Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Akupanga laadimine USB-C adaptriga

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ja mõõda ka pinget. Võibolla mõni toitekas annab 13V või rohkem tegelikku pinget, sellest ka voolu erinevus. Akupank on mõeldud sigaretisüütaja pessa, seal on normaalne pinge 14V või rohkemgi. Võimalik et täpselt 12V on tegelikult vähe, kuigi kirjas 12V. Tavalised trafoga toitekad annavad 12V korral 18V tühjalt välja, 12V peale langeb alles maksimaalse koormuse korral. Antud juhul on vist küll kasutusel impulsstoitekad mis pinge suhtes stabiilsemad.
    Tegelikult vaja 2 testrit, ühega mõõdad voolu ja teisega akupanka minevate juhtmete pealt pinget, sest ka voolumõõtmist teostav tester tekitab pingelangu.

    Comment


      #17
      Esmalt postitatud rvq poolt Vaata postitust
      • Otsa saanud kondekad ei seleta ju erinevate 12v laadijate vooluerinevust?
      Vool tekib alles koormuse olemasolul, lihtsa takistusliku koormuse (näit. hõõglamp) pole tõesti suurt vahet mis kujuga pinge talle antakse, akupanga laadimisahelale võib see oluline olla.
      Kui akupank sobib ka auto elektrisüsteemist laadimiseks, siis minu meelest võib proovida ka 15V decoy'd kui selline olemas.

      Comment


        #18
        Esmalt postitatud urmas78 poolt Vaata postitust
        Ja mõõda ka pinget. Võibolla mõni toitekas annab 13V või rohkem tegelikku pinget, sellest ka voolu erinevus. Akupank on mõeldud sigaretisüütaja pessa, seal on normaalne pinge 14V või rohkemgi. Võimalik et täpselt 12V on tegelikult vähe, kuigi kirjas 12V. Tavalised trafoga toitekad annavad 12V korral 18V tühjalt välja, 12V peale langeb alles maksimaalse koormuse korral. Antud juhul on vist küll kasutusel impulsstoitekad mis pinge suhtes stabiilsemad.
        Tegelikult vaja 2 testrit, ühega mõõdad voolu ja teisega akupanka minevate juhtmete pealt pinget, sest ka voolumõõtmist teostav tester tekitab pingelangu.
        Ja siin see koer maetud ongi! Ma alles nüüd siis sain aru, et võiks ka nende "12V" adaptrite pinget mõõta. Lisatud "Tegelik" pinge. Ma nii solvunud Telwini peale. Ehitavad sellist prügi!

        Tulemused järgmised:
        1. Originaal mis kaasas Telwin
          Model 169888
          Output kirjas kui 12V 1A
          Tegelikult 14.24V
          Voolutugevus akupanka laadides 0.508A
        2. Model SYS1428-1812-w2e
          Output 12V 1.5A
          Tegelik 12.61V
          Voolutugevus akupanka laadides 0.388A
        3. Model KYT120300BV
          Output 12V 3A
          Tegelik 12.26V
          Voolutugevus akupanka laadides 0.062A
        4. Model AD-E001 EU
          Output 12v 2A
          Tegelik Pinge 12.1V
          Voolutugevus akupanka laadides 0.001A

          Ja USBC puhul oli pinge 12.2V ja vool 0.003A

        Esmalt postitatud sebastian poolt Vaata postitust
        Vool tekib alles koormuse olemasolul, lihtsa takistusliku koormuse (näit. hõõglamp) pole tõesti suurt vahet mis kujuga pinge talle antakse, akupanga laadimisahelale võib see oluline olla.
        Kui akupank sobib ka auto elektrisüsteemist laadimiseks, siis minu meelest võib proovida ka 15V decoy'd kui selline olemas.
        Ning jah nüüd kui tagasi mõelda olen ka ise ühe seadme ära kõrvetanud 12V adaptriga mis andis 18V alguses. Viskasin tolle adaptri prügikasti kuna arvasin, et defektne....

        Aitäh teile, et aitasite aru saada! Ilma Teieta oleks ma selle projekti prügikasti visanud!
        Suuresti minu viga et kohe pingeid mõõtma ei hakanud ja usaldasin akupanga peal olevat kirjet IN 12V/1A ja laadijate peal olevat kirjet 12V....
        viimati muutis kasutaja rvq; 10 m 2023, 16:58.

        Comment


          #19
          Katsetasingi 15V decoyga ja LAEB! 0.825 A, Pinge 15.2V
          Ehk siis mul on natukene ebamugav, et ta nüüd 0.5A asemel 0.82A on.

          Kas võib olla põhjus muretsemiseks? Mul iseenesest hea meel kui ta nüüd ~60% kiiremini täis laeb (Decoy ja laadija enda pärast ei muretse. Pigem akupangas küsimus)

          Comment


            #20
            Oleneb mis elemendid sees, kuidas ühendatud ja kas laadimisahel üleliia kuumaks ei lähe kinnises korpuses. Samas kui ca 14,5V autost on lubatud, siis 15V ei tohiks küll midagi halba teha.
            Kui Telwini Li-Po akud taluvad käivitusvoolu (100-150A kandis ma pakuks, sest reklaamitud 450A vist küll ilmne liialdus), siis vaevalt natuke tugevam laadimine neid häirib.

            Comment

            Working...
            X