Teade

Collapse

Foorumi reeglid.

Foorumi reeglistik on uuendatud. Palume tutvuda ja arvesse võtta.
See more
See less

Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

Collapse
This topic is closed.
X
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

    Selline huvitav küsimus, mida küsin esialgu enda harimiseks, mida targemad teavad öelda?
    Kindlasti see erineb 20a ja 5a vanadel autodel, aga kes teab võib mõlema kohta vastata.
    Kui paigaldada autole kaks ühesugust generaatorit paralleeli, kas sellest võib tekkida mingi probleem?

    #2
    Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

    Tekib, võid proovida. Kui sama polaarsusega, siis võid pisut isegi võita. Miks sellist jama vaja on?

    Comment


      #3
      Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

      Nagu ütlesin on tegemist minu harimisega teoorias.
      Kui teoorias nüüd süvitsi minna, siis üks huvitav idee mul siiski mõlgub mõtteis, aga see on antud hetkel siiski veel puhtalt teoreetiline.
      Nimelt ehitada sõiduautole pagassi suur ilgem aku, 230Ah. Tegelikult peaks selle laadimisega ka tühjast peast kenasti ka üks generaator hakkama saama, kuid kaks oleks ikka parem, eriti, kui kellelegi veel täkku anda.
      Üks generaator on 70A ja idee algas sellest, et enamlevinud aku sellele autole, mis sinna mahub on 45Ah, suurim, mis leida on 48Ah ning on ka alla 40Ah neid olemas.

      Comment


        #4
        Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

        Mis see sügavam põhjus oleks 40-70Ah aku pealt liikuda 230Ah peale?
        Täkutamiseks ainult? Ilma selleta otseselt ju vaja päriselt pole? Või küsime nii, miks 230Ah peal pidama jääd? 500Ah? 1kAh?
        Erilahendused.
        PS või mail.

        Comment


          #5
          Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

          Sest see tundub põnev ja naljakas.
          Pole poodides üle 230Ah akut märganud ja üle pingutada ka ei maksa
          Antud autole läheb originaalis ainult väike aku peale levinuim 45Ah, aga on ka alla ja suurim 48Ah.
          Näiteks -30ga ei ole selline aku enam kõige erksam käivitaja, eriti, kui ta veel 3a vana on.
          Sellest see idee ongi alguse saanud, see on nagu vastu jonnimine, et nii väike aku on ja siis paneks ikka mõnuga 230Ah
          Tegemist oleks ka lihtsalt huvitava projektiga(teoreetiliselt) ja nagu ütlesin tegemist minu harimisega, selle küsimusega seoses siin.
          Loomulikult eeldaks selline ehitamine ka erinevaid avarii kaitsmeid, et avarii korral tulevärgi ohtu oluliselt vähendada.
          Ilmselgelt ka kaabli kummikaitsmeid, kui see on vaja plekist läbi viia ja muidu kaabli fikseerimist, et see liiga palju ei liiguks sõitmise ajal.

          Iial ei tea, mille jaoks võib vaja minna teadmist, kas kaks generaatorit saab niisama lihtsalt koos paralleeli tööle panna.
          Autodele ehitatakse igasugu huvitavaid süsteeme peale, mis võivad voolu tarbida.
          Ma tean, et mingitele maasturitele on kahe generaatoriga tehtud isegi 24V, kaks akut järjestikku variante, tehase poolt.

          Comment


            #6
            Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

            Külmaga mittekäivitumise-jutt ei päde eriti.
            -30C... üsna kehv referents. Numbriks hea küll.
            Korralik aku veab külmaga käima ka originaalsuuruses ja kui ei, on viga mujal.
            Ja kui topeltettevaatlik tahad olla, siis võta põhivarustusse käivitusabi-akupank: https://www.stokker.ee/kaivitusabi-a...win/-710314237
            Ühe laadimisega on järjest käima tõmmanud 3 kaubikut ja kaks sõiduautot. Ja endal pärit otse Hiinast, kogemata ja poolmuidu. Töötab. Kõik käimaaidatud autod olid ainult nooremad kui mu 30-aastane Audi.
            Seega heatahtlik soovitus: prioriteedid paika, küll abi ka tuleb.
            Erilahendused.
            PS või mail.

            Comment


              #7
              Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

              Oma autodele (mul kõik bentsukad olnud) olen alati valinud võimalikult suure aku, mis ära on mahtunud, mälu järgi 70+Ah, tootjaks Varta ja kestab 7-8 aastat, mis on täiesti hea tulemus, ning jääb mulle arusaamatuks, miks sellist üledimensioneerimist vaja on ja kahe genekaga jamada?

              Comment


                #8
                Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                To W@ldur - Siin eksid sa väga tugevalt. Lugesid ikka ,et enam levinud aku on sellisele autole 45Ah ja suurim 48Ah?
                Paraku selline aku -30ga ei ole enam kuigi võimekas, eriti, kui ta on näiteks 3a vana ja kui ta pole ka täiesti täis laetud.
                Aku ei ole sul kogu aeg täis laetud, ikka on hetki, kus on midagi puudu ja teinekord ka rohkem, sellistes oludes loeb see vägagi, sellisel akul.
                Sa ei ole sellise väikese akuga autoga ilmselgelt sõitnud, et sellist juttu räägid.
                Arvesta nüüd ise, kui palju kukub aku võimekus -30ga ja kui palju auto nõuab rohkem sellel hetkel ja kui palju sellest 45-48Ah akust sellisel juhul järele jääb.
                Põhjamaa kliimasse, sobib ikka vähemalt 60Ah aku.

