Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Trükkplaatide söövitamine

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vs: Trükkplaatide söövitamine

    Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
    Praegune kollane paber ja tooner laseb söövitust läbi ja kõik krobeline ja kole.
    Kas see ei aita kui printeril tumedust juurde panna?

    Comment


      Vs: Trükkplaatide söövitamine

      Ei, panin maks tumedus ja öko off.
      Printer mul HP 1018.
      Tooner pole originaal, originaal ammu otsas, peale seda sai võetud O-poest. Prindin vähe, on kestnud nüüd.
      Paberit prindib ok, aga trükkplaatidega jamad.

      Keegi soovitas kauem triikida.
      Pean proovima.



      Minu arust, kui mul kollast paberit polnud, kasutasin tavalist kriitpaberist reklaamlehti ja ei olnud minuteada selliseid kraatreid söövitatud plaatidel.
      Peab katsetama järgmise projektiga. Neid palju, enamus pooleli.

      Comment


        Vs: Trükkplaatide söövitamine

        Kauem triikides “sulasid” mul rajad laineliseks servast.

        Comment


          Vs: Trükkplaatide söövitamine

          Mul ostast võetud vana Rowenta triikraud, mingi 3 euri vist maksis, just trükkplaatide jaoks.
          Tal nagu nõuka triikraual täpid sellel suurel ümmargusel nupul (*, **, *** ), ehk siis temperatuuri tasemed ja sellega siis enamus ajast panen maksimumi.
          Arvatavasti peenemad rajad, mis on üksteise kõrval tihedalt, need võivad kokku sulada, kui kaua triikida ja suure kuumusega.
          Samas saab ju teha praktikat.
          Odav reklaampaber kriitpaberist, et ei peaks kollast raiskama.
          Erineva laiusega rajad teha kuskil programmis, lihtsalt mingid rajad.
          Printida välja.
          Iga triikimine teha oma ajaga ja panna kirja. Pärast siis vaadata tulemust.
          Ja niimoodi üritada leida see kuldne kesktee.

          Pärast saab atsetooniga maha pesta.

          Muide kas atsetooni asemel on keegi midagi veel effektiivsemat kasutanud?
          Mul liitrine pudel küünelaki eemaldit (den. piiritus), aga seda kasutanud plaatide pesuks ainult, ei raatsi raisata toonerile.

          Comment


            Vs: Trükkplaatide söövitamine

            Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
            Mul liitrine pudel küünelaki eemaldit (den. piiritus), aga seda kasutanud plaatide pesuks ainult, ei raatsi raisata toonerile.
            Usun, et ehituspoodidest saad seda soodsamalt.

            Comment


              Vs: Trükkplaatide söövitamine

              Esmalt postitatud pahatoi poolt Vaata postitust
              To Elektrik: Kas dremeliga on hea lõigata? Mõtlen, kas jääb hea lõige või pead pärast korrigeerima? Ise lõikan1,5mm (oli vist) vaiba noaga. Kummagilt poolt 3 tugevat tõmmet joonlauda mööda. Siis murran ära ja peene viiliga paar tõmmet mööda serva ja tulemus jääb väga hea.
              Dremeliga nii ja naa. Lõikab nagu võid, aga tolm ja muu on probleem.
              Ei saa lõigata 90 kraadi, sirgelt. Käega lõigates tekivad sisselõiked jms probleemid.
              Vaibanoaga on suht tüütu lõigata. Palju kraapimist.

              Olen mõelnud teha mingi mini saepingi moodi asja, et saaks rangelt 90 kraadi lõigata, et tuleks ilusad sirged plaadid ja servad.
              Tolmuimeja kindlasti otsa, sest tolm on kohutavalt mürgine ja kahjulik.
              Mul megakogus nõukaaegset tekstoliiti (kahepoolset, ühepoolset), paksu vasega. Hiina ja vene vasekihi paksus on öö ja päev, rääkimata tekstoliidist.
              Kahtlen, et praeguse hiina trükkplaadi varu lõppemisel hakkan neid vene plaate kaapima.
              Need ilmselgelt vajavad saagi.
              Ja kuna laisk olen, siis palju projekte seisabki laiskuse taga, et ohh, nüüd seda mõõtu vaja ja siis seda, et ma ei viitsi kaapida. Ja nii lükkangi edasi. Garaazi ei viitsi ka minna igapäev.
              Aga noh loogiline, et plaate toas ei tohi lõigata. See tolm läheb igalepoole.

              Plekikääridega tihti rikub servad ära, on karedad jms. Tihti tõmbab plaadi kaardu. Ei meeldi kääridega.

              Tuleb hakata saeprojekti tegema. Metalli on, millest keevitada. Minisaag niiöelda.
              775 mootor vast ajab asja ära. Või siis lammutan vana akutrelli millel akut pole, seal kõik vajalik. Kiirused jms. Vist akutrellis ka seesama 775 (vist!!)

