Teade

Collapse
No announcement yet.

Projekt Haunebu

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Projekt Haunebu

    Räme on võibolla liiga äkiline väljend aga katsu sa seda sõnades väljendada mida ainult kõrvaga on võimalik kuulda. Mul käis võrdlus muidugi DAC kivi toites, mitte lambi katoodis. OS-CONist ja tantaalist sobivamaks osutus Elna Silmic II. Mingi alumiste kõrgete esiletõus ja siirdeprotsessi ebasobiv kuju võibolla oleks see tehniliselt - aga ma ei üritanudki seda mõõta.
    Katoodi kondest lahti saamiseks on ainult kaks heli mõttes head varianti, konde lihtsalt ära võtta ja leppida väiksema võimendusega (mida sa vist hästi teha ei saa, sest võimenduse vähenemisega tõuseb kohe võimu väljundtakistus) või kasutada väikseid akusid.
    Toite kondede osas ma ei usu, et peab kindlasti võimalikult väike ESR olema, peab olema lihtsalt hea heliga konde (mis pole iseenesest üldse lihtne). Mul näiteks läksid võimus (tafoga PP A-klassis, natuke sinu OTL-ile sarnane transistorlik skeem) ühed panasonicud vahetusse Evox Rifa 67-601-10 vastu ja põhiline muutus oli vastupidiselt oodatule hoopis bassi otsas, polüpropüleenid olid muidugi paraleelis mõlemal variandil.
    Su OTL on ilmselt juba nii hästi välja timmitud, et paremaks saada on teda väga raske/kallis - kas on üldse vaja kui ise rahul oled.

    Raadiotehnia35-le: United Chemi-con-il ja Panasonicul on kümneid eri seeriaid elektrolüüte, milliseid sa täpsemalt mõtled?

    Comment


      #17
      Vs: Projekt Haunebu

      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
      Toite kondede osas ma ei usu, et peab kindlasti võimalikult väike ESR olema, peab olema lihtsalt hea heliga konde (mis pole iseenesest üldse lihtne).
      See teooria peab paika ilmselt väljundtrafoga skeemi korral. Selles OTL skeemis pole lõppastme toites ühtegi induktiivsust, seega on Low ESR abiks võrgumürade vastu. Ja võrgumürasid OTL väljundis mina oma riistadega ei näe. Üldse liitmürasid paistab alla 5mV.
      Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

      Comment


        #18
        Vs: Projekt Haunebu

        Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
        Raadiotehnia35-le: United Chemi-con-il ja Panasonicul on kümneid eri seeriaid elektrolüüte, milliseid sa täpsemalt mõtled?
        Uurisin parameetreid näit. niisugustel:
        United Chemi-con U36D seerial ja KMQ seerial
        Panasonic T-HA seerial ning TS-ED seerial
        Nichicon KX seeria tundub parem aga selle saamine võib osutuda probleemseks.

        Näit. suurematest United Chemi-con U36D on 5600uF/200V eksemplaridel 26mΩ ESR
        U36D 4700uF/200V samuti madal ESR, 32mΩ.

        Panasonic TS-ED mida uurisin, 1800uF/200V on 83mΩ ESR
        ja T-AH 3300uF/200V (saaks samuti väiksema kogusega läbi) on 65mΩ ESR.

        Ilmselt peab uurima põhjalikumalt, kindlasti on läbiproovitud infot ja kogemusi - mis ühele meeldib ei pruugi teisele meeldida .

        Arutelu huvides ilmselt oleks head ja vead hea välja tuua, kui peaks katsetamise isu eriti talumatuks muutuma siis isiklikult katsetaks oma rada .
        -superradical-

        Comment


          #19
          Vs: Projekt Haunebu

          Arvestada tuleb sellega, et elektrolüüte paralleelides nende ESR langeb, vastavalt niipalju kordi kuimitu lüüti paralleelid. Panasonic'u 1800uF/200V 1 tk evib 83mΩ, paralleelis 3 tk. ˇ28mΩ. Katsetada on ikka kasulik, protseduur võib kujuneda suht hinnaliseks, kui kõik variandid kokku osta.

          Kondensaatorsidestus võimendi väljundis muide on olnud ilmselt kauem kasutusel kui direct coupling (keele.eded, eestistage palun termin. "Otsesidestus" pole minu meelest täpne). Pean silmas igasugu võimendeid.
          viimati muutis kasutaja GU50; 25 m 2011, 08:51.
          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

          Comment


            #20
            Vs: Projekt Haunebu

            Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
            See teooria peab paika ilmselt väljundtrafoga skeemi korral. Selles OTL skeemis pole lõppastme toites ühtegi induktiivsust, seega on Low ESR abiks võrgumürade vastu. Ja võrgumürasid OTL väljundis mina oma riistadega ei näe. Üldse liitmürasid paistab alla 5mV.
            ESR on nagunii juhtmejupiga samas suurusjärgus ja tema edasine vähendamine ei anna vist erilist effekti.
            On sul aga andmeid, millist moonutust konded lisavad kui vool neist koormusesse voolab või kui suur on sellise mahtuvuse ja pingega lüütide parasiitne induktiivsus? Ehk millisel sagedusel on nende minimaalne takistus, kas see jääb võimu töö sagedusvahemikku ja mõjutab tagasisidet ning impulss karakteristikut?

