Teade

Collapse
No announcement yet.

RMIF mingi aktiivkõlar

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    RMIF mingi aktiivkõlar

    Jama siis selles, et hakasin oma arust sisendil neid jalgu kindlaks määrama elektri pirniga pirn oli 13,5V ja 0,13A. Hakkasin siis proovima, et kus saab sirakad, mis võib sinaali allikad teise ilma saata. Ja no k***t saatsin vist aktiivkõlari teise ilma, mul ei ole rahast kahju mul on aktiivkõlarist kahju, käis toitetrafo ühel klemil laksaka taoline säde ära ja asi läks hullemaks urin kõlaris veelgi suurenes. Ja ma ei saa aru kas see on normaalne, kui peale välja lülitamist on kuulda väljundtrafos krabinat, krabin meenutab nagu mingi putukas näriks paberit. Kas mingid skeemi kah leidub? Asi vaja kiiresti korda teha.
    viimati muutis kasutaja RaunoK; 20 m 2007, 13:02.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    #2
    Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

    Urin on ka siis kõlaris, kui lõpulambid on väljas. Kaua ma sees ei hoia, ei rohkem, kui 1 2 sek. Kui hull võib asi olla? Skeemi kah ei leidnut, sellest on väga vähe, mina tahtsin aktiivkõlarist teada aga arvuti näitab klaverist nimega PERLE, no on ikka arvuti ja internet see oma loogika, need on ju kaks ise asja.
    Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

    Comment


      #3
      Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

      Äkki kirjeldaksid seda võimu või mis iganes ta siis ka poleks väheke täpsemalt,pilt ei teeks sugugi paha jne.

      Comment


        #4
        Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

        Kuskilt lõi pinge üle ja selle tagajärjel teekis lühis mingite keerdude vahele, nüüd vaikselt küpseb kuni ükskord käib suur laks. Trafo on ilmselt hingusle.

        Comment


          #5
          Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

          Oejah.Lasid siis -17V pinge lühisesse!Eks selle toiteahela sildalaldi küpses lühisesse ning nüüd küpseb toitetrafo.
          The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
          Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
          Projektide pildid
          Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
          http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

          Comment


            #6
            Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

            Ma vaatasin jah, et mingi loll jama on seal sassii all, mingi must junn 8 välja viiguga. Ennem ma vaatasin testriga üle ja kõik oli oma vahel lühises, ma ootan halvimad, et kui toitetrafo läheb loojakarja siis läheb ka väljund trafo loojakarja on see ikka õige loodan, et mitte. Peab 10 korda veel üle vaatama ja siis mässama. Hea, et ütlesid.
            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

            Comment


              #7
              Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

              Valesti vaatasin testri viga. Toitetrafo paistab korras olevat, primaarilt annab välja 260-270V. Jootsin sildalaldi lahti nägin, et korras õnneks, jootsin tagasi ja hakkas hullemini undama, väljundtrafo oleks pea aegu kuumaks läint haises nigu tatrapuder. Kust ma peaksin viga otsima, pildid on olemas kahjuks ei saa teile näidata, et mis pilliga on tegu. Aktiivkõlar toidab ka klaverid PERLE --
              www.ruskeys.net/base/perle.php.


              Kõlarid undasid pärast seda, kui midagi läks p***e, nad undasid ka siis kui lõpulampe polnud sees. Lampideks on 2x 6P14P ja faasi põõrajas oli 6N1P.
              viimati muutis kasutaja RaunoK; 22 m 2007, 16:11.
              Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

              Comment


                #8
                Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                Kui tegu on tõesti PERLE võimuga siis selle skeem on ajakirja "radio" nr.2 /1972a. täiesti olemas. Minul mängib se võim juba hulk aega probleemideta.vaata lk. 21 ftp://ftp.radio.ru/pub/arhiv/1972/02.djvu .

                Comment


                  #9
                  Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                  Vaadake skeemi ma vaatasin, et see ei saa loogiline olla proovisin pirniga, et kust saab voolu ja mingi lühise taga järjel, käis toite trafo mingil klemmil sädeme taoline laksakas pärast seda kõlaris oli tugev undamine ja siis läks väljundtrafo kuumaks vist isegi p***e. Logiline oleks, et primaarmähise vahel oleks lühis, et mis ta muu olla saab, mõlemad õlad on umbes 150-160 oomi või peab rohkem oome olema. Aga kui oleks lühis, millest ta tekkida saaks, see oleks nagu para normaalne nähtus.
                  Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                  Comment


                    #10
                    Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                    Esmalt postitatud RaunoK poolt
                    primaarilt annab välja 260-270V.
                    ...
                    Kust ma peaksin viga otsima,
                    Kui niisuguste teadmistega surkimist jätkad, siis saad varsti Darwini auhinna.
                    WW

