Teade

Collapse
No announcement yet.

HB GA15 lampvõim ei mängi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    HB GA15 lampvõim ei mängi

    Tere.

    Ma rabelen siin ühe Harley Benton GA15 kidravõimuga.

    Võimust nii palju, et tegu on hübriid võimendiga, kus eelvõimus on 2x 12AX7 vahepeal kaks TL072 ja lõpus 2xEL84.

    Probleem on nimelt selles, et võim mängib liiga vaikselt ja mul on ideed otsas mis seal viga võiks olla.
    Skeem on trükkplaadil.

    http://www.freeinfosociety.com/media/images/1216.jpg

    enne võimu minu kätte sattumis oli sellest juba kolviga ülekäidud. Trükkplaat oli jootepastaga kokku mökerdatud jne.

    Kuid võim töötas väga vaikselt, arvestades et tegu on 15W lampvõimuga.

    Tegin järgmist. Mõõtsin Ossiga, et signaal tuleb eelvõimust sisse ja läbib esimese lambi edukalt. edasi esimene ja teine TL072 on samuti korralik.
    Veendusin ka selles nii, et ühendasin signaali generaatori Return pistikusse ja signaal oli sama valjususega kõlaris.

    Edasi otsustasin lõppvõimu ettevõtta. Puhastasin trükkplaadi. Mõõtsin takistid üle ja pinged. 12AX7 all olevad R27-R30 vahetasin välja. Edasi avastasin, et kui võim on välja lülitatud, on ikkagi pinge nende takistite peal ja see tundus väga imelik. Jootsin need komponendid maha koos C15 ja mõõtsin pinget 7nda jala ja maa vahel. Ja sain lugemiks ca 200mV...(võim oli välja lülitatud ja lambid välja võetud)
    Lühistasin maasse ja mõõtsin uuesti ja ikkagi tuli sama näit. Ma neid näitusi täpselt ei registreerinud, kuid kuidas saab olla vasest plaadi ja maa vahel pinge? Kusagil trükkplaadi tasandil peab olema mingi lekkimine siis? Või on ka muid seletusi selle kohta?

    Minul said ideed otsa. Jootsin võimu kokku tagasi. Heli läks natukene valjemaks nende takistite parandusega, aga sellega asi ka piirdus. Seega, ma arvan et probleem on lõppvõimus.

    Kas keegi oskab öelda, kui palju selline eelvõimendi peaks PK-PK pinget näiteks pärast Volume potet edasi andma?
    Mida edasi mõõta? Mida teha? Võim peaks iseenesest üsna asjalik olema, aga müstilistel põhjustel ei tööta. Kindlasti on mingi väga lihtne selgitus asjale, aga vot mina ei näri läbi.

    Mind väga aitaks see, kui keegi oskaks öelda, millised pinged peaksid olema töötamise ajal lambi jalgadel. Anoodpinged olid korras.
    V3A ja V3B teisi pinged ma ei mõista mõõta. Ma saan pinge lugemid kui mõõdan 3nda ja 8nda jala ja maa vahel, ja ma pole kindel, kas see on normaalne või mitte.

    Loodan et keegi oskab aidata. Võib olla on jutt väga pikk ja segane, aga ma esimese õhinaga proovisin võimalikult palju infot ette anda.

    #2
    Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

    Pinge takistil R35 signaalita ja signaaliga olekus? Kas selle taki peal on ka vahelduvkomponent, kui signaal sisse anda?
    Vahelduvpinge millivoltmeeter olemas? Milline on sinu ossi sisendtakistus? Hea oleks 10 megaoomi või sellise takistusega mõõtepea-pingejagaja.
    Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

    Comment


      #3
      Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

      Ossil on 10Moomi pea olemas. Mõõtsin aga 1Moomisega. Edaspidi tean.

      Millivoltmeetrit pole. aga ossiga peaks selle mõõtmise tehtud saama?

      Avastasin et skeemis on viga. R35 on kaks korda - Toiteahelas ja EL84 3nda jala küljes. Plaadil on anoodipinge ahelas olev R35 märgitud R39, seega nimetame seda edaspidi R39.

      Seega küsimus, millist R35te silmas pidasid?

