Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Maakaabel, millist kasutada?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Leping 3F. Majja läheb 1F . Mis võib olla see kotermann ,et 1F majja läheb ?

    Comment


      Mis mõttes kotermann? Liitumiskilbis on lihtsalt väljuva kaabli kaks faasisoont arvesti küljest lahti võetud ja ühendatud kõik ühe faasi peale. Ma usun, et kui need tagasi ühendada on jälle kõik 3 faasi olemas.

      Comment


        Palju liitumiskaitse? 1f 5kW teeb üle 20A.

        Kui maja edukalt toimetab siis las ollagi ühe faasi peal ja garaazhis kasutad ülejäänud kahte.

        Kaabel muidugi kolmele et saaks 3f pesa ka seina panna. 6mm vask või 16alu, selle maa peale ei tule eriline hinnavahe.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          Esmalt postitatud elukaz poolt Vaata postitust
          Palju liitumiskaitse ... maja edukalt toimetab siis las ollagi ühe faasi peal ja garaazhis kasutad ülejäänud kahte ... 6mm vask või 16alu
          Vaata liitumiskilbi fotot - peakaitse on 3x32 A, aga liitumiskaablil on 2 faasi millegipärast arvesti küljest lahti ühendatud. Kui kasutada 4-soonelist kaablit ei tohi PEN olla peenem, kui 10 mm2.

          Comment


            Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
            Mis mõttes kotermann? Liitumiskilbis on lihtsalt väljuva kaabli kaks faasisoont arvesti küljest lahti võetud ja ühendatud kõik ühe faasi peale. Ma usun, et kui need tagasi ühendada on jälle kõik 3 faasi olemas.
            Aastaid tagasi, elektrik kes liitumiskilbi ühendas , mainis et maanduse majas mõõtmata ja ei julge ? 3f majja lasta ja jäis 1f
            Maja võib 1f jääda. Kuid mis tingimused võib elektrilevi seda ,et garaazi 3f saada. Garaazi kilbil peab ka maandus olema ?



            Comment


              Otsi natuke julgem elektrik, kes asjast midagi jagab ka. See ei ole pädev jutt.

              Comment


                Kui on maandus kahtlane (mõõtmata), tuleb see üle kontrollida ja vajadusel normidele vastavusse viia, seejärel süsteemis 3F taastada, peale seda on Timmul vabad käed teha mida tahab. Nii lihtne ongi. Alustada tuleb algusest.
                Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                Konfutsius

                Comment


                  Esmalt postitatud Timmu poolt Vaata postitust
                  mis tingimused võib elektrilevi seda ,et garaazi 3f saada
                  Elektrileviga ei ole sul enam vaja asju ajada. Sinu liitumiskilp on pingestatud ja arvesti mõõdab seda mida sa tarbid. Maandada tuleb PEN lahutuspunkt, nii elumajas kui garaažis, kui liitumiskaabel on 4-sooneline.
                  Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                  maandus kahtlane (mõõtmata), tuleb see üle kontrollida ja vajadusel normidele vastavusse viia
                  Paigaldise kordusmaanduse takistuse kohta ei ole normi. Tuleb mõõta kas üldse on kontakt emakese maaga olemas.

                  Comment


                    PEN lahutust liitumiskilbis ei või teha?
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      Selle kohta on natuke vastakaid arvamusi. Tehniliselt muidugi võiks ja Elektrilevi seda viimasel ajal vist otseselt ei keela ka, samuti nagu kahe kaabli välja viimist liitumiskilbist. Aga samal ajal puuduvad liitumiskilpides korrektseks ühenduseks vastavad klemmid ja tähistused.

                      Comment


                        Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                        Paigaldise kordusmaanduse takistuse kohta ei ole normi. Tuleb mõõta kas üldse on kontakt emakese maaga olemas.
                        See kontakt emakese maaga on ka siis olemas kui põõsa taga soristad - mis sest (suvalisest väärtusest) kasu on... Ma olen vana inime juba, mäletan et oli kunagi normiks kuni 30 oomi. Kui see pole nõutud, siis mida käesoleva teema elektrik siis seal põnnas, et ei julgenud 3F ära ühendada?
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          Jah, see 30 oomi kummitab juba 30 aastat. Ega sellel väärtusel iseenesest midagi viga ei olegi, ainult et vägisi punnitada ja suure raha eest lisavaiu taguda, kui on 40 või 50 oomi ei ole vaja.

                          Comment


                            Ja olete ikka päris-päris kindlad, et kui ma ehitan välja päris kuku-nunnu maanduse alla 20 oomi ning minu naabruskond laseb niisama liugu oma paarisajastel, et see minu rahakotile ei mõju?
                            See küsimus oli esitatud neile kes asja sisusse ka suudavad vaadata oma teadmiste kohaselt.
                            Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                            Comment


                              Meie jaotusvõrk on TN-C juhistikusüsteemis (mitte TT) ja kõige parem "maandus" on PEN juht ise. Paigaldiste maandused on KORDUS maandused ja täidavad pigem potentsiaaliühtlustuse ülesannet.

                              Comment


                                Esmalt postitatud vanemleitnant poolt Vaata postitust
                                kõige parem "maandus" on PEN juht ise.
                                miks siis kaubanduskeskuste külmletid näppu suristavad kui näpuga libistada?

                                Comment

                                Working...
                                X