Teade

Collapse
No announcement yet.

10W PP võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: 10W PP võimendi

    Esmalt postitatud hanr poolt
    lihtsalt huvi pärast küsin kuna ei tea ise lampvõimu ehitada et kas keegi neid müügiks ka teeb? ja palju võib selline 10w-ne maksta?

    Eks ikke teeb.Otsi ja leiad
    The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
    Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
    Projektide pildid
    Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
    http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

    Comment


      #17
      Vs: 10W PP võimendi

      Põhimõtteliselt otsi väljud trafo ja ma müün sulle ühe skeemi maha. Endal läks üks väljuntrafo ära ühe teise skeemiga, ei ole tahtmist uut teha, tüütu ja keeruline.
      * * *

      Comment


        #18
        Vs: 10W PP võimendi

        Tere.

        Meisterdasin ka ühe 6N2P / 6P14P lamidel võimendi. Skeem - http://audiohi-fi.narod.ru/cxems/6p14p_12.pdf

        Mul on sellel mingi jama sees millest ma aru ei saa. Häält teeb aga ei võimenda. Heli ragiseb. 6P14P lambid surisevad / põrisevad kuidagi imeliku häälega. Võimendi on trioodlülituses.

        Comment


          #19
          Vs: 10W PP võimendi

          Kas algatuseks kontrollisid kõik pinged anoodidel ja katoodidel üle, nt võib mõni konde lühises olla, elektrolüütide puhul ei imesta.
          viimati muutis kasutaja RaunoK; 03 m 2012, 21:30.
          Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

          Comment


            #20
            Vs: 10W PP võimendi

            Soovitan Gendini raamatust 10W võimendit.Lihtne valmistada ja detailid ei ole defitsiidsed.Kui teha koos tämbri blokiga soovitan blokk hästi varjestada ja maandus õigesse kohta paigutada.Trafodeks sobivad ESTONIA-2 trafod(paremad kindlasti VICTORIA omad).Olen neid juba 4tk teinud.Kui on vaja infi -palun.Tel.53 855 612 Tallinn-Nõmme.

            Comment


              #21
              Vs: 10W PP võimendi

              Lõppastme anoodidele tuleb 400V pinge peale. Katoodil on pinge 0,02 mV. Eelastme jalalt nr 1 on pinge 275V ja jala nr 6 peal on pinge 167 V. Mul on pandud R 11 ja R 13 1 k takisti, R8 ja R9 on 430 k. R 12 126 oomi. C5 100 uF

              Comment


                #22
                Vs: 10W PP võimendi

                Esmalt postitatud plaaster poolt Vaata postitust
                Lõppastme anoodidele tuleb 400V pinge peale. Katoodil on pinge 0,02 mV. Eelastme jalalt nr 1 on pinge 275V ja jala nr 6 peal on pinge 167 V. Mul on pandud R 11 ja R 13 1 k takisti, R8 ja R9 on 430 k. R 12 126 oomi. C5 100 uF
                Esimeses lauses midagi valesti pole? See pole õige, katoodil peab ca 10v olema, ilmselt C5 lühises ja 400V on ka liiga palju.
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  #23
                  Vs: 10W PP võimendi

                  Sain hääle sisse. mul puudus jalgadel 7 ja 9 1k takisti. Surinast sain ka lahti kui ühe kütte juhtmetest massi ühendasin. 400 V on jah palju võitu 250-300 on õigem. Aga töötab hetkel 400 V peal. Biasi pinge sain ka nüüd kätte 11 V. Heli on kuidagi tuhm. Palju bassi ja kõrgeid vähe.

                  Sain heli ka normaalseks. C6 oli natuke vale kondekas.
                  viimati muutis kasutaja plaaster; 04 m 2012, 12:48.

                  Comment


                    #24
                    Vs: 10W PP võimendi

                    Tere,
                    kuna on mõneti sarnane idee/projekt siis ei hakanud uut teemat tegema ja postitan siia.

                    Mul on olemas toiteks trafo TC-180-2 ja kaks väljundtrafot, mis on arvatavasti Estonia Stereo/Symfonia omad (0,14 läbimõõduga traadist on 1000+250+250+1000 keerdu ja 0,64 traadist on 47,5+34,5 keerdu). Trafod sattusid minu kätte täiesti uuena, st kasutamata, mingi aeg jootsin nendele katsetamiseks juhtmed külge ja lappisin olemasolevast kolast laua peal Rigonda 102 võimendi skeemi kokku.
                    Põhimõtteliselt töötas, võrgumüra oli muidugi omajagu, põhjusteks ilmselt varjestamata toite trafo, puuduv drossel toites, ilma varjestuseta juhtmed jne.

                    Nüüd tahaks nendest trafodest võimendi teha ja kahtlen, kas Rigonda 102 skeem on seda väärt.
                    Kas siin samas teemas viidatud http://audiohi-fi.narod.ru/cxems/6p14p_12.pdf lahenduse jaoks minu toite- ja väljundtrafod sobiks?
                    Või teab keegi soovitada mingit muud paremini sobivat skeemi? Midagi väga keerulist ei tahaks esialgu proovida.

                    Comment


                      #26
                      Vs: 10W PP võimendi

                      Tänud vastuse eest. Manakovi peale olen ka mõelnud, aga siis peaks uue toitetrafo hankima.

                      Comment


                        #27
                        Vs: 10W PP võimendi

                        Soovitan omalt poolt ka toda Manakovi skeemi, hakkas teine esimese korraga tööle, ning helil pole viga midagi. Kui oskad otsida, saad toitetrafo üsna soodsa hinnaga. Ise ladusin Manakovi skeemi järgi säänse asja kokku http://www.elfafoorum.eu/threads/699...-skeemi-järgi .
                        As men, we know nothing turns a 17 year girl on more than a well-executed handbrake turn. -Clarkson

                        Comment


                          #28
                          Vs: 10W PP võimendi

                          Tee selle sama Estonia stereo skeemi järgi, see vana klassikaline, natuke võib ka väikseid muudatusi teha ja tämbreid muidegi ära ehite.

                          Comment


                            #29
                            Vs: 10W PP võimendi

                            Põhiline muudatus Estonia skeemist on tämbrite ära jätmine ja L2, L3 diferentsiaal astmena ja vooluallikaga tööle panemine.
                            Midagi sellist http://www.hot.ee/kaameelis/lampPP/LampVoim1.html
                            Voolulallikaks on seal need transistorid, mille võib asendada ka takistiga.
                            Estonia Stereoga on sama skeema ka "Simfonia 2" ja "Simfonia 003 radiooladel", võibolla on nedne skeeme lihtsam leida.
                            Võid otsida ka inglise keelsest netis "EL84 ultralinear" võimude skeeme, peaks lademes leiduma.
                            Näiteks selline http://music-electronics-forum.com/a...rthcourt15.jpg
                            kus V1a lambi võiks ära jätta ja signaali otse V1b võrele anda, seal ongi V2 diferentsiaaastmena ja vooluallika asemel on takisti 47k.

                            Comment

                            Working...
                            X