

    Comment


      #3
      Vs: generaator ja 230v

      Generaatori ühe otsa ühendad nulllatile ja ümber klõpsid ainult releed. Gene enda rikkevoolu võid sel juhul ära killida, sest seda osa hakkab täitma süsteemis olev kaitseahel.
      Miks DIN mõõdus relee 2f lülitamiseks parem on, kui mingis muus mõõdus asi?
      Relee klemmid ei jää kokku, kui relee lülitusvool oluliselt ületab generaatori maksimaalset lubatut. Kui ka mingi ime läbi peakski see kinni jääma, siis järelikult ta lihtsalt ei tagastu ja võrgule ümber ei lülitata
      Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

      Comment


        #4
        Vs: generaator ja 230v

        Viisakas oleks see asi lahendada kilbis reserveeritava pakketlülitiga (kui nüüd täpne nimetus meeles on) mille lahutuspinge on vähemalt 6 kV ja kuhugile õue paned siis isase pistikupesa generaatori jaoks. Tavaliselt tehakse reservtoite osa nii, või vähemalt on mobiilimastide reserv nii tehtud.
        Kui pinge liini tagasi lased ja keegi surma saab, siis on meie kohtusüsteem eriti karm.
        /teemaväline edasine jutt kirjutamatta jäetud/
        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

        Comment


          #5
          Vs: generaator ja 230v

          Generaator tuleb sul nagunii käsitsi käivitada, siis on (lolli)kindlam ümberlülitus ka käsitsi teha.
          viimati muutis kasutaja vanemleitnant; 18 m 2011, 09:16. Põhjus: täpsustus

          Comment


            #6
            Vs: generaator ja 230v

            Gene juurde paned lüliti.
            tegutsemise järjekiord:
            a
            1)käivitad gene
            2)soojendad mootorit minut-paar(õhkjahutuse korral 10...20 sek)
            3)lülitad gene ahela kilpi, kilbis vastutab ümberlülimise eest relee. Pinge saatmine EE või muu tarnija poolele on välistatud.
            b
            1)käivitad
            2)soojendad
            3)Avad kilbi ja teostad ümberlülituse ÜHE lülitiga, millel on 2 positsiooni: võrk, gene

            Variant a puhul tõenäoliselt UPSimatta arvutid välja ei lülitu, kui gene käivitamine toimub enne võrgupinge kadumist.

            to klm: miks peaks reservtoite võrku tagasi laskma?
            minu kogemuste kohaselt loobub mingi kogust genest kiirelt, kui toide anda võrgu poolele(kolleeg kunagi kogematta proovis 15kW isendiga)
            Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

            Comment


              #7
              Vs: generaator ja 230v

              Küsi parem miks tuleks seda kindlasti vältida ehk loe enda küsitud post lõpuni.
              Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

              Comment


                #8
                Vs: generaator ja 230v

                Täpselt seda A varjanti ma mõtlesingi, millist releed peaks kasutama?
                DIN mõõdus sellepärast, et kilpi sobiks hästi
                Küsingi ma seda kõike sellepärast, et oleks OHUTU
                Esmalt postitatud reuter poolt Vaata postitust
                Gene juurde paned lüliti.
                tegutsemise järjekiord:
                a
                1)käivitad gene
                2)soojendad mootorit minut-paar(õhkjahutuse korral 10...20 sek)
                3)lülitad gene ahela kilpi, kilbis vastutab ümberlülimise eest relee. Pinge saatmine EE või muu tarnija poolele on välistatud.
                b
                1)käivitad
                2)soojendad
                3)Avad kilbi ja teostad ümberlülituse ÜHE lülitiga, millel on 2 positsiooni: võrk, gene

                Variant a puhul tõenäoliselt UPSimatta arvutid välja ei lülitu, kui gene käivitamine toimub enne võrgupinge kadumist.

                to klm: miks peaks reservtoite võrku tagasi laskma?
                minu kogemuste kohaselt loobub mingi kogust genest kiirelt, kui toide anda võrgu poolele(kolleeg kunagi kogematta proovis 15kW isendiga)

                Comment


                  #9
                  Vs: generaator ja 230v

                  Esmalt postitatud reuter poolt Vaata postitust
                  Gene juurde paned lüliti.
                  tegutsemise järjekiord:
                  a
                  1)käivitad gene
                  2)soojendad mootorit minut-paar(õhkjahutuse korral 10...20 sek)
                  3)lülitad gene ahela kilpi, kilbis vastutab ümberlülimise eest relee. Pinge saatmine EE või muu tarnija poolele on välistatud.
                  b
                  1)käivitad
                  2)soojendad
                  3)Avad kilbi ja teostad ümberlülituse ÜHE lülitiga, millel on 2 positsiooni: võrk, gene

                  Variant a puhul tõenäoliselt UPSimatta arvutid välja ei lülitu, kui gene käivitamine toimub enne võrgupinge kadumist.