      Signaaliga ja ilma näitab alalispinget 10.7V
      viimati muutis kasutaja served; 27 m 2011, 13:43.

      Comment


        #4
        Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

        Kui mingi kõrge sisendtakistusega riistaga mõõtsid, siis ilmselt võib tegu olla möga poolt tekitatud galvaanilise elemendiga, mis pinget genereerib. Pole aega erinevaid skeeme võrrelda, aga pinged orienteeruvalt võiksid olla lambi V3 anoodidel ca 100V siis sinna ja katoodidel umbes pool sellest. V4V5 katoodidel 10-20V. Oled kindel, et lambid 100% korras on, võib olla lõpu omad väsinud, sellest nõrk heli.

        Comment


          #5
          Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

          Esmalt postitatud served poolt Vaata postitust
          Seega küsimus, millist R35te silmas pidasid?
          Signaaliga ja ilma näitab alalispinget 10.7V
          lõpulampide V4 ja V5 katoodide küljes, C19 paralleelis. Kas C19 korras?
          Keegi pole targemaks muutunud sellest, et mind lolliks peab.

          Comment


            #6
            Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

            Kuidas ma veendun, kas C19 on korras või mitte?

            Olin mõned päevad eemal. Nüüd taas asja kallal. Õhtul teen soovitud testid. C19 vahetan ära, et kindel olla, et selles viga pole.

            Comment


              #7
              Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

              Nii.

              Pinge on 10.2V signaaliga ja ilma.
              Kondekas on korras. Lõpulambid vahetasin ja seis on sama.

              Ma arvan et viga on hoopis kusagil V3 ümber.

              Anoodpinged on korras. Katoodipingeid mõõdan kohe. Aga tundub et 10.2V see ongi.

              Comment


                #8
                Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

                Kui võimalik, anna helitugevusele ca 1V siinust 1kHz ja vaata ossiga, kuidas signaal faasipöörajast läbi läheb. Võid ka veel nii proovida, et võtad ühe lõpulambi välja ja katsetad ühega mõlemaid õlgasid kordamööda. Nii saad kindlaks teha, kas mõlemad õlad on enam vähem võrdsed. Viskan õhku sellise rumala teesi, et kui on lühiskeerud väljundtrafos, mis muidugi ei tarvitse tõene olla.

                Comment


                  #9
                  Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

                  Varivõred on ühendatud lõpulampidel ? Ilma nendeta ka midagi head ei tule.
                  Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

                    Pläsku, väga head mõtted.Olen ka väljundtrafot pidevalt kahtlustanud. Kuidas mõtled seda 1V peale anda ja kuhu täpsemalt? Tahaks eelvõimu tegelikult täielikult välja võtta ja katsetada lõppu ja eelvõimu eraldi, aga mul pole praegu selle jaoks piisavalt teadmisi. V3A töötab faasipöörajana EL84-ade jaoks, aga kuidas seda ohutult jälgida? Millist signaali see saada tahaks ja millisest komponendist alates oleks seda mõistlik peale lasta. Mõtlen, et kui ma otse lambi jalale seda lasen, siis see pole ka ju lahendus.


                    Niisiis pöördusin tagasi eelvõimu juurde.

                    Jootsin plaadilt maha R58. R24 Volume pote poolse jala ja R8 op võimu poolse jala plaadilt maha ja ühendasin juhtmega kokku. Sellega siis kadusid vahelt opvõimud ja hunnik komponente, et saaks lihtsam pilt. Ma tean et see pole päris ideaalne viis asjade testimiseks ja kindlasti pole takistused õiged ka, aga sain siis kahe eelvõimu lambi vahele takistuseks 104.7koomi. Ühendasin signaali generaatori, heli oli üsna vali. Ühendasin instrumendi, signaal oli katkendlik. Vaiksemad noodid oli puhtad, valjemalt tõmmatud noodid plärtsusid. Kas äkki on siis V2 ümber midagi paha toimumas? Panen veel ossi külge, et vaadata kas moonutus tuleb eelvõimust või ei lähe lõpust ilusti läbi.

