Teade

Collapse
No announcement yet.

Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
    Oleneb millised voolud ja kuidas ühendatud juhtmetes liiguvad.
    Ühesõnaga tuleb topograafia korralikult läbi mõelda.

    Comment


      #62
      Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

      Tahaks nüüd natuke edasi näppida.
      Kõigepealt esimese ja teise astme vaheline sisestuskonde. Skeemis on see 0.22uF, minu omal oli ehitaja pannud 0.47uF. Kas mitte selle väärtus pole liiga suur, nii et hakkab eelastme võimendust tuntavalt kahandama?
      Samuti on mul 6P3S katoodil neg. pinge suurem, kui skeem lubab - 16.3V lubatu 15.4V asemel. Nagu ma aru saan on see üsna täpselt vaja paika saada, et lamp töötaks optimaalselt. Vaatasin mitmeid biasing videoid ja artikleid, aga päris täpselt aru ei saanud, kuidas seda arvutatakse.
      martinj küsib ka sisendis puuduva konde kohta. Algselt seda polnud, aga kas oleks vaja? Mingit DC komponenti ei tohiks eelnevatest seadmetest tulla, nii CD kui ka plaadi mängijal on väljundis konded olemas. Või on sisendi sisestuskondel mingi muu ülesanne?
      Pole veel saanud aega heli mõõta, aga tegelen ka sellega.

      Comment


        #63
        Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

        Esmalt postitatud oldbear poolt Vaata postitust
        Ühesõnaga tuleb topograafia korralikult läbi mõelda.
        Just seda ma mõtlesingi.

        Esmalt postitatud oldbear poolt Vaata postitust
        Tahaks nüüd natuke edasi näppida.
        Kõigepealt esimese ja teise astme vaheline sisestuskonde. Skeemis on see 0.22uF, minu omal oli ehitaja pannud 0.47uF. Kas mitte selle väärtus pole liiga suur, nii et hakkab eelastme võimendust tuntavalt kahandama?
        Sidestuskonde suurus ei hakka eelneva astme võimedust vähendama kui järgneva astme sisendtakistus on mõistlik, sul seal 200k mis on piisav.

        Esmalt postitatud oldbear poolt Vaata postitust
        Samuti on mul 6P3S katoodil neg. pinge suurem, kui skeem lubab - 16.3V lubatu 15.4V asemel. Nagu ma aru saan on see üsna täpselt vaja paika saada, et lamp töötaks optimaalselt. Vaatasin mitmeid biasing videoid ja artikleid, aga päris täpselt aru ei saanud, kuidas seda arvutatakse.
        See ongi selline pikem jutt, eesti keeles tööpunkti paika ajamine. Et seda täpselt teha, selleks on vaja lambi anoodgraafikuid õigel varivõre pingel ja teada koormust (läbi trafo anoodi poole teisendatud numbrit). Midagi sarnast http://www.valvewizard.co.uk/se.html Selle läbi arvutamine annab ka teadmise, kas trafo on optimaalne sellele lambile.
        viimati muutis kasutaja moi; 02 m 2020, 12:42.

        Comment


          #64
          Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

          Veel - sisendi müra kadus lõplikult ja täielikult peale seda, kui lisasin küttele maandused(virtuaalsed, sest trafol väljavõtet pole). Koos varjestusega trikk tehtud.
          viimati muutis kasutaja oldbear; 07 m 2020, 19:40.

          Comment


            #65
            Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

            Kas olen mina rumal või on sul skeemis dioodsillal dioodi suund valetpidi? Muidugi ei oma see sinu puhul tähtsust, kuna sul õieti kokku pandud ja töötab. Lihtsalt hakkas silma.

            Comment


              #66
              Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

              Ei tea, silla peal on ju märgitus, kuidas käib.

              Comment

              Working...
              X