Teade

Collapse
No announcement yet.

Ajage lambihaigus pealt ära

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Ajage lambihaigus pealt ära

    Kõike on võimalik teha. Ka toitetrafot on võimalik mähkida. Ka on võimalik lampraadiot toita galvaanilistelt elementidelt. Jama tuleb koos uurijaga sellise tehnilise lahenduse soovitaja juurde, sest täitsa jama on siis lahti, kui need elemendid hakkavad trummina paukuma! Ka on võimalik kenotron (kaksik lampdiood) asendada ühekristallilise pooljuhtdioodide paariga. Hiljuti s üks härra foorumis soovis Li-ioon elementidest koostada 40-50 elemendise akupatarei, et vältida tööstusliku 42V akusae ostmist, kasutades seda üksikutest elementidest koostatud patareid ~230V kettsae toiteks! Põhimõtteliselt töötab, aga Li-ioon elementidel on omad "veidrused"! Pikemat aega on saeteemal juba olnud kurjaennustav vaikus! .... Järsku prooviski leiduriks saada?

    Esmalt postitatud eERuheeRu poolt Vaata postitust
    Oh, korralik telliskivi. Tirisin alla. Tänud.
    Võiksid neid "telliseid" ka sirvida ja mõtestatult lugeda! Alusta sellest, et teed endale selgeks iga (!) skeemidetaili olemasoleku põhjuse! Siis saad tulevikus selgeks ka ühelambiliste lihtsate skeemide hingeelu. Lahka skeemi: alalisvoolu ahelad ja vahelduvvoolu ahelad, järgi. Lusikaga pudrusöötmise aeg peaks juba ammu möödas olema kui tahad vastastaktvõimendit ehitada. Sured ju nälga, kui lusika käsitsemist selgeks ei saa! Edu raamatute lugemisel!
    viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2017, 20:41. Põhjus: järjestikpostitused kokku

    Comment


      #32
      Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

      Võtsin näpuharjutuseks ette ühe skeemi ja proovisin selle järgi eelastme lambi koormussirged joonisele kanda.

      Skeem (djvu):


      Joonis:


      6n2p anoodtakisti on 470 kilooomi, katoodtakisti on 240 oomi. Trafo pinge alaldussilla kondensaatoril vahetult peale sisselülitamist on 280V.
      See joonis on ju täiesti mäda? Bias-point 0V võrepingega peaaegu kohakuti? Või peabki nii olema? Loogiliselt võttes peaks kõlarist ainult müra tulema praegusel juhul.

      viimati muutis kasutaja eERuheeRu; 03 m 2018, 21:07.

      Comment


        #33
        Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

        Esmalt postitatud eERuheeRu poolt Vaata postitust

        6n2p anoodtakisti on 470 kilooomi, katoodtakisti on 240 oomi. pinge on 280V.
        Aga vähenda anoodtakistit so tõsta voolu.
        Minu 1957. a käsiraamatus on 6Н2П tunnusjoontes toodud ka võrepinged +0,5 ja +1V.
        kuskil 5 mA so 56 koomiga anoodis oleks vast parem.
        ***
        Seda skeemi ei näe

        Comment


          #34
          Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

          Ma kasutan piltide vaatamiseks irfanview-d.
          Alla saab siit laadida: https://www.irfanview.com/64bit.htm

          DJVU failide vaatamiseks sellesama irfanview jaoks pluginad.
          Alla saab siit laadida: https://www.irfanview.com/plugins.htm

          Mul nagu meenub nõukaaesete andmelehtede peal oli tõesti ka tunnusjoon plusspingete jaoks, huvitaks miks need va lääne fašistid neid plussiga võrepingeid graafikutele ei taha joonistada.

          Ja ma siis parem küsin selle küsimuse ka ära, mis juba pikemat aega kripeldab, seoses toiteosa RC filtritega. Oletame, et võimendis on kolm astet, iga astme jaoks on eraldi RC filter ning igal RC astmel tekib töörežiimis pingelang, mis on seotud RC filtri takistit läbiva vooluga. Kas iga võimendusastme arvutamisel peaks võtma arvesse eelmises astmes tekkinud pingelangu? Näiteks, et kui alaldatud pinge on peale trafot 300V ja lõpulamp koormab selel pinge alla nt 280V peale, siis kas järgmise astme tööpunkt tuleks arvutada 300V või 280V järgi? Pekske kõvasti kui väga loll küsimus.
          viimati muutis kasutaja Scott; 03 m 2018, 21:21. Põhjus: eelnevat postitust ei pea tsiteerima

          Comment


            #35
            Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

            Esmalt postitatud eERuheeRu poolt Vaata postitust
            Ma kasutan piltide vaatamiseks irfanview-d.
            Seda on tore teada, aga link annab vastuse: Not Found (404)

            Comment


              #36
              Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

              Mul avaneb link korrektselt.

