Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

LEDid ei kustu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: LEDid ei kustu

    Ma katsetasin LED lampe autotrafoga.
    Esimesena proovisin ühte väga vana ja esimest ostetud 3W, millel on hunnik 5mm LED korpuses ja päris kollaka värvusega. Ei kõlvanud tollal isegi peldikusse valgustuseks.
    Hakkas pidevalt tööle 42V-ga.
    Teine oli uuem 8W, see hakkas 100V juures suunatule sarnaselt vilkuma.

    Comment


      #17
      Vs: LEDid ei kustu

      Eks see probleem on tootjatele kindlasti teada ja tehniliselt lahendatav.

      Comment


        #18
        Vs: LEDid ei kustu

        Teemaalgataja võiks mõõta, milline pinge on tal lampidel väljalülitatud olukorras?

        Comment


          #19
          Vs: LEDid ei kustu

          Veksel lülituse korral on sama lubu. Ilmselt vähegi pikema kaabli korral on kahe soone vaheline mahtuvus piisav, et LED-id helendama jääks.

          Comment


            #20
            Vs: LEDid ei kustu

            Huumlahenduslambiga lülitite puhul on väga sagedane LED-ide sähvimine lüliti väljalülitatud asendis. Selle "efekti" kõrvaldamiseks olen alati kasutanud
            RC filtreid või niinimetatud "Snubber". Sellest peaks olema abi ka LED-ide helendama jäämisel. Filter ühendatakse paralleelselt LED lambiga või LED-ide grupiga.
            Lisatud failid

            Comment


              #21
              Vs: LEDid ei kustu

              Esmalt postitatud Arvi poolt Vaata postitust
              Kas Sa arvad et sellise lüliti leidmine on lihtne ? Proovi!
              Mis mõlemad juhtmed katkestab?
              Muidugi on see üsna keeruline. Pead minema elektrivärkide poodi, valima mitme sellise vahel ja pärast veel maksma ka.
              Aga jälle on natuke rahulikum kui selline saunas olevat pesumasinat toidab.

              Vast on olemas ka sellised lülitid mis peale võrgust lahutamist mõlemad LEDi juhtmed kokku ühendab.
              Kas siis ka oskab LED helendada?

              Comment


                #22
                Vs: LEDid ei kustu

                A.R., kas arvad et kohe lähed ja on saada ? Kas räägid praegu umbropsu või oled ise selliseid ostnud kuskilt ? Okei, võib-olla on viimasel ajal olukord paranenud aga mul oli mõned aastad tagasi vaja leida selliseid lüliteid millega saaks kahte ERALDI ahelat korraga katkestada (või sisse lülitada) ja ma käisin toona pea kõik Tartu elektrimaterjale müüvad poed läbi ja mitte kuskilt ei saanud selliseid.

                Comment


                  #23
                  Vs: LEDid ei kustu

                  releesid müüakse igasuguseid.

                  Comment


                    #24
                    Vs: LEDid ei kustu

                    Grupiveksellülitist annaks kah midagi teha.

                    Comment


                      #25
                      Vs: LEDid ei kustu

                      Esmalt postitatud Arvi poolt Vaata postitust
                      selliseid lüliteid millega saaks kahte ERALDI ahelat korraga katkestada (või sisse lülitada).
                      Kas sellised sobivad? Saab korraga lülitada 3 ERALDI ahelat.
                      Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

                      Comment


                        #26
                        Vs: LEDid ei kustu

                        Esmalt postitatud vasaraonu poolt Vaata postitust
                        Kas sellised sobivad? Saab korraga lülitada 3 ERALDI ahelat.
                        need mahuvad lahedalt 130x65 karbikusse.

                        Comment


                          #27
                          Vs: LEDid ei kustu

                          kahepooluseline lüliti

                          Comment


                            #28
                            Vs: LEDid ei kustu

                            Esmalt postitatud Arvi poolt Vaata postitust
                            A.R., kas arvad et kohe lähed ja on saada ? Kas räägid praegu umbropsu või oled ise selliseid ostnud kuskilt ? Okei, võib-olla on viimasel ajal olukord paranenud aga mul oli mõned aastad tagasi vaja leida selliseid lüliteid millega saaks kahte ERALDI ahelat korraga katkestada (või sisse lülitada).
                            Minu lähim selline pood on Ehitus ABC.
                            Olen sealt ostnud vähemalt 3 tk, eri aeadel, ja töötavad.

                            Kui me nüüd mööda ei räägi.
                            Minu jutu lüliti on seinakontakti pistik, neljakandiline, mille peal on lüliti.
                            On seal ka selline mis näitab tulega kas on sees või väljas.

                            Neid ma olen kasutanud.

                            Kui jutt on mingitest teistsugustest siis pole huvi tundnud.
                            Aga kui räägid täpsemalt siis hoiame silmad lahti.

                            Comment


                              #29
                              Vs: LEDid ei kustu

                              Et mitte lasta kellelgi pead otsast ära väänata või kõri läbi närida, kolmeotsalise (ehk ümberlülitava) lülitiga võiks asi vist nii käia:
                              1) Lüliti kolm otsa olgu nimetet sedasi:
                              * ümberviskuv ots: C
                              * üks äärepositsioon: NO
                              * teine äärepositsioon: NC
                              Lülitades paarituvad ühes asendis C ja NO, teises C ja NC.

                              2) Sissetulev neutraal on ühendatud valgustigrupi neutriaali JA NC'ga.
                              3) Sissetulev faas on ühendatud NO'ga.
                              4) Valgustigrupi faas on ühendatud C'ga.

                              Siis on nii, et valgusti faas on kas sissetuleva faasi küljes ja lamp põleb, või üldise nulli küljes, et enda ring on kinni.
                              Ja seda lülitit leidub kindlasti. Ka kahesena (ehk kuus klemmi).
                              Võtke heaks või pange pahaks.
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment


                                #30
                                Vs: LEDid ei kustu

                                Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
                                ABB miski Tallinna pood oligi ainuke, kust ma neid kahepooluselisi toona kohe riiulist leidsin ja kasutusele võtsin, no ei olnud toona vähemalt mujal kuskil saada....aga ehk on aeg edasi läinud ja kaubavalik mitmekesisemaks tõesti muutunud, mine tea....

                                Comment

                                Working...
                                X