Teade

Collapse
No announcement yet.

HB GA15 lampvõim ei mängi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

    Tere taaskord.

    Võtsin ajas uuesti ette. Ja nüüd siis kuna vaatasin et teooria on ikka päris nõrk antud juhul, võtsin kõrvale teise sarnase ehitusega täislampvõimu.

    Järeldused.

    HB GA 15 eelvõim töötab laitmatult võrdlus võimendi lõppvõimuga.

    HB GA15 lõppvõim on kuidagi väga peeretav ja katkendlik võrdlusvõimu eelvõimuga, samas valjususega nagu väga maha ei jää, kuigi vahe on märgatav.

    Seega ma pean kogu eelneva jutu tagasi võtma ja väitma uuesti, et midagi on valesti alates C14 kuni valjukani välja.

    Uute ja heade vastu on vahetatud:

    C14, C15, C18, C17, C19,

    R30, R27, R28, R29, R25, R26, R35, R31, R32, R36, R37

    Olgu öeldud et võrdluseks võetud võimendi on ise ehitatud ja selle eelvõimust tuleva signaali nivoo ületab kordades HBGA15 eelvõimust tuleva signaali, ma täpset korda ei tea öelda.

    Minul on järele jäänud pakkuda vaid väljundtrafot või valjukat.
    Kuid samas, väga moonutatult suutis võim ikkagi valju heli teha.
    Teine teooria on, et PP lahenduses on üks õlg teisest maas või vaiksem ja sinna ka see kadu läheb. Kuidas seda viimast teooriat proovida? Millega mõõta?

    Comment


      #32
      Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

      Lõppvõimendi õlgade tasakaalu saad nii kontrollida, et ühendaühelõpplambi tüürvõre teisega. Näiteks V5 tüürvõre C17 küljest lahti ja ka C18 külge. Mida nõrgem signaal, seda paremini tasakaalus.

      Comment


        #33
        Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

        Ahsoo. No nüüd juba midagi saab selgemaks.

        Tulemus on selline, et valjusus on samas suurusjärgus, nagu siis, kui lõpulambid olid normaalses seadistuses. Heli on kergelt peeretav. Ebameeldivalt moonutuses.

        Ja mul tekib nüüd küsimus. Kas faasipööraja ei tööta, või on tõesti väljundtrafo küpse?

        Mõõtsin väljundtrafo mähise takistust A+ ja primaaride otstelt. Ühe takistus oli 105,5 oomi ja teisel oli 72,1 oomi.

        Comment


          #34
          Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

          Mis hinnangu kogenumad selliste mõõtmiste peale annavad? Mulle tundub, et väljundtrafoga on lood pahasti.

          Comment


            #35
            Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

            Lõpulampe oled asendanud? Kas testisid Pläsku õpetuse järgi mõlemad trafo õlad üle? Sinu mõõdetud aktiivtakistuse erinevus väljundtrafo primaari õlgadel ei peaks veel probleeme tekitama.

            Comment


              #36
              Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

              Asja lõpetuseks.

              Väljundtrafo läbi ja eelvõimu moonutust põhjustasid sassi läinud juhtmed. Nüüd peab hakkama otsima sobivat asendust.

              Suurimad tänud kõigile! Sain enda jaoks palju uut ja huvitavat teada. Eriti tänan aktiivsuse eest Pläskut!

              Comment

              Working...
              X