Teade

Collapse
No announcement yet.

Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

    Vaatan, et Sul sidestuskondekat pote ja võre vahel ei ole. Lambi töörežiim ei muutu ? Kuhu läheb pote maandus ?
    Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

    Comment


      #47
      Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

      Minu kogemus ütleb (mõned võimendid on kokku pandud), et tume stabiilne urin on tingitud toite filtreerimise puudulikkusest. Terav pirin, mis muutub poteka keeramisel ja üldjuhul väheneb selle põhja keeramisel, on maanduspunktide probleem ja tahab eraldi katsetamist. Põhimõtted on igas lampvõimendite käsiraamatus kirjas - skeemil kas tähtühendus või massiivse maandusjuhtme kasutamine ja korpuse ühendamine maajuhtmega sisendi juures. Korpuse kasutamine mingi ahela voolukandjaks on kurjast. Aga nende pirinate otsimisel peaks siiski kas juba soovitatud analüsaator või mõni oss, kasvõi kõige lihtsam, abiks olema. Saad kontrollida toidete stabiilsust ja signaali kuju jne. Ja lampe võid ka prooviks vahetada, mõnel võib kütteniit katoodi lekkida ja mürinat anda.

      Comment


        #48
        Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

        Pote maandus läheb tähte. Kondet pole(algselt ka mitte).
        Olen ka viimati uurinud maanduse põhimõtteid. Praegu on kõik toodud ühte punkti enamuses ilma vahepealsete "tähtedeta". Kas maanduspunktide probleem puudutab ainult sisendi (nimetame RCA) osa või tervet paigutust?
        Toite all mõtleme B+, eks ole? Filtri konded on kvaliteetsed(Farnellis u. 10EUR tükk).
        Ma saan aru, et oss oleks vajalik - saaks müra tekkimise asukohta tuvastada. Hetkel ei ole, aga vist tuleb leida. Kas hiinlaste tehtud digi ossid on mõttekad(https://www.gearbest.com/testers-det...471063829.html). Ma lihtsalt ei tahaks veel üht kolakat omale majja.

        Comment


          #49
          Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

          Selle töö jaoks ajab asja ära: üllatavalt kobe oma hinna kohta. Aga Krona patareist on talle vähe: kõvem tuide on vajalik (mul on 6 AA patareid). Oomipoes on kah saada.

          Comment


            #50
            Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

            Helisignaali sagedusvahemikus on korralik helikaart palju asjalikum kui ostsilloskoop. Odavama ossi 8-bitise resolutsiooniga pole kuigi palju teha helisageduse võimu juures.

            Comment


              #51
              Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Helisignaali sagedusvahemikus on korralik helikaart palju asjalikum kui ostsilloskoop. Odavama ossi 8-bitise resolutsiooniga pole kuigi palju teha helisageduse võimu juures.
              https://www.oomipood.ee/product/dso138_mini_ostsilloskoop_dso138_mini_diy_konstruk tor?q=DSO138
              - Analog bandwidth: 0 - 200KHz
              - Vertical resolution: 12-bit
              Power Supply
              - 3.5V - 6V DC
              - Supply Current: 120mA@5V
              jne

              Comment


                #52
                Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                Ma tegin spektri analüüsi salvestuse peal(numbrid, millest ülalpool räägin)t. Helikaartiga anoodvoolude moonutusi mõõta ja leida moonutuse tekkimise asukohta skeemis ei kujuta hästi ette. Kuid ega ma ossigi pole 50 aastat kasutanud(viimati lapsepõlves raadioringis), kuid olen mingeid õpetusi vaadanud.
                Panin veelkord selle 0.25H drosseli külge ja stabiilne 100Hz müra vähenes umbes poole võrra. Kas võiks eeldada, et suurema induktiivsusega drossel on effektiivsem?

