Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

    KAs ei võiks siis seisata või oluliselt aeglustada ajameid enne kriitilise punkti on saabumist? Kuna sa ütlesid, et masin suudab end ise hoida enamuse ajast sobivas vahemikus, siis poleks neid aeglustusi/seiskamisi ka eriti tihti. Ilma reaalse piiramiseta nagunii masin päris iseseisvaks ju ei saa. Lülitamise plussiks oleks veel lisaks masina seiskumine mingi tõsise probleemi tekkimisel.
    Lõpplülitite hind peaks kah olema mõistlik. Pote ahelas on voolud olematud(lülitite pikk iga) ja kui ühe pote otsa katkestad või asendad kõrgoomilise takistusega, siis saab lihtsalt tagada masina seiskumise või üliaeglase pöörlemise.
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

      Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
      Kas on vihjeid PID kontrolleriga muunduri markide osas? Samuti kontrolleri müüja osas?
      ABB, Siemens, Schneider Electric, Mistubishi, Vacon ja palju muid. Samas on mõnedel nimetatud tootjatel olemas ka muundureid ilma PID regulaatoriteta. Lihtsam on kui annad teada olemasolevate täpsed tüübi nubrid, siis saab järgi uurida, mis neil sees on ja mida pole.
      Andureid ei ole vaja kaks vaid üks, mis näitab leevendi asendit ja muundur hakaks seda siis PID regulaatoriga keskmises asendis hoidma.

      Comment


        #18
        Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

        Mesasja, lõpulylitid, kogu aeg klõpsiks yles alla. Lineaarne sensor hoiab ilusti kiiruse paigas ja vaikselt kompenseerib vastavalt muudatustele. Kui jookseb yhte serva siis jääb ka kiirus seisma.
        PID protsessikontrollid on kasutuses juba aastaid igalpool tooteliinides, need on standard püsiva ja sujuva tootmise tagamiseks. Miks leiutada jalgratast see on juba leiutatud. Hinnapoolest kahtlen kas yks mehaaniline kangajam ja liugpotel põhinev sensor kallimad on kui lülitid. Iseasi on muidugi kas räägime korralikust ja kvaliteetsest või odav. Kõik sõltub sellest palju maksavad masina seisakud ja palju ültse masin töös on. Kui mingi eriti vähe töötav masin ja ei teeni eriti palju raha siis miks mitte kasvõi hiire seest õngitseda lylitid. Aga 24/7 töötavad masinad praktika näidanud et lõpulylitid on kuluvaim osa sensoritest. Lineaarsensoritest olen näinud ainult 1 vigast ja see oli 20 aastat vanal masinal ja viga oli lihtsalt IR lambi valgusviljakuse kukkumine vanuse tõttu.
        Lihtsalt kunagi käidud rada seoses temperatuurikontrolliga. Jh saab teistmoodi lahendada asju kui muidu aga lõpuks tuleb tõdeda et peale pikka katsetamist jõuad sama tulemuseni mille oleks saanud kiirelt ja lihtsalt standard meetodiga. Iseasi on muidugi kui hakkad standard meetodit täiendama, siis tulevad paremad tulemused.

        EDIT:
        Jh 1 andur aga mitte lüliti. PID asjale pole mõtet pliksplaks sisendit anda. Tulemus on sama hea kui ilma PID kontrollita..
        Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
        1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
        2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

        Comment


          #19
          Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

          Kerija muundur on Movitrac.
          Hetkel paistab lihtsaim lahendus olevat ehitada süsteem "raadio laineskaala kerija - häälestaja" meetodil. Kerija otsa paneks poteka - multiturn vs. läbi reduktori, mis asendab eelnevat. Nöörile(trossile) kinnitaks ülemise ja alumise piiri jälgijad. Vastavalt võlli liikumisele ülesse või alla tõukab see jälgijaid ning need omakorda pööravad potekat ning seeläbi muundur aeglustab või kiirendab käiku.
          Teiseks on vaja veel paigaldada mõlema muunduri sünkroonis käivituse ja seiskamise nupp ning need veel dubleerida seadme mõlemasse otsa.

          Comment


            #20
            Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

            Sa ajad ikka asja keeruliseks/jamaks, millesk need jälgijad, mis äärmistes asendites potekat pöörama hakkavad? Muunduri PI (selle Movitracil on PI regulaator sisse ehitatud) regulaator peab saam infot leevendi asendist pidevalt ja pidevalt kiirust reguleerima, mitte ainult äärmistes asendites, muidu ei pruugi asi ikka korralikult tööle hakata.

            Comment


              #21
              Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks


              Tegin protsessist videoklipi ja laadisin ülesse.
              Tegu hetkel väga lühikese toote valmistamisega, seetõttu on leevendi pendeldamine suhteliselt minimaalne.

              "raadio laineskaala kerija - häälestaja" põhimõtte kasutamine tuli pakkumisse kui kõige odavam lahendus. Eks loomulikult on tööriistal oluline funktsioon mugavus ja töökindlus.
              viimati muutis kasutaja Sully; 22 m 2010, 07:16.

              Comment


                #22
                Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                Jätkan leiutamist, vahepeal netis surfates sattusin sellisele komponendile - magnetopot.
                Seoses eelnevaga tekkis selline idee, et paigaldaks välise multiturn poteka, mis oleks referentskiiruse seadistamiseks, originaalpote muunduril on väga kehvapoolne.
                Tema ( ref. poteka) õlgadesse võiks paigaldada need magnetpoted - üks ülesse, teine alla leevendi töö piirimaile. Magnetite asukoha tarvis aga päris õiget lahendust veel mõttesse pole tulnud. Üks varjant oleks panna nood "liugurile" (nagu tootja videoklipis pakub) mida leevendi rulli toru vajadusel äärmistes piirides toksab ning selle läbi muutub takistus ja kiirus.