                To Rom - Ma seletasin juba eelpool, mis teema on, kordama ei hakka, oma viga, kui lugeda ei viitsi.
                viimati muutis kasutaja klemmikas; 25 m 2018, 12:25.

                Comment


                  #9
                  Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                  Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                  To Rom - Ma seletasin juba eelpool, mis teema on, kordama ei hakka, oma viga, kui lugeda ei oska.
                  Proovisin sulle selgitada, sinu idee absurdsust, aga kes keelab tee ära.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                    Esmalt postitatud Rom poolt Vaata postitust
                    Proovisin sulle selgitada, sinu idee absurdsust, aga kes keelab tee ära.
                    Loe mu siinse teema postitused hoolega ja mõttega läbi, siis saad aru.
                    Kordan vaid niipalju, et kõigele muule hea lisaks oleks tegemist ka väga huvitava projektiga, mis võib olla nii ühe kui kahe generaatoriga.
                    Ehk teeks nüüd nii, et edasi räägiks ikkagi sellest, mida ma esimeses postituses küsisin.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                      Esmalt postitatud klemmikas poolt Vaata postitust
                      Ehk teeks nüüd nii, et edasi räägiks ikkagi sellest, mida ma esimeses postituses küsisin.
                      Ignoreeri selliseid postitusi siis tekib neid ka vähem, kui nendele vastata, tekitab see ainult uusi, lühikesest teemast saab 200 postituse pikkune idee maha tampimine võistlus.

                      Generaatori küsimusele tekib küsimus kas see praegune üks genekas ei lae piisavalt kiiresti ? Kui laeb siis pole tegelt teisest kasu. Oleks kasu kui oleks ka teine aku, mida laeb see teine genekas, teine aku olekski käivitusabi, pika sõiduga saaks äki ka selle ühe genekaga need kaks akut laetud.
                      http://hparchive.com/
                      https://worldradiohistory.com/index.htm

                      Comment


                        #12
                        Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                        Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
                        Ignoreeri selliseid postitusi siis tekib neid ka vähem, kui nendele vastata, tekitab see ainult uusi, lühikesest teemast saab 200 postituse pikkune idee maha tampimine võistlus.

                        Generaatori küsimusele tekib küsimus kas see praegune üks genekas ei lae piisavalt kiiresti ? Kui laeb siis pole tegelt teisest kasu. Oleks kasu kui oleks ka teine aku, mida laeb see teine genekas, teine aku olekski käivitusabi, pika sõiduga saaks äki ka selle ühe genekaga need kaks akut laetud.
                        Seda ma ka teema alguses ütlesin ,et tõenäoliselt saaks ka üks generaator hakkama, aga kaks on ikka parem ja kindlam, kestavad ka paremini.
                        Lisaks on selline suur aku ja võibolla ka 2 generaatorit huvitav projekt.
                        Probleem võib tekkida tegelikult ainult siis, kui aku tühjaks teha, aga kui seda tihti ei juhtu, siis ilmselt ei juhtu ühe generaatoriga midagi.
                        Nojah, kui aku vanaks saab ja hakkab kõrgemat laadimisvoolu üleval hoidma, siis võib ka probleem tekkida ühe generaatoriga, sellises olukorras tasuks muidugi järgmine uus 230Ah aku osta
                        Teine oht on, kui üks purk kehvaks muutub, siis hakkab ka kõrgemat laadimisvoolu üleval hoidma.


                        Ma ikkagi ootaksin vastust küsimusele, kaks generaatorit paralleeli panna, nagu ütlesin, on see teave ka enda harimise eesmärgil.
                        viimati muutis kasutaja klemmikas; 25 m 2018, 13:34.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                          Vihjeks, kahe generaatori paigaldamist harrastid võimsate helisüsteemide omanikud, googlist leiab nii mõndagi. Kaks ühesugust generaatorit saab paralleeli ühendada.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                            Põhimõtteliselt ei tohiks küll midagi juhtuda, eriti kui nad samatüübilised on. Ja kui nüüd isegi ühel on pingeregu 0,5 V kõrgema piiramisega, siis teine saab lihtsalt vähem koormust selle arvel, siis viimane lõpp jääb kõrgema pingega genekale. Samas muidugi harjad ja laagrid kuluvad mõlemal ühtviisi, rihmad ka...

                            Comment


                              #15
                              Vs: Mis juhtub, kui panna autol kaks generaatorit paralleeli?

                              Okei. Kui kahelda ei või, siis täpsusta vähemalt see üle, mis on see projekt, mida kolmel korral mainitud? Või milles see projektilisus seisneb?
                              Võib leiduda ka ingel-investoreid meiegi seas, kes huvitavaid projekte rahastada sooviksid.
                              Erilahendused.
                              PS või mail.

                              Comment

                              Working...
                              X