Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Probleem regulaatoriga 7805

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Probleem regulaatoriga 7805

    Tere!
    Sääne probleem mul, et ehitasin omale digi. termomeetri. Kõik keerulisem osa töötab, aga kõige lihtsam osa - toide ei funktsi. Termomeeter on paigaldatud autosse ja vajaliku 5 V kättesaamiseks kasutasin regulaatorit 7805 1,5A. Seade ise korjab 100mA voolu. Probleem siis sääne, et regulaator kuumenb ja mingi aja jooksul lülitab ennast seetõttu välja. Uurisin, mis ma uurisin, aga viga ei ole leidnud.Sisendisse tuleb 12-14 V väljund on ilusti 5,13 V. Oskab keegi ehk miskit soovitada/nõu anda??

    Aitüma!

    #2
    Kinnita ta mingi radika külge. 8)

    Comment


      #3
      Arvad et see ongi lahendus ve? Võib-olla...
      Ise arvasin, et ta ei tohiks ültse nii kuumaks minna...pole seal ju mingit koormust taga...

      Comment


        #4
        9V*0.1A=0,9W Sellele korpusele on see suht piiril.

        Comment


          #5
          Kalle mida sa sellega mõtled? Korpusele suht piiriks. Datasheedil oli kirjas, et sellest regulaatoris võib välja pigistada max 1,5 amprit...

          Comment


            #6
            Algtõed. Vaata Tevalo kodukalt kasuliku info all on oomi seaduse kalkulaatorid. Ma näitasin palju võimsust jääb stabikale. Selgitus
            Autos on kuni pinge ca. 14 V. 14-5= 9 V Tarbitav vool on 0,1A. Sealt tulenevalt P=I*U võimsus = vool* pinge.

            Comment


              #7
              Ma olen jah võhik elektroonikas... :-[a ma ei saa ikkagi aru ???...datasheedil oli kirjas, et max sisend on 35 V seega
              (35V-5V)*0.1A=3W?? Ei saa aru mida siin mulle öelda tahetakse.. Nuuks :'(

              Comment


                #8
                Datasheedid ei ole nii suur pettus kui reklaamid aga neisse tuleb ikkagi kriitiliselt suhtuda :-* 35V on maksimaalne sisendpinge küll aga sõltuvalt koormusest eraldub regulaatoril teatud hulk watte ja seda soojusena. Soojuse ära juhtimise eest pead ise hoolt kandma. Tavaliselt on sheetides öeldud, et korraga saab lubada vaid 1 parameetri lähenemist maksimumile... Seega pane väike radikas külge ja asi peaks korras olema.
                Muide, kui kuum on kuum? Umbes 50 kraadi võib olla rahuga.
                Siiski, 1 mõte veel. Autos on palju impulsshäireid (süüde). Äkki läheb asi võnkuma? Pane klotsi sisendi ja maa koiva vahele umbes 0,1uF kondekas. Samuti väljundi ja maa vahele. Jooda kondekad otse regulaatori otstele või nii lähedale kui võimalik, muidu ei ole asjal jumet. Selline võte sobib igasse skeemi, kus 78XX või 79XX kivid sees on.
                Head tinutamist -
                - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                Comment


                  #9
                  Ahaa...et nii palju siis datasheedist...OK
                  A kondekad jah tinnunisin juba pärast esimesi katsetusi täpselt selle klotsi külge...A kuumust tuleb seal niipalju, et regulaator lülib ennast ise välja...

                  Comment


                    #10
                    Eee, datasheedi info on ikka õige aga kõiki parameetreid piiri peal hoida ei tasu. Seega, kui klotsi peal eraldub üle 1W võimsust, tuleb radikas külge keevitada. Muidu on ka kasulik - asi stabiilsem.
                    Mõõda oma seadme voolutarve veelkord üle, ei tahaks uskuda et ainult 100 mA. Äkki voolutarve kasvab mingi aja jooksul?
                    - Vend Hieronymus tunneb Motorola toodete nimekirja kõige paremini, las tema ütleb.
                    - Motorola poolt loodud kiipide hulgas ei ole teda üles tähendatud. - Tähendab: ta on Intelist!

                    Comment


                      #11
                      See 1,5 amprit on võimalik välja pigistada kui see 7805 on kinnitatud korraliku radika külge ning pikaajaliselt kuumeneb siiski ka korraliku radikaga üle...mõtle ise:selleks et 12 voldist teha 5 volti, tuleb 7 volti kuhugi "ära" kaotada...suures osas läheb see soojuseks...100mA on täiesti realne sellise väikse jubina jaoks...mudugi mingi suure LED displei puhul on see number siiski suurem...

                      8)
                      Audiol on hing sees...
                      NotAnotherDigg

                      Comment


                        #12
                        Ühenda 7809 vahele

                        Comment


                          #13
                          Võiks proovida lihtsalt enne seda stabikat panna üks takisti et pinge langeks mingi 7 – 8 voldini.

                          Comment


                            #14
                            Takisti peale tulin ma ise kah jah...a nu aitüma ikkagi sulle ja teistele ka...nüüd on regulaator paraja temperatuuri juures.

                            Comment

                            Working...
                            X