                  to klm: miks peaks reservtoite võrku tagasi laskma?
                  minu kogemuste kohaselt loobub mingi kogust genest kiirelt, kui toide anda võrgu poolele(kolleeg kunagi kogematta proovis 15kW isendiga)
                  Kindlalt soovitaks varianti b

                  Lihtsalt eestis on juba olnud juhuseid, kus mõni generaatori omanik on tahtnud "head" ja ka naabritele generaatoriga voolu andnud.
                  Ja kui generaator üle trafo kõrgepingesse toidab, siis ei lülitu ta mitte hetkeliselt välja, vaid selleks kulub ikka mingi aeg kasvõi juba pöörlevate masside tõttu.
                  Kui nüüd parajasti mehed liinil ja töökoha maandustega on mingi jama (kuna on kiire) siis võivad tagajärjed väga kurvad olla.
                  viimati muutis kasutaja klm; 18 m 2011, 23:30.
                  MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                  KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                  Comment


                    #10
                    Vs: generaator ja 230v

                    Click image for larger version

Name:	faas.png.jpg
Views:	2
Size:	3,8 KB
ID:	865539
                    Ma ei taha ilkuda, aga kuidas on sellise releega võimalik toide võrku tagasi lasta?
                    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                    Comment


                      #11
                      Vs: generaator ja 230v

                      Esmalt postitatud reuter poolt Vaata postitust
                      ... miks peaks reservtoite võrku tagasi laskma?
                      minu kogemuste kohaselt loobub mingi kogust genest kiirelt, kui toide anda võrgu poolele(kolleeg kunagi kogematta proovis 15kW isendiga)
                      Sai mõned päevad tagasi keskpingetrafo 230V poole takistust mõõdetud - koos 120 meetri 16mm2 madalpingeliini ja arvesti-kaitselülititega kokku ühe oomi ringis. Kui sinna korrakski gene peale lasta, võib teisele poole korraliku kV-des suraka saata.
                      viimati muutis kasutaja Scott; 20 m 2011, 02:54. Põhjus: täpsustus
                      73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                      ATiP1pN4XeM

                      Comment


                        #12
                        Vs: generaator ja 230v

                        Võrgus võivad lühisele lülitades (siis kui riket otsitakse ja siis kui generaator töötab) tekkida kommutatsioonilised liigpinged, mis võivad 0,4 kV võrgus küündida kuni 6 kV ni (mõningatel allikatel kuni 10 kV -ni) . Sellise isolatsiooniga releed on lihtsalt veidi liiga kallid, samuti on igasugu releedel, käivititel ja võimsuslülititel paha komme aegajalt juhtivaks muutuda.

                        Seetõttu nõuab EE "Elektripaigaldiste käidu ohutusjuhendis" kolmandas väljaandes, Tallinn 2007, punktis 7.2.3 :

                        "Töökoht peab olema eraldatud talitluspingest lahklüliti, lahuti või koormuslüliti abil, lattide või juhtmete lahtiühendamise või demonteerimise teel, kaitsmete eemaldamisega või muul usaldusväärsel viisil. Lahklüliti, lahuti või koormuslülitil peab olema nähtav kontaktide vahekaugus, seadme standardi järgi usaldusväärne mehhaaniline asendiosutaja või nende kontaktide toimimine muul viisil usaldusväärselt tuvastatav."

                        Mina neid nõudeid välja pole mõelnud ja miskipärast ei usu, et need ka vahepeal muutunud oleks.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #13
                          Vs: generaator ja 230v

                          Magnetkäivitil on käiviti olek lihtsalt tuvastatav. Normaalsetel releedel on samuti olemas relee alusel märgutuli, mis näitab relee asendit või siis aken, mille taga on punane lipuke, mis annab märku relee asendist. Täiesti tume inimene sellise asjaga ikka ei tegele ja ka genekat käima ei pane.
                          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                          Comment


                            #14
                            Vs: generaator ja 230v

                            Tegeleb küll ja veel.
                            Märgutuli ei ole usaldusväärne, nagu ka mitte lipuke.
                            Kui ma lähen hammastega juhet koorima siis mulle ei piisa sellest et mingi relee küljes mingi plastvidin midagi osutab. Ma tahan füüsiliselt kontakte näha või jääb asi katki.
                            Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                            Comment


                              #15
                              Vs: generaator ja 230v

                              Selleks otstarbeks ongi sobilik pesaga relee. Sikutad relee pesast välja ja ongi ohutu. Vb vanemad mehed teavad, et liinil töötades ei pandud eemaldatud korke kilbi äärele, vaid tasku, et keegi ei saaks neid sisse kruttida.
                              Ma olen kah ses suhtes arg, juhet katsun alles siis, kui olen 3x kontrollinud, kas ahel on pingevaba ja kõigest hoolimatta võimalusel teen kõik toimingud, nagu ahel oleks ikkagi pinge all.
                              Miski suure rubilniku olemasolul ei läheks sa ikkagi liini torkima, kui kuuled, et gene uriseb ja rubilnikule on suvalistel inimestel ligipääs
                              Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

                              Comment

                              Working...
                              X