Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Led

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Led

    kinos on kaadreid 24, mitte 25. kinos os kustunud oleku aeg võrreldes helendamisega suht lühike ja teatavasti silm pimedust ei näe. pm uus kaader laotatakse enne, kui vana jõuab silmast ära kustuda. ühe poolperioodiga dioode käitades diood süttib, kustub suht pikaks ajaks, et siis jälle lühikeseks ajaks süttida.
    mingi aeg katsetati näidatata tegelikult igat kaadrit 3x, seega vilkumine 72Hz. ma ei tea, kas asi reaalses kasutuses ka on. minuteada taheti rulli pikendamatta saada lahti vilkumisest ja ma küll ei ütleks, et kino väga vilkuv on, seega ma 100% kindel pole, et kino vilkumine 24Hz on. kaadreid on kindlasti 24

    kui mul kodus diveritega jama oli ja millegipärast kaart üle 75Hz minna ei tahtnud, siis oli silmadel ikka valus küll. ca pool tundi ja silmad jube väsinud. 100Hz sama molli taga kõik korras
    Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

    Comment


      #17
      Vs: Led

      Esmalt postitatud reuter poolt Vaata postitust
      kinos on kaadreid 24, mitte 25.
      jah 24, TV on 25.
      Aga 24 kunagi oli 16 ja siis tõsteti. Samas kinos on seal veel üks selline katik mis pildi
      peal vahele tuleb ja igati pilti 2 korda näitab. Pidavat vilkumist vähendama.
      Projektoris on ta ilusti näha. Eriti kui näpuga ringi ajada.

      Kui näitaks 3 korda, näeks neid vanu filme nii, nagu nad mõeldud olid.
      TV on 25 kaadrit aga näidatakse ka 2 korda, üle rea.
      Mõeldud oli selleks et siis on 220 sünkroonis.
      Aga siin 70.-80. võrk oli 48 Hz, ja ekraanil jooksis must jutt ülalt alla.

      Kas seal meerikas on TV siis 30 kaadrit? Kui on sama loogika?

      Annaks ka teha selline "vana filmi massin", mis näitaks 3 korda poolkaadrit.

      Aga selle vilkumisega peab nüüd hakkama harjuma.
      Need soodukad on ju gaaslahendus lambid ja vilguvad samamoodi.

      Vast ma ei näe, aga huumlambid vilkusid ju ka 100 HZ-iga. Mind kohe mitte ei häirinud.
      LED ju ta ideeline sugulane. Tunnusjoone poolest.
      Peab selle mehe käest küsima kes siin neid 5W takke järjest ühendas. Et kas temal vilgub.

      Comment


        #18
        Vs: Led

        Tavaliselt on LEDide lubatav maksimaalne vool 20 mA. Takisteid valides annad mingi >5V toitepingega LEDile, läbi takisti, peale kuni 20 mA. Nüüd mõõdad ära pinge, palju on LEDi jalgade peal pinge voltides. See võib olla väga erinev olenevalt LEDist 1,5V kuni isegi 6,V. Nüüd saad välja arvutada palju LEDe võid jadas panna antud pingele, et jääks vool alla 20 mA.
        Nähtud läbipõlenud hõõglambi sokliga 230V LEDlampe,millel paar LEDi tumedate täppidega. Need siis kas päriselt või osaliselt hävinenud siiretega. Ülejäänud korras LEDid. Seal oli "skeemis" ainult diood ja mingi oomides takisti ilmselt kaitsmena ja jada umbes 6 voldiseid LEDe. Kui elektrivõrgus on hetkeline ülepinge, suureneb selliste "skeemide" puhul LEDide vool ja nõrgem isend jadas põleb läbi, kustutades terve rea.
        Endal ehitatud umbes 10 aastat tagasi romuelektroonikast kougitud LEDidest õue jõulukaunistus.
        Sellel siis umbes 350 LEDi, igalühel jadamisi takistiga seatud pingel 5V vooluks alla 20mA. 350 LEDi omakorda jaotatud 8 "kanaliks". Trükiplaadi 8 riba keeratud keraks ja üle lakitud. Vedeleb siis 10 aastat puu otsas ja jõulude paiku kuu aega toidan asja romudest ATX toiteplokist. Kuna vool on väga suurtes piirides kõikuv on neid toiteplokke aastate jooksul mitu otsad andnud. Kaks talve tagasi hakkasin aga neid "kanaleid" skeemi muutmata toitma 12V toitepingega. Nüüd siis kahel talvel särab nagu ladvaõun.
        Senini ei paistnud ühtegi LEDi läbi olevat, sest AT90S2313 mikrokontrollerist tulev käskude virrvarr üsna kiire ja õues ka külm keskkond jahutab LEDide siirded maha.

