Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Ohutu ja lollikindel adapter

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ohutu ja lollikindel adapter

    Oleks tarvis üks pisike toide 12V alates 200mA pidevasse vooluvõrku jätta, mille väljundis võiks häda korral lühis talutav olla. Ise olen kunagi oma silmaga nõukaaegset tavalist trafot lühise/ülekoormuse tõttu reaalselt põlemas näinud leegiga, selline asi peaks võimalikult välistatud olema. Tänapäevastel tavalistel trafodel vist enamasti termokaitse sees, ent ehk mõni kvaliteetne impulsstoide oleks veel kindlam variant? Impulsstoitekaid, nii pisikesi kui suuri ma leeki välja viskamas siiani näinud pole, kui lähevad siis pigem pauguga lendab laiali ja tuleohtu vähem kui tavalise trafoga? Ideaalis võiks äkki lühise korral lihtsalt väljalülitus toimuda või siis lihtsalt voolu piiramine kasvõi lühise korral. Millist soovitaksite ennekõike tulekahju vältimise koha pealt kasutada?
    otsija

    #2
    Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

    Esmalt postitatud otsija poolt Vaata postitust
    Millist soovitaksite ennekõike tulekahju vältimise koha pealt kasutada?
    Kas sellist väikest trafot ei saa panna kinnisesse purki ja veepaaki?
    Umbes selline on kaevupump ja see vist eriti maja maha ei põleta.
    ***
    See ei ole mõeldud naljana.
    viimati muutis kasutaja A.R.; 21 m 2018, 12:37.

    Comment


      #3
      Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

      See trafo läheks seina sisse ühte nn kapi moodi asjandusse, seal ruumi väga palju pole, seega ei. Mingisugune kvaliteetne adapter võiks sobida, lihtsalt kas impulss või tavaline, kumb lõppkokkuvõttes selle koha pealt kindlam oleks?
      otsija

      Comment


        #4
        Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

        See ei sobi? Vast mahub.

        Comment


          #5
          Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

          Ikka sobib, täitsa jutu järgi ülekoormuse, lühise jms kaitsed olemas. See oleks ilmselt lollikindlam kui tavaline trafo ma loodan.
          otsija

          Comment


            #6
            Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

            Kui sa otsid ohutut adapterit, siis hoia säästupoodide brändivabast kaubast eemale. Kindel minek oleks tööstusautomaatika hulgast valida, aga seal kipuvad standardpinged 230VAC ja 24VDC olema. Aga suund tasuks hoida pigem sinnapoole.

            Comment


              #7
              Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

              Ei usalda sulavkaitset?

              Comment


                #8
                Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

                DIN rööbastee toiteallikas 12 V, 1,25 A, 15 W sobib DIN-paigalduseks TH 35/7,5 või TH 35/15 LED 12 V toiteallikas sobib uksekella trafona, valve- ja juurdepääsusüsteemide, ukseavajate, uksesideside, kellade j


                see selline? lühise ennetamiseks sulavkaitse vahele.

                Comment


                  #9
                  Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

                  Selline din liistule on ka sobiv jaa, hind ka mõistlik. 1A sular järgi, selle ehk ikka suudab läbi põletada lühise korral, reaalselt olen proovinud, siis 1A kaitsmed alles mingi 3A juures mõned läbi läinud kui sujuvalt voolutugevust tõsta.
                  otsija

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ohutu ja lollikindel adapter.

                    sularitel on kiirusklass ka.



                    võtad ise nendega ühendust, nad leiavad õiged kaitselahendused.

                    Comment

                    Working...
                    X