Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Kuidas töötab takistuse mõõtmine lihtsal multimeetril?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Kuidas töötab takistuse mõõtmine lihtsal multimeetril?

    Pinge väheneb aja jooksul ja muidugi ka koormamisel (kui oommeetriga mõõdetakse),
    muutub ka toiteallika sisetakistus. Nende muutuste kompenseerimiseks ongi seieriga
    oommeetril nullistuspotentsiomeeter. Skeem aga on koostatud niiviisi, et olenevalt
    mõõtepiirkonnast on skaala keskel erinev, kuid teatud kindel takistuse näit. Skaala
    alguses on ikka igas piirkonnas "lõpmatult suur" takistuse näit ja skaala lõpus nullnäit.
    Võib kohata aga ka erandeid, näiteks esineb teistsuguse skeemi kasutamist kõige
    madalamate takistuste mõõtepiirkonnas, siis võib sellel piirkonnal skaala teistpidi olla.
    Elektroonika töötab suitsu baasil.
    Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
    Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

    Comment


      #17
      Vs: Kuidas töötab takistuse mõõtmine lihtsal multimeetril?

      digiriistadel antakse kas reguleeritud pingeallikast või arvestatakse patarei toitega, st mõõdetakse seda. Sisemisel ADC-l pole mingit nullimis potet ja seda pole ka korpusel. Odavamatel mõõteriistadel on + ja - sisend kivil, 1 toites(läbi jaguri) teine mõõdetavas ahelas.
      Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
      1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
      2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

      Comment


        #18
        Kas mul on võimalik välja mõõta rca kaabli takistus ning kuidas seda täpselt teha? Kasutan seda tegelikult coaxial kaablina,aga nendel peaks takistus olema 75oomi rca 50 vastu ning sealt peaks ka ühenduse helikvaliteet sõltuma?
        Lisatud failid
        viimati muutis kasutaja Scott; 26 01 2023, 07:56. Põhjus: kokku
        Parem varblane katusel kui nuga neerus

        Comment


          #19
          Kui sul selline küsimus juba tekkis, siis võib oletada, et sul kodus ei ole selliseid vahendeid millega oleks võimalik koaksiaalkaabli lainetakistust mõõta.
          Üks variant kuidas lainetakistuse mõõtmine käib, on näha näiteks siin: https://www.renesas.com/us/en/docume...n-cable-rev100
          viimati muutis kasutaja moi; 26 01 2023, 08:11.

          Comment


            #20
            Selle lühikese jupi ja helisageduste puhul pole lainetakistus oluline.

            Lainetakistust ei saa mõõta testriga takistuse režiimis.
            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
            ATiP1pN4XeM

            Comment


              #21
              Kas olen mina kuidagi ajast maha jäänud, aga pole teadlik, et helitehnikas sisendeid-väljundeid
              ühenduskaablite lainetakistusega sobitatakse. Küll aga tehakse seda kõrgsageduse puhul.
              Olen seni pidanud oluliseks vaid kaabli kvaliteeti, näiteks et korraliku metalli asemel poleks
              miskit karra sarnast (suurem takistus, isegi üle 10 oomi), et suka asemel poleks ainult mingi
              hõre keerutis, et elektrilised ühendused (otsad) oleksid korralikud...
              Vase asemel või selle lisana hõbeda kasutamist helitehnikas olen rohkem usuteemaks pidanud...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #22
                Ilmselt on konkreetsel juhul tavaline RCA kaabel kasutusel SPDIF ühenduse jaoks ja sellest ka see mure ning see polegi nii väga vale mure.

                Comment


                  #23
                  See AliExpressist tellitud 20 euro eest.Algselt mõttes kasutada RCA kaablina kahte juhet.Kuna coaxial ühendus peaks ikkagi kvaliteetsem olema,siis olen ühte kaabli juppi sellena kasutanud.Müüa muidugi ütleb et vahet pole kumba pidi kasutada,sobib mõlemat pidi.Samas kui tead et neil peaks erinevad takistused olema,siis veits närib see kuklas
                  Parem varblane katusel kui nuga neerus

                  Comment


                    #24
                    Proovi suvalise lambijuhtmega. Kui vahet ei kuule siis sobib see mis sul on.
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment

                    Working...
                    X