            Lisaks: Mida väiksema ESR-iga konde otse alaldi järel, seda rohkem ta solgib võrku ja teisi trafo pingeid, sul peaks kütte pinge üsna "mitte siinus" olema.
            viimati muutis kasutaja moi; 25 m 2011, 09:48.

            Comment


              #21
              Vs: Projekt Haunebu

              Kui ESR on lähedane juhtmejupile, siis ilmselt erilist parasiitinduktiivsust oodata vist pole. Pole sooritanud sellist uurimust.
              Elna lüütidel on datalehel andmed Coefficient of Frequency for Rated Ripple Current, mis on küll üsna lineaarse olemisega. Ehk annab aimu kondekate käitumise kohta eri sagedustel.

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              ESR on nagunii juhtmejupiga samas suurusjärgus ja tema edasine vähendamine ei anna vist erilist effekti.
              On sul aga andmeid, millist moonutust konded lisavad kui vool neist koormusesse voolab või kui suur on sellise mahtuvuse ja pingega lüütide parasiitne induktiivsus? Ehk millisel sagedusel on nende minimaalne takistus, kas see jääb võimu töö sagedusvahemikku ja mõjutab tagasisidet ning impulss karakteristikut?

              Lisaks: Mida väiksema ESR-iga konde otse alaldi järel, seda rohkem ta solgib võrku ja teisi trafo pingeid, sul peaks kütte pinge üsna "mitte siinus" olema.
              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

              Comment


                #22
                Vs: Projekt Haunebu

                Esmalt postitatud GU50 poolt Vaata postitust
                Lampvõim vajab aeg-ajalt silma peale viskamist. Selleks võib avada kaane, ühendada testrid-ossid järgi, rivistada üles kodakondsed ja viia läbi pidulikud mõõtmised. Võib ka paigaldada mõõteriistad seadme enda sisse ja aeg-ajalt möödaminnes pilk peale visata. Piisava täpsusega digivoltmeetrid ei ole enam ülemõistuse kallid ka. No ja võib paigaldada ka tumma-pimeda üleskütte aja taimeri, siis ootadki kärsitult ja tummalt teadmatuses, kuna asi käima läheb...
                Kõigepealt tõsine tunnustus nii asjaliku ja ilusa aparaadi loojale. Üks filosoofiline mõttekild siinkohal nende "kellade ja vilede" kohta. Need ei ole sugugi liiast, kui mõelda, et selline võimendi on väärt elama rohkem kui ühe põlvkonna jagu kasutajaid. Kui nüüd teemaalustaja järeltulev põlvkond või lihtsalt mõni täiesti tavaline kasutaja tahaks seda võimu korralikult kasutada ilma looja juuresolekuta, siis ilmselt ei ole ta võimeline ülesrivistatud kodakondsete ees mõõtmisi läbi viima. Nüüd aga piisab ainult mõnerealise instruktsiooni kirjapanekust- keera seda nuppu, et sellel tablool oleks selline number- ja ongi OK. Kui enam ei saa, siis vaheta lambid. Mõned komplektid mõõdetud-paaritatud lampe lisaks ja selline võim kestab kolm põlvkonda või rohkem ja ta on seda väärt ka.

                Comment


                  #23
                  Vs: Projekt Haunebu

                  Parasiitinduktiivsuse määravad põhiliselt mõõtmed ESR-ist sõltumata. Lubatud voolu sõltuvus sagedusest ei ütle ka midagi parasiitinduktiivsuse kohta.
                  Tegelikult läks enne meelest ära veel selline elementaarne asi: 1800 mkF lüüdi mahtuvustakistus on 50 Hz juures 2 oomi, 100 Hz 1 oom, seega 50, 100 Hz peal filtreerimiseks pole vast vahet kas ESR on 0.138 või 0.093 oomi

                  Comment


                    #24
                    Vs: Projekt Haunebu

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    50, 100 Hz peal filtreerimiseks pole vast vahet kas ESR on 0.138 või 0.093 oomi
                    Viimased võrgumüra millivoldid/-kümnendikud vaid.
                    Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Projekt Haunebu

                      Noh peaks mainima et ma ka seda võimendit GU50 pool kuulamas käinud ja isegi kuulates audes 037 jättis see mulle uskumatu mulje, võiks ju arvata et enamus on kõlarites kinni aga tegelikult justkui mitte. Antud momendil isend millest jutt on "the ultimate" võimendi mida mina kuulanud olen. Muidugi lampe olen vähe kuulanud aga kui aus olla siis nagu peale antud lahenduse rohkem miski eriti huvi ei paku ka. lihtsalt kogu selle helitehnika kokku ajamine on paras kompromisside tegemine ja üpris keerukas ettevõtmine. Eriti ränk kui kogemust ka eriti pole. Igatahed GU50'nel väärt ettevõtmised siiani olnud ja vast pole need ka veel lõppenud.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Projekt Haunebu

                        Esmalt postitatud MK poolt Vaata postitust
                        Noh peaks mainima et ma ka seda võimendit GU50 pool kuulamas käinud ja isegi kuulates audes 037 jättis see mulle uskumatu mulje,
                        Tore kui asi ka kellelegi teisele meeldib, mitte ainult endale Kinnitab arusaama, et mõne asjaga võib elus ka õigele teele sattuda Mida enam seda riistapuud kuulan, seda enam ka endale meeldib.