              Comment


                Vs: Trükkplaatide söövitamine

                Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt
                lõige jääb väga ilus, nagu freesitud.
                Kas siis äkki plaadi lõikamine freesiga ei ole sobilik?
                Teed algul plaadi skeemiosa ja siis lased välja lõigata.
                Eagle pakub selleks lõikeks kohe omaette joont.

                Kas suure plaadi lõikamine suure giljotiiniga ei tule kõne alla?

                Comment


                  Vs: Trükkplaatide söövitamine

                  Eks frees sobib ka (kui frees on olemas siis ei näe küll probleemi miks ei sobi).
                  Kui aga freesi ei ole?
                  viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 02 07 2021, 13:22.
                  -superradical-

                  Comment


                    Vs: Trükkplaatide söövitamine

                    Giljotiin jah, aga see maksab.
                    Mini CNC on olemas, aga ei viitsi sellega jännata.
                    On plaanis osta korralikum ja võimsam CNC, siis võibolla teen sellega.
                    Praegu pole mõtet, kehva ja odav CNC, alumiiniumraamiga. Ligadi logadi, lõtkud sees, pea paindub külgepidi.
                    Müra ja tolmu rohkem kui euro eest, aga effektiivsus väike. Sai ta ammu ostetud, esimese cnc'na, et harjutada ja õppida. Selleks on ta ideaalne. Aga tõsiseks tööks nõuab liiga palju lisatööd.
                    Korralik cnc, paned programmi sisse, vajutad RUN ja teeb ära. Mitte ei säti pool päeva erinevaid asju, ei murra hunnik terasid jne, kuna kogu raam on nagu papist.

                    Võibolla proovida ise giljotiin teha, aga see peab olema siis väga terav ja hea, et ei rebestaks servi ja lõikaks sirgelt ja konkreetselt.
                    Pole kahjuks ühegi päris sellise riistaga kogemust, ei tea, mis tera tal on ega kuda lõikab.
                    Kas on nii lihtne, et surud ja läheb nagu läbi või.
                    Kui ta nüri, siis ju painutab servad ka allapoole, siis peab sirgestama, siis ei jää enam tooner õieti peale jne..
                    viimati muutis kasutaja Elektrik; 24 05 2020, 12:07.

                    Comment


                      Vs: Trükkplaatide söövitamine

                      Mina lõikan plekikääridega - ei jää palju seda vastikut sügelema ajavat, ja kopsuvähki tekitavat puru.

                      Enne joonistamist puhastan niiske pesupulbriga hõõrudes siis pesen veega ja kuivatan.
                      Plaadid joonistan värvilise, veekindla markeriga.
                      Söövitan vask3kloriidiga, anumat liigutades.
                      Peale söövitamist loputan veega ning puhastan joogipiiritusega.
                      Siis hõõrun kampolipuruga ja tinatan kolviga.
                      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                      Comment


                        Vs: Trükkplaatide söövitamine

                        Kas lõikad vene plekikääridega või uuematega?
                        Uuematel on sakilised terad ja need sakid jäävad ka plaadi servadele.

                        Kuskohast tänapäeval raudkloriidi saab eestis? Kui üldse?
                        Või aint piiri tagant?

                        Comment


                          Vs: Trükkplaatide söövitamine

                          Lõikan nende uute, karvaste äärtega - lasen viiliga üle ja jälgi ei jää.

                          Minul veel vanad varud, aga kunagi hiljuti veel "Noor Tehnik" müüs.

                          edit. krt praegu ei leia kuskilt.... paistab põrandaalune kaup olevat
                          viimati muutis kasutaja klm; 24 05 2020, 16:49.
                          MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                          KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                          Comment


                            Vs: Trükkplaatide söövitamine


                            1. Postituses kõik vajalik kirjas.
                            viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 02 07 2021, 13:17.
                            -superradical-

                            Comment


                              Vs: Trükkplaatide söövitamine

                              Teemat jälgides ei imesta üldse, miks algajaid vähemaks ajaga jääb.
                              Äkki võiks olematu eelarvega lihtsalt tegeleda raha kogumisega ja mitte kalduda suitsiidsetele radadele?
                              21. sajand ja trükkplaadi tegemisest võib prokuratuur varsti paragrahvi välja võluda.
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment


                                Vs: Trükkplaatide söövitamine

                                Järgmine kemikaal, mida keelustada soovitakse on divesinikoksiid.

                                Divesinik oksiidi sisaldub enamuses mürkides, ta põhjustab aastas lugematus koguses surmasid, ning samuti on tema tarvitamine väga ohtlik ning kui proovida tema tarvitamisest loobuda, siis ähvardab surm. Eriti ohtlikuks teeb teda asjaolu, et ta on värvitu ja lõhnatu!
                                MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                                KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                                Comment

                                Working...
                                X