Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
http://www.elfafoorum.eu/faq.php
See more
See less

Põrandalambi dimmerlüliti

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Põrandalambi dimmerlüliti

    Tere

    Häda on selles, et põrandalambi dimmerdatav pirn ei põle absoluutselt. Juhtmed on korras, 220 jõuab pirnini. Võtsin lüliti lahti, lülitiks on Kaoyi KD323G. Täiendav tähelepanek on see, et lambi külge kinnituv maanduse juhtme isolatsioon on otsast ~1 cm jagu mustaks kärsanud, ei ole eristatav kollane-roheline. Allpool olev väiksema vatiga pirn põleb.

    - triac on BTB04 600SAP, mingit konkreetset lauslühist ei ole jalgade vahel. Takistust mõõtes gate ja ühe jala vahel (nende kahe nö välimise jala) saan näiduks 448 oomi. Teise jala või jalgade vahel näitu ei ole (peaks olema?).
    - diac on DB3, mõõtes lühist ei ole
    - reostaadi takistus muutub keerates
    - outputiks on ette nähtud 75-300W
    - pote all olev takisti on oranž, oranž, must, kuldne ehk siis 33 oomi 5%? On reaalne?
    - pruun kondekas on 823J

    Kui keerasin reostaadi põhja (pirn oli ahelas), siis hakkas vaikselt tulema komponendi kärsahaisu, märkasin et takisti on läbi kõrbenud/kõrbemas (kui välja jootsin, siis tuli sama kõrbemise haisu), hetkel mõõtes on takistus 9900 oomi. Värvid on ära kõrbenud nii, et neist aru ei saa, kas on pruun, must või tumesinine või üldse midagi muud, mis on tumedaks muutunud.

    Minul oli plaan tellida erinevaid takisteid (eeldatavasti siis alla 9900 oomi?) ja otsast proovida, millega pirni põlema saan. Oskab keegi mingeid paremaid ideid välja käia?

    Mõned pildid ka juurde, võin üritada fotokaga kõrbenud kondekast parema pildi teha, kuid mina oma silmaga ei suuda neid värve sisuliselt eristada enamat, kui et kas ta on tume või gramm heledam kui tume Antud juhul tunduks mulle olema pruun, must, must, pruun ehk siis 10 oomi 1%?
    viimati muutis kasutaja ert; 28 12 2022, 14:50.

    #2
    googelda "TRIAC dimmer circuit" ja vaata, milline skeem sobib sinu skeemiga. Millises ahelas on see kõrbenud takisti? Kas selle põrandalambi pirn on hõõglamp?
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Hunnikut takisteid suvalisi pole mõtet tellida.
      See ei lahenda probleemi.

      Kas sellest kärsanud takistist saaks terava pildi naturaalses valguses?
      Võimalik, et on veel võimalus värvid välja lugeda.

      Inimeste silmad on erinevad.
      Oma silmaga näeks muidugi paremini, aga ikkagi.

      Comment


        #4
        Guugeldasin enne posti tegemist, kuid mul jäi otsingus kasutamata sõna "triac" ja siis ei saanud nii häid skeeme ja üldiselt oli kõik väga seinast seina. Vaatan, uurin neid natukene nüüd uuesti. Kõrbenud takisti asukohta näed viimaselt pildilt, sinna joonistasin värviga peale komponentide asukohad. Pirn on hõõgpirn R7s.

        Teen homme päevavalges fotokaga parema pildi.

        Üks täiendus veel, harjunud autorange multimeetriga. Mõõtsin uuesti triaci jalgu ja sain kahe teise jala vahel ühenduseks umbes 145-165m oomi, hüpleb üksjagu ringi.

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud ert poolt Vaata postitust
          . Kõrbenud takisti
          See on tagajärg, mitte põhjus.

          Kontrolli:
          https://www.circuitstoday.com/how-to-test-a-triac

          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #6
            Esmalt postitatud Elektrik poolt Vaata postitust
            Kas sellest kärsanud takistist saaks terava pildi naturaalses valguses?
            Võimalik, et on veel võimalus värvid välja lugeda.

            Inimeste silmad on erinevad.
            Oma silmaga näeks muidugi paremini, aga ikkagi.
            Nonii, üritasin teha, kuid olen endiselt pessimistlik. Kui fotokaga lähedale minna, siis tekib ikkagi vari ja pimedus. Üks õnnestus ka välguga teha, kus on valgus ja fookus paigas, mis on neist minu arvates kõige optimistlikum.

            Lisatud failid

            Comment


              #7

              Mina näen must, pruun, mingi veel (must tundub) ja siis hõbedane.

              Hõbedane näitab tolerantsi, 10%

              Väga raske juhus tõesti.
              Lihtsam skeemi sarnast otsida.

              https://elektrotanya.com/PREVIEWS/45...mmer.pdf_1.png
              https://s8.hostingkartinok.com/uploa...b51397e910.png

              On mingeid sarnasusi nende skeemidega?

              Comment

              Working...
              X