Teade

Collapse
No announcement yet.

10W PP võimendi

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    10W PP võimendi

    Oleks vaja siis mõnda head skeemi. Lõpulampideks tahaks kasutada 6P14P kuna said tehtud trafod nende järgi. Trafo primaar on mähitud keerdudega: 500+700+700+500. Skeem võiks olla niisugune, kus oleks sees tämberplokk. Hea oleks, kui keegi on seda skeemi varem teinud.
    * * *

    #2
    Vs: 10W PP võimendi

    On siis vaja korralikku lampvõimu tämbritega solkida?

    Comment


      #3
      Vs: 10W PP võimendi

      Ega need nüüd nii vjalikud pole. Põhimõtteliselt oleks vaja ühte head skeemi, mille järgi teha.
      * * *

      Comment


        #4
        Vs: 10W PP võimendi

        See on kindlasti toimiv (vajalik ultralineaartrafo):
        http://audiohi-fi.narod.ru/cxems/6p14p_12.pdf
        Ja kui täisvõimendit tahad, siis siin on üks huvitav skeem (lõpp klassikaline tagasisidega pentoodlülitus, mitte UL):
        http://www.metaleater.narod.ru/19660.djv
        Ekspander parandab tuntavalt FM raadiosaate kompressitud heli, CD ja vinüüli puhul tuleb see küll maha keerata.
        viimati muutis kasutaja GU50; 29 m 2007, 09:38.
        Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

        Comment


          #5
          Vs: 10W PP võimendi

          [quote=GU50]See on kindlasti toimiv (vajalik ultralineaartrafo):
          http://audiohi-fi.narod.ru/cxems/6p14p_12.pdf

          Selle võimendi puhul ei saa ma neid trafosid kasutada, mis ma tegin. Minu trafod on suuremad ja primaarmähis on väiksema keerdude arvuga.
          * * *

          Comment


            #6
            Vs: 10W PP võimendi

            Esmalt postitatud GU50 poolt
            See on kindlasti toimiv (vajalik ultralineaartrafo):
            http://audiohi-fi.narod.ru/cxems/6p14p_12.pdf
            Just täpselt see, on kõige lihtsam. Kui väheke režiime optimeerida saab ära jätta konde C2 ja taki R5. Samuti võib kaaluda C5 ära jätmist.
            Veel lihtsam aga väiksema võimendusega on selle skeemi variant, kus 6N2P kaks poolt on diferentsiaal lülituses.

            Comment


              #7
              Vs: 10W PP võimendi

              Ma vaatasin ennem ka seda skeemi. Põhimõtteliselt, kui trafod istuvad, siis teen selle ära. Toiteplokk annab mul välja 250V. Kas see tuleks siis ümber teha 300V peale? Või vähendan skeemis annood takisteid?
              * * *

              Comment


                #8
                Vs: 10W PP võimendi

                C5 olemasolul peaks vähemalt olema "low esr" - veel parem nn."ussiõli" konde.C2/R5 ahel jah - kusjuures esialgu soovitaks siiski säilitada ning valmis mudeli korral eksperimentaalselt muuta skeemilahendust.
                See 250V ei ole takistuseks - tuleb oma 10-11W ikka kätte,R10 30kOm/250V puhul(soovituslik).Teiste elementide nominaale muutma ei pea.
                Kõik meeldiv tuleb lambist...

                Comment


                  #9
                  Vs: 10W PP võimendi

                  Selge. Ma mõtlesin juba trükiskeemi ka välja, kus kõik detailid sees. Eks ma katsetan, kui valmis saan. Minu kõige suurem mure on trafoga. Nimelt on juba aknapindala poole suurem ja primaarmähise keerdude arv pea poole väiksem. Ma tegin trafod Gendini raamatu järgi.
                  * * *

                  Comment


                    #10
                    Vs: 10W PP võimendi

                    Esmalt postitatud maaalune poolt
                    C5 olemasolul peaks vähemalt olema "low esr" - veel parem nn."ussiõli" konde
                    Kui PP õlad on 100% identsed, on C5-l vahelduvvoolukomponent 0, kondeka olamasolu ei mõjuta kuidagi signaali. Praktilises elus muidugi ei ole õlad 100% identsed ja kondekas mingit mõju avaldab aga see on tagantjärgi vigade parandamine.

                    edit
                    krt. olen nii kinn A-klassi režiimis ja seal võib C5 ära jätta, AB või B või muude variantide puhul pole eriti soovitav.
                    viimati muutis kasutaja moi; 01 m 2007, 10:49.

                    Comment


                      #11
                      Vs: 10W PP võimendi

                      Ok! Ma hakkan loodetavsti homme seda võimu arendama.
                      * * *

                      Comment


                        #12
                        Vs: 10W PP võimendi

                        Võimendi valmis ja käibVäga head hääled. Annab ka võimsust parasjagu välja.
                        * * *

                        Comment


                          #13
                          Vs: 10W PP võimendi

                          Mille sa siis ehitasid, kui toodud skeemile trafode primaarid ei sobinud ?

                          Comment


                            #14
                            Vs: 10W PP võimendi

                            Selle sama ja panin need samad trafod. Käib väga hästi ja annab võimsust ka välja. Kavatesn ühe lampraadio kasti kasutada ja sinne sisse teha selle võimendi
                            * * *

                            Comment


                              #15
                              Vs: 10W PP võimendi

                              lihtsalt huvi pärast küsin kuna ei tea ise lampvõimu ehitada et kas keegi neid müügiks ka teeb? ja palju võib selline 10w-ne maksta?

                              Comment

                              Working...
                              X