                Comment


                  #23
                  Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                  Oleks ma KaruTec, oleks ammu ropult pahandanud selle kirvega kure püüdmise peale. Sa kohe üldse ei loe mida sulle kirjutatakse.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Muunduri PI (selle Movitracil on PI regulaator sisse ehitatud) regulaator peab saam infot leevendi asendist pidevalt ja pidevalt kiirust reguleerima, mitte ainult äärmistes asendites, muidu ei pruugi asi ikka korralikult tööle hakata.

                    Sorri, pisut ikka loen, ... Vaatan ka wilkipeediast, aga mõhkugi aru ei saa sellest. Ilmselt olen mingit osa kehast tugevamini ära löönud ja asjad ei jõua mulle lihtsalt kohale.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                      Selle pildil järgi http://en.wikipedia.org/wiki/File:Pi...nt-correct.png on andur (üks andur ainult!) see joon, mis läheb outputist summaatori miinus sisendisse, setpoint (nimetatakse ka reference vahest) see, mida sa tahad saada (leevendi kesmine asend ilmselt), process on leevendi asendi reguleerimine sagedusmuunduriga. Muunduri manualist loe hoolega lk 65-66.
                      PID ja PI regulaatoril muud erinevust ei ole, kui PI-l puudub D komponent.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                        Tänu Moi kannatlikkusele saan ma aru küll põhimõtteliselt - PI andur väljastab teatud pööretel 0 mA - 10 v vms.
                        Ma ei leia seda PI anduri junni vs selle kohta muud kui diagrammid ja teooria. On see äkki mingi müstiline vidin, millest kõik räägivad, aga leida seda ei õnnestu.
                        Otsin PI andurit ja toote asemel tuleb netiavarustest ainult teooriat - võrrandid skeemid ja valemid.
                        Äkki keegi oskab mind suunata otse tootele - andurile mis lahendab kõik minu maised mured
                        viimati muutis kasutaja Sully; 25 m 2010, 21:02.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                          Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
                          Seoses eelnevaga tekkis selline idee, et paigaldaks välise multiturn poteka, mis oleks referentskiiruse seadistamiseks, originaalpote muunduril on väga kehvapoolne.
                          Muunduri potekal ei ole iseenesest häda midagi. Poteka tundlikkus sõltub sellest, milliseks on seadistatud muunduri min ja max kiirus. Kui on tehaseseaded, siis on a´la 3,5Hz...50Hz vms, ehk siis põhimõtteliselt poteka pöördeulatus vastab kogu kiirusvahemikule, mis tähendab, et ka väike poteka asendi muutus toob endaga kaasa võrdlemisi suure kiiruse muutuse. Kui reaalselt on vaja nt kasutada kiirusvahemikku 20...30Hz siis tuleks min ja max kiirus seadistada vastavalt ning potekas muutub oluliselt "kliendisõbralikumaks".

                          Comment


                            #28
                            Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                            Ilmselt küll, neid kerimisvaltse ajab ringi 3 võlliline reduktor, mille ülekanne on suht madal ja mootori pöörded on üsna piirimaile keeratud - pea 3000 pm. Hetkel otsin sinna sobivat tigureduktorit, mis oleks vaikne ja jõuaks seda kõike pööritada.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                              Esmalt postitatud Sully poolt Vaata postitust
                              saan ma aru küll põhimõtteliselt - PI andur väljastab teatud pööretel 0 mA - 10 v vms.
                              Ma ei leia seda PI anduri junni vs selle kohta muud kui diagrammid ja teooria. On see äkki mingi müstiline vidin, millest kõik räägivad, aga leida seda ei õnnestu.
                              Päris nii see asi ei ole.
                              PI (või PID) on regulaatori tüüp, mitte anduri tüüp. Antud juhul on sul muunduri sees see PI regulaator (softis) olemas. Vaja on andurit, mis annaks info leevendi asukohast sellise signaalina, mida muundur lugeda oskab. Nagu murphy soovitas: ultraheli/infrapuna distansanur, väljund soovitavalt 0-10V / 4-20 mA. Muunduri parameetrite abil tuleb see signaal ajada AI sisendist (millisest täpselt, peaks mudeli tüübi järgi selgitama) muunduri sisemise PIregulaatori sisendiks. Muunduri seadistamine tuleb muidugi korralikult selges teha, et mingeid jamasid ei tuleks. Mina oma jutuga ei garanteeri midagi (võibolla panen kuskil muunduri detailides puusse), sul endal tuleb ikka kõik korralikult üle kontrollida.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Automaatika rullmaterjali kerimisseadme täiustamiseks

                                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                                . Nagu murphy soovitas: ultraheli/infrapuna distansanur, väljund soovitavalt 0-10V / 4-20 mA.
                                Vot nii on siis lood, juhtmed käivad mul küll Narva kaudu, aga hakkas kohale jõudma.
                                Mingit tüüpi andurid mida vaatasin tuvastavad lähenevat objekti teatud kaguselt ja väljastavad sellisel juhul teatud pinget, mid saab muundurile sööta.
                                Ok, 2 lehte jahumist, aga kust sa salle tarkuse ikka saad.

                                Comment

                                Working...
                                X