        Comment


          #19
          Vs: Led

          Dioodi tööpinge on suhteline ja muutub temperatuurist sõltuvalt. Kui dioodi tööpingeks tuleb 6V, siis on tal juba eeltakisti sees või on 2 siiret jadamisi. reeglina on dioodide siirde pinge vahemikus 1,5...3,9V. Vahel natuke vähem, vahel rohkem, aga reeglina siiski üle 4V ei lähe
          Reha otsa astumine on inimlik, sellel hüppama jäämine pisut rumalam tegevus

          Comment


            #20
            Vs: Led

            just, 20mA ledidele üle 13mA ei ole mõtet tegelikult anda, eriti kui need hakkavad kinnises korpuses töötama või lae all kus ka temp on mõnevõrra suurem.
            led pirnid

            Comment


              #21
              Vs: Led

              Esmalt postitatud A.R. poolt Vaata postitust
              Rööpühenduse korral pandi vanasti igale dioodile takistused järjest et
              mõni kõike omale ei ahmiks ja teisi vooluta ei jätaks.
              Paistab et seda kommet enam pole. Kasvõi selle starteri loo näitel.
              Dioodide järjestikühenduse korral (näiteks kõrgepingealaldites) ühendatakse peaaegu alati iga dioodiga paralleelselt takisti.
              Tavaliselt toidetakse valgusdioode alaldatud vooluga ja ohtliku vastupinget ei tekki. Lisaks on valgusdioodide tunnusjooned ümaramate nurkadega kui tavalistel alaldusdioodidel.
              viimati muutis kasutaja klm; 28 05 2010, 09:12.
              MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
              KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

              Comment


                #22
                Vs: Led

                Tuli ka mõte ritta laduda leede ja pista 220v võrku. Aga tundub, et päris nii ei saa asja lahendada, kui oleks soov veel, et asi töötas probleemideta igavesti. Sestab küsibki tarkadelt üle kuidas teha!

                Asendaks timmeriga reguleeritava põrandalambi 300W pirni SMD 5050 LEDidega. Telliks kuskilt hiinast 150-200 ledi ja tinutaks kokku. (võibolla keegi teab kust selliseid SMD 5050 warm white valusega sootsalt tellida, ebay ei ole just kõige odavam, äki keegi teab tehast või firmat kes müüb odavamalt, või tegeleb ise sellega?)

                Aga kuidas siis teha.Jadamisi ma siis panna ei saa aga kui paneks 3 kaupa jadamisi ja igale gruppile takisti, küsimus jälle see, et ega see takk üle ei kuumene 220V saades? Samas ei tahaks suuri kabariidilisi takisteid ka kasutada. Loomulikult muudaks ennem vahelduva alalisvooluks ja lisaks paraja konde ka. On sellel mingi kvaliteetne tulemus või tuleb mõtte prügikasti visata. Lamp põleb koguaeg tunde ja prooviks natukene säästa, samas trimmeriga reguleerimine peab alles jääma, sestab tulebki leedid 220v peal tööle saada.
                msn: pois11@hotmail.com

                Comment


                  #23
                  Vs: Led

                  Esmalt postitatud pois11 poolt Vaata postitust
                  trimmeriga reguleerimine peab alles jääma, sestab tulebki leedid 220v peal tööle saada.
                  Kui kasutad 200 LED-i siis need tarbivad umbes 10 W.
                  Proovi, mis teeb sinu trimmer kui kasutad 10-25 W pirni.

                  Minul igatahes põrandalambi trimmer nii väikese koormusega (60 W) korralikult ei töötanud.
                  Too oli mõeldud 200 W jaoks.

                  Vast võiks sealt otsast alustada.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Led

                    Alustaks sellest otsast et seinast tulev 220V on eeldatavasti vahelduv ja tarbitavat voolu annab ju siis vähendada kondekaga... Ja pärast stabiliseerida. Siis ei ole nagu üldse suuri ja kuumenevaid detaile.
                    viimati muutis kasutaja pagan; 29 05 2010, 10:40.

                    Comment

                    Working...
                    X