              Google otsingulink avaneb? https://www.google.ee/search?q=irfan...hrome&ie=UTF-8
              viimati muutis kasutaja Scott; 03 m 2018, 21:21.

              Comment


                #37
                Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                Ei avane skeemi link.
                viimati muutis kasutaja a1; 03 m 2018, 21:07.

                Comment


                  #38
                  Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                  Kurat, skeemi link ei avane. Minu viga.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                    No huvipärast võid ju arvutada, mis katoodi tööpingeks kujuneb!?
                    Maksimaalset võimendust on astmest tahetud. Midagi imelikku mulle külll silma ei hakka.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                      Täna jõudsin omadega niikaugele, et enda jaoks on esimene "miil" läbitud, ladusin erinevast kolast ühe prototüübi kokku. Osta.ee-st "sir3tt" käest toitetrafo, arvutitoitekast toitepistik koos võrgufiltriga, kasutajalt "tapakas" rigonda-102 lõppvõimendi plaat. Lõppvõimendi plaadil oli tehaseviga sees, 27pF kondensaatori asemel oli trükiplaadil 27 oomine takisti. Lõppvõimendi plaadile tämbriregulaatoreid ei ühendanud, lisasin ainult sisendkaabli ja helivaljususe regulaatori.

                      PSUdesignerisse sisestasin toitetrafo andmed ja eeldatava voolutarbimise 6P14P+6N2P ~40mA + väike mängimisvaru = 52mA. Trafo tühijooksu pinge peale alaldussilda asuval kondensaatoril oli 262V, mis pole väga hea, sest RC filtrid võtavad omajagu pinget alla ja anoodvool koormab veel lisaks pinge alla ja selle tulemusel väljundvõimsus kukub kolinal, samas ma tahtsin võimalikult siledat pinget anoodidele. Lõplik toiteskeem sai selline:
                      http://www.poeningclubrecords.com/pub/psud.jpg

                      Nii eel- kui lõpulambi katoodiga ühendasin paralleelselt kondensaatorid, vastavalt 22uF ja 100uF, heli muutus avaramaks. Kondensaatorite suurused on võetud kohvipaksu pealt.

                      Lõpulampi 6P14P toidan läbi RC filtri (330oomi + 100uF), eelvõimendi lambi 6N2P filter 4.7kilooomi + 22uF. Dioodsilla silukondensaator sai 68uF. Lõppvõimendi lambi pentoodvõre on Rigondal ühendatud läbi väljundtrafo, sinna hetkel ei hakanud miskit aretama.

                      Abi sain siit:
                      http://www.valvewizard.co.uk/smoothing.html

                      Ühendasin 6p14p anoodiga jadamisi "hiina" ampermeetri, mille ma varem ära taatlesin testri abiga ja lülitasin põrgumasina käima. Pauku ei teinud, anoodpinge oli 225V, lampide toide 7.1V, anoodvool 33mA. Võrgumüra praktiliselt puudub.
                      Panin lambi küttetoite juhtmetele 0.1 oomised takistid mõlemasse õlga, sain pinge 6.8V peale, suuremaid takisteid hetkel pole, 0.15-0.2oomi oleks parem. Lõpulambi 180oomise katoodtakisti asemele panin 150oomise. Hetkeseis on selline, et toitepinge koormuse all on 215V, 6P14P katoodpinge 5.6V, anoodvool 37mA "hot". Võtsin eile kohale jõudnud postipakist välja visatoni B200 elemendi ja ühendasin võimendi taha, seejärel otsisin kapist Metsatöllu "Aiö" ja Tõnis Mägi "Vestlus Hermanniga" ja rippisin need arvutisse FLAC-iks.

                      Hetkel on "sit back and enjoy"

                      See B200 teeb ilma igasuguse kastita arvestatavat mussi, bassi on nats vähe, aga seda annab kindlasti paremaks korraldada.

