Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Elektriauto laadimine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Elektriauto laadimine

    Selline pildike: Elektriautol sai aku tühjaks, pidi kutsuma abi.

    Click image for larger version

Name:	elektriauto_abi.jpg
Views:	1
Size:	96,3 KB
ID:	883026

    Kasutaja kommentaar:
    Siin ongi meie roheline lähitulevik: Bensiini jõul sõitev auto tangib diisli jõul töötavast generaatorist elektri jõul töötavat autot !!!???
    Link FB keskkonnas.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    #2
    Vs: Elektriauto laadimine.


    Comment


      #3
      Re: Elektriauto laadimine.

      Hübriidajam.

      Comment


        #4
        Vs: Re: Elektriauto laadimine.

        Osadel esimese põlve elektrilistel bayerwagonidel oli selline lausa pardal. Range extender.
        Toidan trolle!

        Comment


          #5
          Vs: Elektriauto laadimine.

          Teel sõites laadimine: http://www.atomic-energy.ru/news/2012/04/20/32876

          Comment


            #6
            Vs: Elektriauto laadimine.

            Seda viimast küll rohelised juhtuda ei lase.
            Kui nad juba 5G kiirguse pärast sõdivad selle vastu, miks siis veel sellise pooliku trafo vastu ei peaks sõdima, kui seal on kõik väljad mitu suurusjärku tugevamad.
            viimati muutis kasutaja moi; 16 m 2019, 17:28.

            Comment


              #7
              Vs: Elektriauto laadimine.

              Aga ära ütle naad'ele et nii on, siis ei juhtu midagi .
              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
              Konfutsius

              Comment


                #8
                Vs: Elektriauto laadimine

                Tasuks uurida, kuidas selleine võimas magnetväli mõjub autokerele ja elektroonikale.

                Kui mu seisvale Ladale sõitis liivakoormaga Kamaz tagant 70-ga sisse, siis sai kerele tehtud kapitaalremont. Viimaseks tööks enne värvimist oli katuse sirgeksajamine. Vasaku keskmise ukseposti kohal oli katuses sügav, suhteliselt terav ja suur mõlk.
                Mõlgi võtsin välja suure pooliku trafoga, mille kinnitasin mõlgi kohale. Õhtul panin ja hommikuks oli katus sirge või õigemini kumer nagu uuest peast. Isegi värv jäi terveks. Tugev magnetväli väristab plekki ja see võtab eelneva pressitud kuju. Hiljem sai sellisel meetodil sirgeks aetud paar autoust, ilma uksepolstrit eemaldamata või siis plekile tõmmitsaid keevitamata.

                Comment


                  #9
                  Vs: Elektriauto laadimine

                  Kas siin foorumis kellelgi elektriautoga a'la Nissan Leaf vms mingisuguseid reaalseid kogemusi on? Kunagi keegi käis mult midagi ostmas ja sõitis Leaf'iga, aga ei mäleta kas see oli selle foorumi kaudu või kuskilt mujalt

                  Kuna auto omaduste vajadused on ajas muutuvad, siis olen hetkel kaalumas, et pere teiseks autoks võiks äkki (kasutatud) elektrikas olla. Aastane läbisõit kuni 5000km, peamiselt lühikesed otsad ning logistiliselt sobiks ka bussiradade mõttes hästi. Kui mõnikord Viimsi-Keila-Viimsi ühe laadimise pealt ära teeks, siis rohkem sõiduulatust põhimõtteliselt vaja polekski. Titekäru peaks küll pagasnikusse lahedasti ära mahtuma.

                  (Mingit Bolti ja Uberi alternatiivi ei kaalu)

                  Comment


                    #10
                    Vs: Elektriauto laadimine

                    Siin üks leafi tegelane jutustab alailma: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewt...505&highlight=
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Elektriauto laadimine

                      Ma olen nüüdseks ca 3a ringi veerenud 2014 leafiga, ostsin ka kasutatuna. Viimsi-linn-viimsi peamiselt. Keilas käimine selle akumahuga talvel vajab kindlasti lisalaadimist, suvel võib niisama ka õnneks minna, aga napilt. Pisut uuema, 30kWh pakiga võiks ka talvel tehtav olla. Aga kui neid pikemaid otsi on tõesti harva vaja, siis saab elmo külmkapist piisavalt kiiresti värskust juurde.
                      Üldises plaanis väga rahul. Sõit odav (kuuliising pmst sama summa mis enne bensukal kütusekulu) ja sinna otsa mõnikümmend euri kodus laadimist kuus. Üsna vaikne ja mugav. Sõidan nii 15000 aastas. Praeguseks olen läbisõidu üle 100k viinud, aku kestab ilma mingite probleemideta.
                      Toidan trolle!

