Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Uksekella skeemid ja meisterdamine trafoga ja ilma.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Audio trafo asendamine

    Ma leian Sulle mitu trafot, mis sobivad.
    Aga, esiteks: asukoht, teiseks: tõeline huvi? Ei maksa muud, kui käsitlemiskulud (transa, saatmine).
    Ütle nüüd otse ja selgelt kumba: sidestus või väljundtrafot vaja? Leiame.
    viimati muutis kasutaja vasaraonu; 20 m 2010, 14:33.

    Comment


      #17
      Vs: Audio trafo asendamine

      Huvi on elekroonika,aga see on algaja tasemel iseenda jaoks. Kõige pealt ütle hind koos kohale toomisega asukoht on Tallinn.

      Comment


        #18
        Vs: Audio trafo asendamine

        Hakkajamad kerivad ise ka:





        Tegelikult panin selle lingi, et järgmisteks "projektideks" mõtteainet anda...
        viimati muutis kasutaja fre; 21 m 2010, 00:28.
        Elektroonika töötab suitsu baasil.
        Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
        Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

        Comment


          #19
          Vs: Audio trafo asendamine

          Esmalt postitatud fre poolt Vaata postitust

          Tegelikult panin selle lingi, et järgmisteks "projektideks" mõtteainet anda...
          Väga hea link! Tegin skeemifoorumisse uue skeemilinkide teema ja panin sinna. Kleepuvaks. Nopin sinna veel pärleid.
          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #20
            Vs: Audio trafo asendamine

            Tänan lingi eest kas saaks seda pilti suuremalt,et lähedalt näha kuidas see mähis on keritud ja see paistab ferriit pulk kas on mul õigus? Prooviks ise õige järele. Kahju,et ei oska inglise keelt aga egas ma tegelikult teksti palju ei loe,sest olen skeemid kokku pannud ainult pildi järgi. Mul vask mähistraat kas,see sobib
            viimati muutis kasutaja kask k; 21 m 2010, 11:43.

            Comment


              #21
              Vs: Audio trafo asendamine

              Mul pole paremat pilti, need ongi otse sealtsamast lingitud. Ega see ferriitpulga tükk (taskuraadio ferriitantenni südamikust murtud) helisagedustel vast kõige parem ei ole, aga niisugustes piiksujate-häälitsejate skeemides käib küll. Aga kui isu ja tahtmist on piisavalt ja käed ka "õigest kohast välja kasvanud", saaks kasvõi selle vahetrafoks mõeldud LT44 ümber kerida, poes päris odav teine... Südamik peaks tal sama olema, mis väljundtrafol LT700. Uute mähiste keerdude arvud võiks kasvõi ülaltoodud jooniselt vaadata või umbes taoliselt ja nii kuidas alusele ära mahuvad. Tegelikult ma kahtlen väga, kas seal antud primaarmähise traadi läbimõõt 0,01mm ikka õige on, mul endal on kõige peenem 0,03mm ja polegi vist sellest peenemat kohanud. Inimeste juuksekarvadki on valdavas enamuses vahemikus 0,03...0,07mm. Ilmselt peaks seal joonisel olema kirjutatud 0,1mm, seda võiks siis uskuda. LT44 on näiteks keritud üks mähis 2500 keerdu traadist 0,06mm ja teine 2 x 400 keerdu traadiga 0,08mm. Oleks veel vedamine, kui juhtumisi see 2 x 400 keerdu alumine mähis oleks, piisaks ainult pealmise asendamisest...

              Veel üks link sama sisuga (nagu eelmises postituses andsin), kus lisaks suur lingikogu parempoolses servas:
              I would like to express my gratitude to the author for his generosity! Thank you Colin Mitchell ! ...


              LT44 müüakse:

              Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

              Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.

              Oomipoe eesmärgiks on pakkuda kõike seda, mida vajab elektroonikahuviline, elektroonikat tootev või parandav ettevõtja või tavakasutaja oma igapäevaelus.


              LT700 meil vist ei müüda...
              Elektroonika töötab suitsu baasil.
              Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
              Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

              Comment


                #22
                Vs: Audio trafo asendamine

                Tänan info eest! Kas saab kasutada transistor bc557 kt tüüpi transistori asemel või ei saa sireenis?

                Comment


                  #23
                  Vs: Audio trafo asendamine

                  Esmalt postitatud kask k poolt Vaata postitust
                  Tänan info eest! Kas saab kasutada transistor bc557 kt tüüpi transistori asemel või ei saa sireenis?
                  BC557 on üsna tavaline p-n-p juhtivusega ränitransistor, paras näiteks
                  skeemides levinud vene p-n-p juhtivusega transistore КТ361 asendama.



                  Andmed näiteks siin:
                  www.nxp.com/documents/data_sheet/BC556_557.pdf

                  Aga vene КТ315 on n-p-n juhtivusega, nende asemele võib üsna
                  tavalisi "lääne" n-p-n juhtivusega ränitransistore panna, nagu
                  näiteks BC337, BC546 vms.



                  NB! noolega viik on emitter, olgu ta skeemil mistahes suunas.