                      Üritan järgmise "miili" käigus tsš-170 toitetrafole 130V väljundi peale ehitada pinge kahekordisti ja siis proovida mingi asja kokku panna, kus kõik jupid ei ole nõukaaegsed. Ilmselt läheb juppide hind ka kosmosesse, selle pildil oleva julla tükkide hind tuli ca 20€
                      http://www.poeningclubrecords.com/pub/pillike.jpg

                      Comment


                        #41
                        Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                        Sel nädalavahetusel olen tegelenud kevadtöödega aias, õhtuti olen kuulanud erinevat mussi oma fonoteegist ja mõelnud, et peaks mingi 6F5P stereovariandi valmis tegema, sest kõik kes on külas käinud, ei usu elusees, et see praegune 6P14P monojurakas on ainult 2W (maksimaalselt, pigem 2W väga pika miinusega). Visatoni B200 läheb järjest paremini käima, tegin talle mingisuguse suva "open baffle" seina ka ümber. On tekkinud basse juurde, samas mingid kõrged on jubedalt kriiskavad.

                        Enda harimise mõttes, minu jaoks on siiamaani olnud arvestatavad heliformaadid VAW, FLAC, MP3, täna sattusin kogemata kunagi ühika ajal arvutisse kopeeritud Lindpriide 129kbit WMA formaadis plaati kuulama. Siiamaani kuulan ja juba kolmas ring läheb Wikit lugedes on öeldud, et WMA on parem kui MP3, aga ma poleks uskunud, et nii suur vahe on sees, või on asi materjalis?

                        Comment


                          #42
                          Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                          Huvitav, ma pole vist ühtegi normaalse kõlaga WMA'd kuulnud... Kord proovisin ise genereerida mingeid testsignaale eri koodekites ja WMA oli esimene mille edasiselt testimiselt kõrvaldasin.
                          Jääb muidugi lootus et võibolla on midagi paremaks läinud, aga milleks end killustada sellise low-end formaadiga.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #43
                            Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            Huvitav, ma pole vist ühtegi normaalse kõlaga WMA'd kuulnud... Kord proovisin ise genereerida mingeid testsignaale eri koodekites ja WMA oli esimene mille edasiselt testimiselt kõrvaldasin.
                            Jääb muidugi lootus et võibolla on midagi paremaks läinud, aga milleks end killustada sellise low-end formaadiga.
                            Sama, seepärast pole ise ka eriti WMA-st hoolinud. Kardan, et algmaterjali "viga".

                            EDIT: Samas on mul üks [129kbit WMA formaadis] plaat veel, mis on võrreldes praegu kuulatavaga nagu öö ja päev. Ühel juhul oleks nagu bänd samas ruumis, teisel juhul mingi kardina taga.

                            Panen sulle privasse lingi ühe looga.
                            viimati muutis kasutaja eERuheeRu; 05 m 2018, 23:08. Põhjus: mati

                            Comment


                              #44
                              Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                              Jah, algmaterjal on ilmselgelt vähenõudlik. Vead pole aga kuhugi kadunud, lihtsalt põhjust avaldumiseks antakse vähem.
                              Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                              Konfutsius

                              Comment


                                #45
                                Vs: Ajage lambihaigus pealt ära

                                Lampvõimendi hakkas mõned päevad tagasi omaloomingulisi helisid tegema kuni selleni välja, et jäi vait ja siis võttis natuke hoogu ja siis tegi natuke häält jälle. Heli on viimasel ajal olnud üldse selline krõbisev ja kahtlane. Vahetasin lõpulambi välja, aga kasu polnud miskit. Anoodpinged korras, aga märkasin, et lambid kuidagi tuhmilt valgustavad. Küttepinge oli 4 ja midagi peale volti.

                                Mul on lambiküte tehtud nii, et on trafole tehtud läbi 100oomiste takistite kunstlik maandus ja siis mõlemad perioodid läbi dioodsilla ja kondensaatori alaldatud ning pinge alaldamiseks enne dioodsilda pandud kumbagi õlga 0.1oomine takisti. Enne dioodsilda on pinged jonksus, enamvähem sinna 2.6V kanti, peale silda on ühes õlas 2.6V, teises 1.3V, eeldan seda, et sillal üks diood katkestuses? Ja kondensaatori võib ka vist ära visata? Tester näitab mahtuvuseks ümmargust nulli. Huvitav kumb neist nõrgim lüli oli, sillal oli lubatud MAX 2A, kondensaator oli 16V.

                                Praeguseks vahetasin silla koos lüüdiga ära, sain jonksu, hetkel küttepinge 5.9V ja naerunägu näol jälle...
                                viimati muutis kasutaja eERuheeRu; 18 m 2019, 21:23.

                                Comment

                                Working...
                                X