                        Muide, tundub, et maailmas on OTL võimude mõningane renessanss toimumas. Neid hakkab tulema pool- ja valmis fabrikaatidena, võrdluseks näiteks bulgaarlaste Hartung Amplification on toomas välja OTL võimusid kiti vormis, isetinutajale. Hinnad on üsna mõistlikud, ütleksin oma kogemuse pealt.

                        NB! Palun mitte võtta järgnevat mingi müügijutuna, ma pole nendega kuidagi seotud, lihtsalt kirjeldan veidi võrdlevaid kogemusi.

                        50W monoplokk kit:
                        Including special parts for 50 Watt design:
                        1 x 450 Watt toroidal transformer

                        4 x Gold plated ceramic sockets for 6C33C-B
                        3 x Gold plated ceramic sockets for ECC81
                        Gold plated attenuator 24 position + resistors
                        Chassis - 5 parts
                        8 mm aluminum front panel engraved
                        Choice of pin board or printed circuit board
                        4 x Nichicon Gold Plated capacitors 1000 uF/200 V /until they last/
                        Gold plated inputs&outputs

                        Various parts - resistors, capacitors, cables, cable ties...
                        Schematics, pictures and leaflet.
                        Price for a mono kit 50 Watt is only 475.00 Euro + VAT + shipment
                        Class is AB, but the THD is as low as 0.4%. No oveall feedback is used.
                        RCA and balanced input.

                        Skeem on sellel asjakesel tsirklotron, väljundtakistusega 8,9 Ohm, mis minu arusaamadele on paljuvõitu. Aga sellised need tsirklotronid on. Muus osas on skeem viisakas, võiks soovitada suisa seda kitti tinutamishuvilisele audiofiilile, eeldusel et korpus tuleb teha oluliselt paremini tuulduvaks. Heh, ja polegi Hiinas valmistatud, vaid suisa Euroopa Liidus!
                        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Projekt Haunebu

                          Räägi mis on asja kasutegur. St mitu (k)W on vaja seinast et saada 1W väljundisse? Oletame seda max väljund ampilituudil kus veel ei moonuta.
                          Palju asi kaalub 1W kohta? Kas on ka sellist skeemi kus sidestuskonded puuduvad? St asi on võimeline võimendama ka alaliskomponenti?
                          Kuna väljund trahvot pole on asi põnev. Senini veendumus olnud et kogu lambi headuse rikub ära väljuntrahvo.
                          Modelleerimises ja tootmises kehtivad:
                          1. Avariikindel vooluring lühistab kõik teised.
                          2. Transistor, millel on kiiresti toimiv kaitse, säästab kaitset, sulades kõigepealt ise.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Projekt Haunebu

                            Esmalt postitatud murphy poolt Vaata postitust
                            Räägi mis on asja kasutegur. St mitu (k)W on vaja seinast et saada 1W väljundisse?
                            Riistapuu toimetab AB1 klassis, seega 1W saab väljundisse kenasti A klassis. Sööb seinast 355W jätkuvalt, millest 200W läheb lampide kütteks. Suuremate võimsuspiikide ajal ilmselt ampsab veidi enam.
                            Plasmateler tarbib voolu samas suurusjärgus, mis on selle kasutegur?

                            Palju asi kaalub 1W kohta?
                            Kaalukamad detailid on toitetrafod, ümmarguselt 4 kg/tk. Kesta materjal mõjutab kaalu palju. Ülejäänu on kribu-krabu kaalu mõttes. Ümmarguselt ~0,5kg/1W?

                            Kas on ka sellist skeemi kus sidestuskonded puuduvad? St asi on võimeline võimendama ka alaliskomponenti?
                            Ei ole ette sattunud, aga maailmas on kõik võimalik. Lihtsam on asju ajada, kui väljund on sidestatud läbi kondekate. Circlotron on tavaliselt sidestatud lampidega otse, oma plusside-miinustega. Minu jaoks ei kaalunud circlotroni plussid piisavalt.

                            Senini veendumus olnud et kogu lambi headuse rikub ära väljuntrahvo.
                            See veendumus on minu jaoks praktikas tõestatud õigeks.
                            viimati muutis kasutaja GU50; 09 m 2011, 20:10.
                            Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Projekt Haunebu

                              Valmis projekt Capricorn. Huvilistel võimalikud kuulamiskatsed Tartus, kuni k.a. lõpuni.
                              Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Projekt Haunebu

                                Sa jäme jumal-soovin õnne.Kuidas asjaga ise rahul.

                                Comment

                                Working...
                                X