Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Võltsitud transistorid?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Võltsitud transistorid?

    võiks lidada ka jutu mis asi on kelvini skeem.

    Comment


      #47
      Vs: Võltsitud transistorid?

      Esmalt postitatud freeze poolt Vaata postitust
      irfp4668 TO252 TO247 sees

      [ATTACH=CONFIG]19288[/ATTACH]
      Pilt siit videost:6:23

      viimati muutis kasutaja Porter; 02 m 2020, 20:53.

      Comment


        #48
        Vs: Võltsitud transistorid?

        Ma olen mõõtnud jah sedasi mV otse transi koibadelt, mul mitmeid erinevaid multimeetreid ja no +-1mV maksimaalselt erineb neil omavahel näit. Mingit sellist universaaltestrit(madala sisetakistuse mõõtmiseks)ausalt üteldes ei usaldakski, to aparaat ei suudaks neid ühendusjuhtmetel ja ühenduskohtades tekkivaid pingelangusid ilmselt kuidagi maha arvestada. Enamjaolt olen TO220 kestas transse kasutanud ja üks näide mis meenub oli IRFB3207. Tellisin esmalt mingi 4 euri 10-pakk ebayst, tulid kohale ja samal põhimõttel mõõtmistehnika näitas mingi 20 millioomi vms, ilmselge kräpp, ent mul oli siiski vaja korralikke ja siis tellisin juba 13 euri tuuri 10-pakk ja nendel näitaski üle nelja millioomi samamoodi mõõtes, mis jäi juba lubatud piiride ülemise otsa sisse, seega mingi transi sisemiste koibade paarikümne millioomisesse takistusse ei taha kuidagi uskuda, kui nii mõnelgi proovitust ei ole sellist meeletut sisetakistust kuskilt otsast näha olnud. Teine põrumine hiljaaegu oli IRF740, millel sain 1,5 oomi kanti sisetakistuse kõigil, lajatasin kohe negatiivse ka müüjale, kuna ei võtnud kõige odavamat ka nendest seal ja müüja veel oli kirja juurde lisanud, et original blabla. Samas mäletan mõne aasta eest tellisin IRF3205 transse 10pakk nagu ikka sealt, kõige odavama otsa omad võtsin tookord, midagi üle euro tuli 10tk hind ja tookord sattus küll vist hea kvaliteediga kaup. Andmeleht mainib 8 millioomi, aga enamikel oli kuue millioomi kandis ja mõnel üldse 3-4 millioomi. Poole aasta eest tellisin uuesti sama markeeringut ja sain jälle kräppi sarnase hinna eest, kus taas paarikümne millioomi kandis oli takistus. Eeldasin et ju siis sellised populaarsed ja levinud transid siis ikka korraliku kvaliteediga ebays, ent reaalsuses on nii, et ei tea iial mida saad tegelikult.
        otsija

        Comment


          #49
          Vs: Võltsitud transistorid?

          Mõõdan jah tavalise multimeetriga millivoltide mõõtepiirkonnas, tundub et piisavalt täpne, kui originaaltoodetel näitab sisetakistust mitmetel eksemplaridel lubatud veapiiresse jäävaks. See et ta paarkümmend protsenti näiteks võssa praks näitama reaalsest ei mäbgi enam suurt rolli minu jaoks. Tean vähemalt et takistus pole mitmetes kordades suurem ja see on oluline.
          otsija

          Comment


            #50
            Vs: Võltsitud transistorid?

            tavaline multimeeter ehk TL-4M ??

            Comment


              #51
              Vs: Võltsitud transistorid?

              Analoogriist on antud juhul parem lahendus.

              Comment


                #52
                Vs: Võltsitud transistorid?

                Eks kellel kui täpselt vaja mõõta on, mul see +- paar millioomi takistuse mõõtmisel ei mängi enam suurt rolli, kui saan ära tuvastada, kas on fake või jääb andmelehel lubatud vahemikku takistus, siis üldiselt täiesti piisav teadmine see.
                otsija

                Comment


                  #53
                  Vs: Võltsitud transistorid?

                  https://www.youtube.com/watch?v=2N6cjGS7lUE
                  See on veel teine video vooluallikast.


                  Mul on tehtus sarnane abivahend, algul oli see püsivool 1A, hiljem tegin ümber 100mA peale.
                  1A on mugav sest siis on mõõdetud pinge sama mis takistus, pole vajadust arvutada.
                  1A jällegi kütab rohkem soojust, väikese võimsusega takistuse mõõtmine pole võimalik.

                  Click image for larger version

Name:	1A01.jpg
Views:	1
Size:	148,3 KB
ID:	872520
                  http://hparchive.com/
                  https://worldradiohistory.com/index.htm

                  Comment


                    #54
                    Vs: Võltsitud transistorid?

                    В практике радиолюбителя приходится встречаться с необходимостью измерения низкоомных сопротивлений (до 1 Ом). Решить эту задачу и предназначен простой миллиомметр. Этим устройством можно с

                    Lihtsalt link //warning can trigger someone to find involved content from youtube
                    "Directly or indirectly, all issues related to sound should be decided by the ear as an organ of hearing: conclusions that are given by the ear is no longer necessary to challenge. Lord Rayleigh (John William Strutt)

                    Comment


                      #55
                      Vs: Võltsitud transistorid?

                      Tekkis selline mõte, et ehk oleks võimalik, vähemasti bipolaar transside korral, kasvõi kuidagi kaudselt, mõõta Rjc näitajat. Kasutades siis EB pinge sõltuvust kristalli temperatuurist.

                      Umbes, et stabiliseeritud baasivool peale, soojuseks mineva võimsuse kontrollimiseks muuta EC pinget ja siis näiteks mingiks lühikeseks ajaks (ideaalis võiks siis umbes selline aeg olla, et kristalli termoinerts saab ületatud aga korpuse oma veel võimalikult vähe) panna kindel võimsus peale (ütleme näit. 10W) ja vaadata, kui palju EB pinge langeb. Või siis jälgida reaalajas transi korpuse temperatuuri, et isegi täpsema tulemuse saada.


                      Ettenähtust suurem (või isegi palju suurem, arvestades siit teemast läbi käinud pilte) Rjc on tõenäoliselt põhi põhjuseks miks võltsingud jõurakendustes vastu ei pea.
                      Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                      Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                      Comment


                        #56
                        Vs: Võltsitud transistorid?





                        ГОСТ 20398.13-80; Статус:Действует; Транзисторы полевые. Метод измерения сопротивления сток-исток


                        Viimase all on terve rida vene standardeid väljakate parameetrite mõõtmisel.

                        Pikem arutlus teemal AliExpress:

                        Собираете или ремонтируете устройство, вам вдруг понадобились транзисторы и вы нашли их на AliExpress по привлекательной цене? Лучше посмотрите в локальном магазине или хотя бы не в Китае. «Почему?», спросите ...
                        viimati muutis kasutaja Svago; 06 m 2020, 14:01. Põhjus: lisa

                        Comment

                        Working...
                        X