                Comment


                  #53
                  Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                  Nii ja naa. saad suurema pingelangu lisaks. Pigem on see filterkondede, drosselite ja takistite omavahelise kompromissi leidmine.
                  Suurenda esimese astme anoodfiltri konde suurust. Sealt tulev häire võimendatakse teise lambiga üles.
                  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                  Comment


                    #54
                    Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                    Korralikul helikaardil on 24-bitine resolutsioon (4096 korda suurem kui 12-bitine) ja analoog osa kindlasti parem kui sellel "ossil".
                    Ega sa ossiga ka ei saa otse anoodist midagi mõõta, moonutusi tuleb ikka väljundist mõõta või vaheastmetest läbi kondekast ja takistitest sobituse. Mõni oss ei oska üldse spektraalanalüsaatorit teha.
                    Kui väike drossel müra vähendas, siis suurem vähendab kindlasti rohkem. Võid ka kondekaid suurendada (siis muidugi suureneb ka käivitusvool sisse lülitamisel) või takisti drosseli järele panna, kõik vähendavad pulsatsiooni anoodpinges. 0.25H ja 440 mkF annavad filtri lõikesageduseks umbes 15 Hz, 10R ja 440 mkF annab lõikesageduse umbes 36 Hz, sealt on natuke näha kui palju ja mida suurendamine annab, LC on muidugi kõrgema järgu filter kui RC.

                    Comment


                      #55
                      Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                      Tänan veelkord kõiki abistajaid.
                      Sain 5H drosseli külge, varjestasin signaali sisendi ja pote ning kruvisin kõik kokku korpusesse. Võin rahule jääda küll. Kui kõrv vastu kõlarit panna, siis mingi urin ikka on. Signaali mürad on kadunud. Heli on nauditav, läbi sub'i madalaid rohkem, kui küll. Kõrgeid võiks aga natuke juurde saada - või on mu kuulmine sedavõrd halvenenud.
                      Eks nüüd ole paras hakata heli karakterit mõõtma.

                      Comment


                        #56
                        Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                        Click image for larger version

Name:	6P3S SE maandused.jpg
Views:	1
Size:	453,9 KB
ID:	872716


                        Kas see on lõplik skeem? Huvi omal ka proovida

                        Comment


                          #57
                          Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                          See on selle mehe skeem:
                          Mingil eluperioodil tundus idee heli võimendamisest klaaskolvi sees, vaakumis, vaimustav. Tegelikult tundub siiani, kuid elektronlampvõimen...

                          Mingid asjad on veidi muutunud ja toide on teistsugune, aga mitte võibolla kõige parem(ostsin sellisena ja ei teinud ümber, ainult drossel lisandus). Kõik maandused on viidud ühte kohta, aga urin oli sees ikkagi. Nii et ma selle ühe tähtpunkti vajalikkuses kahtlen. Väljund trafod on 1950ndate rootsi raadiost umbes 5K.
                          Omakorda on asi pärit siit

                          Kui ma hakkaks uuesti tegema, siis pigem selle:
                          KT88 - Single Ended Tube Amplifier Build 2018(hea videote järgi ehitada ja talub igasuguseid lampe ka peale KT88)

                          BG157 - New series on how to build a KT88 Single Ended Amplifier. Based on the works of Abdellah, Gendrano, & Kegger. This video will help you pick easy to...
                          viimati muutis kasutaja oldbear; 28 m 2020, 19:37.

                          Comment


                            #58
                            Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                            Esmalt postitatud oldbear poolt Vaata postitust
                            Nii et ma selle ühe tähtpunkti vajalikkuses kahtlen.
                            Selles ei maksa kahelda. See on elementaarne iga võimu juures.
                            Muidugi on ka seda tähte ühendamist võimalik valesti teha. Mitte, et see antud juhul valesti oleks aga võimalik on ikka.

                            Comment


                              #59
                              Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                              Võib vabalt teha mitu väiksemat tähte, mis lõpuks ühte lähevad.

                              Comment


                                #60
                                Vs: Palun soovitage lihtsat SE võimendi skeemi 6P3S lampidele.

                                Oleneb millised voolud ja kuidas ühendatud juhtmetes liiguvad.

                                Comment

                                Working...
                                X