                    Generaatoriga oli pilt selline. Mõõtsin ossiga 10Moomiste otstega. Signaal tipust tippu - Sisse läks 640mV 1kH ja välja tuli R8 lahti joodetud jalal 2,680V (kõrv on lukus) Võimu Skeem oli täpselt selline nagu eelmises lõigus kirjeldasin. Ja oss blokeeris alalispinge (AC coupling)

                    Heli oli väga vali. seega võiks järeldada, et lõppvõim oskab ikkagi oma tööd teha ja signaal jääb kusagile enne seda kinni? Sest minu teooria ütleb, et kui lõppvõim on mäda siis võib sinna lasta ükskõik kui valju signaali sisendisse, väljund peaks ikkagi sarnaseks jääma? Samuti kinnitab see ka, et väljundtrafo on kompu.
                    viimati muutis kasutaja served; 02 m 2011, 08:21.

                    Comment


                      #11
                      Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi.

                      Lõppvõimendi katsetamiseks lase signaal helitugevuse pote R65 poolsele otsale. Ühe arvutusnäidise järgi oli ligilähedaselt sarnase skeemi juures faasipööraja sisendisse vaja max võimsuse saamiseks 0,4V signaali vaja. Ilmselt ta vahemikus siis 0,4-1V on. Sellisel juhul lõppude tüürvõredel oli 10V. Lampideks olid 6П18П ja võimsus 10W. See lihtsalt orientiiriks. Kui nii katsetades heli/võimsus igati OK, siis lõpp korras. Võid mõnest pleierist muusikat lasta, see kõrvale mõnusam, kui siinus.

                      Comment


                        #12
                        Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

                        Ahaa. Väga hea. Proovin kohe järele! 0.6 oli juba väga vali, kuid kindlasti mitte täis võimsus. Vaatan kuidas 0.4 ja 1V vahel see valjusus muutub.

                        Comment


                          #13
                          Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

                          Enamvähem umbes täpselt saad väljundvõimsuse siinuse korral kätte, kui paned sobiva koormustakisti väljundisse, sisse annad 1kHz, oss takistile ja sisendis signaali suurendad seni, kuni hakkab koormusel siinust piirama juba. Reguleerid siis sisendsignaali nii, et veel ei piira silma järgi, aga kohe hakkab ja mõõdad siis väljundpinge ja saad veel suht vastuvõetava moonutusega max väljundvõimsuse välja arvutada. Ega nende lampidega palju üle 10-12W siinust saa.

                          Comment


                            #14
                            Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

                            Opakate heliahelast lahti ühendamiseks piisab ka C12 eemaldamisest ja R65 lühistamisest misjärel lased signaali sisse Line Out august.

                            Comment


                              #15
                              Vs: HB GA15 lampvõim ei mängi

                              Niisiis. Katse jämine.

                              Eemaldasin C12.Eemaldasin C44.

                              Vahetasin C13 suurema vastu, C23 ja C45 paremate vastu (keraamilisest polyprop)
                              Signaal jätkuvalt nõrk.
                              Võtsin ossi, jälitasin signaali. R65 peal on signaal väga kesine. R62 op võimu pool oleval jalal on veel kesisem, aga R62 "Send" pistiku poolel, on signaal ca 800mV, mis on võrreldes R24 peal oleva signaaliga väga suur. Kuhu see signaal siis kaob?

                              Vahetasin V2 ümber olevad konded ka vägevamate vastu ja lasin signaali otse C5lt R65 takisti ja Vol pote vahele. Pilt muutus pea aegu juba õigeks. Kõik töötas. Seega probleem on minu arust opvõimude ümber olevas kompotis, aga neid esimese raksuga päris välja ka ei taha visata, saaks probleemile jälile ja siis hakkaks seda lahendust juba kohitsema ning ümber ehitama.

                              Seega küsimus. Miks ei tule signaal R62st edasi?

                              R62 peal on näidud tellised. Paremal pool, ehk Send pistiku pool näitab oss PK-PK 240mV (ühise maa suhtes) aga teisel pool takistit on 4mV. Ja ma kardan et selle pärast signaal faasipöörajapeal nii väetikene ongi, et U2B ei saa piisavalt signaali ette.

                              Comment

                              Working...
                              X