                      Comment


                        #12
                        Vs: Elektriauto laadimine

                        Minupoolne traktaat:Kas ikka kõigil särtsuauto tahtjatel taristuvõimekus on olemas?!
                        Olen siiani särtsuka ostmist edasi lükanud kuna minu logistika ei kattu elektriauto akude võimekusega.Kui on leitud vastava tasemega tehnoloogia siis küll.Hetkel oleme ausad,akude tööpõhimõte kaldub ikka sinna Luigi Galvani ajastusse...ja niikaua kui midagi olulist pole akude tehnoloogiavallas kardinaalselt toimunud , lükkub ka minu särtsusuksu soetamine tulevikku.Siiani olen soetanud vaid kaks särtsulist mururobotit(1200m2 ja 7000m2 alade niitmiseks) ja püstitanud päikeseelektri tootmisjaama.Teine jaam on planeerimisel.Mõtlemine tundub roheline ja fossiilseid küttevahendeid läheb sellevõrra vähem aga...Kui need akud el.autodel vaid pikemalt kestaksid just talvetingimustes.Laadimisjaamade saadavus on ilmselgelt puudulik.Linnades ehk veel kuidagi midagi kuid tulevikus terendavad seal pikad järjekorrad kui elektritaristut võimsamaks ei arendata,et tagada laadimisjaamade piisav arv(või inimese eluaseme tarbimisvõimekus suurema peakaitsme näol).Ilmselgelt tuleks kogu Eesti elektritaristu võimekust oluliselt tõsta mis aga maksab ja kes seda maksab.Ideaalis on hetkel elektriauto omamise eelis eramaja,ridaelamu või paarismaja omanikuna.Kiirlaadijatest ei tasu unistadagi meie lokaalsete trafoalajaamade võimsust silmas pidades
                        Mul maja peakaitse 3x32A ja sellega juba oleks võimalik elektrikat laadida kuid nagu ma eelpool mainisin ,piirab logistiline eripära, seda akude madala võimekuse tõttu.

                        Carlo Matteucci - "The muscular current" :
                        Lisatud failid
                        viimati muutis kasutaja maaalune; 18 m 2019, 11:00.
                        Kõik meeldiv tuleb lambist...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Elektriauto laadimine

                          Mul on kilbis 3x25A ja eluaseme tüüp soosib ka.

                          Üritades läbi ajada üleliigsete liisinguteta, siis küsimärk ongi hetkel see, et kas need kasutatud "uuema tüübi musta sisuga" Leafid kannataks talvel 100, ütleme 120km maanteed ühe laadimisega sõita. 30kWh variandid lähevad sealt 10k€ juurest juba pigem 15k€ pihta. Teatav küsimärk on ka pagasniku mahutavus.

                          Variant oleks ka CNG Passatit vaadata, aga proua ilmselt peaks Leafi gabariitidest rohkem lugu.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Elektriauto laadimine

                            Infot akudest: https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-02143273/document

                            Comment


                              #15
                              Vs: Elektriauto laadimine

                              Plaanisin ka soetada Nissanit. Testisin nàdala kasutatud autot ja loobusin sellest mõttest. Kokkuhoiust ei saa rààkida, kui pead kodus laadima (môte on, kui saad valgetest kappidest laadida, sest seal tuleb akutäis elektrit odavama hinnaga). Kuna töölesõidud natuke pikemad , kui môned kilomeetrid, siis suutsin nàdalaga kulutada 30 euro eest elektrt. Vôrdlusena, sisepôlemismootoriga ei suuda nàdalaga selle summa eest kütet maha sôita. Arvestda tuleb ka 2014 aasta auto puhul kohe-kohe tehtavast aku vahetusest (sest olgem ausad, üle 200000 km sôitnud autol on aku juba suht otsas) , mis ka maksab. Ei maksa vaadata-kuulata jutukesi, et 80 % veel alles, tegelikult , edasine aku eluea langus on juba vàga kiire.

                              Comment

                              Working...
                              X