                  PS. Vene omadest ka, neid ikka ette satub:



                  КТ315 ja КТ361 on pealtnäha ühesugused, ainult pealoleva
                  kirja järgi saab vahet teha, erilise kahtluse korral võib juhtivuse
                  veel ka testriga (oommeetriga) määrata. Andmeid:


                  viimati muutis kasutaja fre; 22 m 2010, 12:19.
                  Elektroonika töötab suitsu baasil.
                  Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                  Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Audio trafo asendamine

                    Sireen ,mis teeb piiiiiiiiii mitte sireeni omast häält viuuuuuuuu jne. trafoga või trafota miks?
                    viimati muutis kasutaja kask k; 22 m 2010, 19:24.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Audio trafo asendamine

                      Esmalt postitatud kask k poolt Vaata postitust
                      Sireen ,mis teeb piiiiiiiiii mitte sireeni omast häält viuuuuuuuu jne. trafoga või trafota miks?
                      Lihtsalt skeem ongi selline, tooni kõrgus on määratud multivibraatori detailide väärtusega. Miks see sireeniks on nimetatud, seda ei tea... Tavaline mootoriga (ja samuti vana vändaga käitatav) sireen teeb ju ka muutuva helikõrgusega häält. Teised elektronsireenide skeemid teevad ikka mingilgi määral muutuva kõrgusega heli, näiteks ka eelpoolmainitud http://pryriz.org.ua/sirena/sirena.htm kus C1 (ainult selle polaarsus peab olema teistpidi!) laadumisel-tühjendamisel helikõrgus muutub.

                      Kas "kanaarilind" ei hakanudki laulma?

                      PS. Tühik jäetakse koma järele, mitte selle ette.
                      Elektroonika töötab suitsu baasil.
                      Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                      Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Audio trafo asendamine

                        Kanaarilind ei hakanud tõesti tööle tegin küll skeemi järgi. www.sentex.net/~mec1995/circ/canary.html seal on üks pikk kondensaator, aga pildil on mul ümmargune elektrolüüt kondensaator kas, see on õige? P.S. Mul on endal ainult (+ BEP K-50-20 20 MKF 6,3 V, (+ EMH 3 MKF 60 V 1962 g. ), (+ EMH 3 MKF 60 V 1962 g. ), (+ K50-12 25V2 MKF 8808 ) need on vene kondensaatorid.
                        viimati muutis kasutaja kask k; 23 m 2010, 10:07.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Audio trafo asendamine

                          Esmalt postitatud kask k poolt Vaata postitust
                          Kanaarilind ei hakanud tõesti tööle ..... seal on üks pikk kondensaator, aga pildil on mul ümmargune elektrolüüt kondensaator kas, see on õige?
                          Tollel pildil on kaks ühesugust elektrolüütkondensaatorit 100µF, ainult üks nendest on vastu plaati, teine aga püsti pandud. Kuju polegi oluline, neid tehakse nii-ja-naasuguseid. Levinumad on seesugused, millel mõlemad viigud ühestsamast otsast väljuvad, need sobivad trükiplaadile paremini, sest hõivavad vähem plaadipinda.
                          Ilmselt tuleks veelkord hoolikalt üle kontrollida, kas kõik on õigesti ja skeemi järgi. Küll ta tööle hakkab, kuhu ta tegija käest pääseb!
                          Elektroonika töötab suitsu baasil.
                          Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                          Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Audio trafo asendamine

                            [QUOTE=fre;364665]Tollel pildil on kaks ühesugust elektrolüütkondensaatorit 100µF, ainult üks nendest on vastu plaati, teine aga püsti pandud. Kuju polegi oluline, neid tehakse nii-ja-naasuguseid. Levinumad on seesugused, millel mõlemad viigud ühestsamast otsast väljuvad, need sobivad trükiplaadile paremini, sest hõivavad vähem plaadipinda.
                            Ilmselt tuleks veelkord hoolikalt üle kontrollida, kas kõik on õigesti ja skeemi järgi. Küll ta tööle hakkab, kuhu ta tegija käest pääseb! Tõeppoolest

                            Comment


                              #29
                              Vs: Audio trafo asendamine

                              Tere! Kas saab asendada KT361 B-d MP39 B-ga, see on ka p-n-p tüüpi. Mul on ka KT3102, 3107, 2N2222, BC557B ja sinise täpiga ilma numbrita, mis on pildil näha. Ja kas oskate öelda, mis hall detail see on kus on auk läbi detaili M 700 + - ka nime ma ei tea? Kas tegu on kondensaatoriga või takistiga või muuga.
                              viimati muutis kasutaja kask k; 23 m 2010, 14:09.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Audio trafo asendamine

                                Esmalt postitatud kask k poolt Vaata postitust
                                .... Kas saab asendada KT361 B-d MP39 B-ga, see on ka p-n-p tüüpi. Mul on ka KT3102, 3107, 2N2222, BC557B ja sinise täpiga ilma numbrita, mis on pildil näha. Ja kas oskate öelda, mis hall detail see on kus on auk läbi detaili M 700 + - ka nime ma ei tea? Kas tegu on kondensaatoriga või takistiga või muuga.
                                КТ361 on jah märksa vähem levinud kui КТ315, aga soovitav on siiski ränitransistor asenduseks panna, kasvõi see КТ3107.
                                Параметры биполярных транзисторов серии КТ3107. Technical documentation for КТ3107 series bipolar transistors

                                Need torud piltidel on КТ- või КТК-tüüpi keraamilised kondensaatorid (Конденсатор Трубчатый (Керамический)):

                                Keraamilise toru sise- ja välisküljel on hõbedakiht, sisemine kiht ulatub ühes otsas veidi väliskihiks ja kihtidega ühenduseks on tiir traati läbijoodetud ühendusega mõlemas otsas (kui värv maha kratsida, on paremini näha). М700 tähistab üht temperatuuriteguri gruppi. Seal peaks veel mingi number tähistama mahtuvust pikofaradites.
                                Elektroonika töötab suitsu baasil.
                                Tähendab - igasse detaili on doseeritud täpne kogus suitsu.
                                Kui mõnest suits välja lasta, siis värk enam ei käi.

                                Comment

                                Working...
                                X