                    Comment


                      #11
                      Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                      Ai k***t ma rääkisin sekuntraarist, et sekuntaar anna 260-270V aga tegelt peaks andma 240V.Mähistel ikka teen vahet, ma ise ka imestan et kes kirjutas. Kui ma tahan õelda siin disain, siis tuleb tisain. Tegelt võrgu pinge on 230V aga see tahab 220V.
                      Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                      Comment


                        #12
                        Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                        Ilmselt on siis väljundtrafo üks õlg lühises. Aga ikka ei saa aru miks läks siis üks õlg lühisesse? Ilmselt peab ümber kerima, kokkutulekul kah käidud ja natuke rohkem saadud teada trafode hinge elust. Küsimus siis selles, et inimestel kellel algelisemad kerimispinki pole kas nad siis kerivad põlve vahel ja loendavad keerde peast? Ise sain kül druzbamootori süütemängu mähise ümber kerida aga see on juba teine asi, lihtsam kui väljundtrafo. Või ikka peab endale kerimispingi tegema enne, kui hakkan kerima. Aga siis järgmine asi, et ma ei tea sellel aktiivkõlaril väljundtrafo täpseid andmeid keerde ja muid parameetreid. Tähendab et üks õlg läks maandusesse ja see väljundtrafo haisas nigu tatrapuder.
                        Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                        Comment


                          #13
                          Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                          Esmalt postitatud RaunoK poolt
                          Ilmselt on siis väljundtrafo üks õlg lühises. Aga ikka ei saa aru miks läks siis üks õlg lühisesse?
                          Aga mõõda oommeetriga, kas väljundtrafo klemmide ja südamiku vahel ei ole lühist? See on ilmselt ainuke tee, kust anoodtoite lühis saab läbi väljundtrafo massi minna.
                          Arvan küll, et sul lühis pigem kuskil mujal skeemis (lõpplambi pesaga seoses) oli, miska trafo ära kärsatasid. Sulavkaitse u. 300 mA on alati anoodtoites abiks.
                          Lampelektroonika sinule ja minule - www.konka.ee | EMSpeaker valjuhääldid. | Trükkplaatide projekteerimine.

                          Comment


                            #14
                            Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                            Üks õlg on 158oomi ja teine õlg on 143oomi. Südamik on maandusega koos, maandusest mõõtes üks õlg on 300oomi ja teine teine õlg on 1,5oomi. Tekkis siis üks väike segadus, et kas mõlemal õlal ei peaks oomidel veel üks null lõpus olema või mängib rolli induktiivsus? Kas oleks lihtsam südamik sassiist/maandusest isoleerida või ikka peab hakkama ümber kerima.
                            Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                            Comment


                              #15
                              Vs: RMIF mingi aktiivkõlar

                              Esmalt postitatud RaunoK poolt
                              Ilmselt on siis väljundtrafo üks õlg lühises. Aga ikka ei saa aru miks läks siis üks õlg lühisesse? Ilmselt peab ümber kerima, kokkutulekul kah käidud ja natuke rohkem saadud teada trafode hinge elust. Küsimus siis selles, et inimestel kellel algelisemad kerimispinki pole kas nad siis kerivad põlve vahel ja loendavad keerde peast? Ise sain kül druzbamootori süütemängu mähise ümber kerida aga see on juba teine asi, lihtsam kui väljundtrafo. Või ikka peab endale kerimispingi tegema enne, kui hakkan kerima. Aga siis järgmine asi, et ma ei tea sellel aktiivkõlaril väljundtrafo täpseid andmeid keerde ja muid parameetreid. Tähendab et üks õlg läks maandusesse ja see väljundtrafo haisas nigu tatrapuder.
                              Ei haise ta midagi nagu tatra puder. Seda nimetatakse ampri lõhnaks! See mis seal juhtus ,sa oma ajuehituse tõttu ei jagagi ära. Tegelikult juhtus väga lihtne asi ja seda mõtetu tegevuse tagajärjel. Selle võimendi trafod on ennegi ebameeldivusi põhjustanud ja seda töötava pilli komplektiga.Küsimus on selles, et trafo on arvestatud töötama kriitilise piiri peal ja ei ole kasutatud just kõige paremat isoleer paberit kihtide vahel. Nüüd kui sisendi näpimisel ja kui pole koormust taga tekib maksimaalne müra, mille tõttu lähevad maksimaalseks võimenduv pinge ja tekib trafos kas keerdude või kihtide vaheline läbilöök ja mille tõttu tekib mainitud kohas väike kaarleek, mille tagajärjel tekib lühis ja kuna on see trafo keritud sektsioneeritult siis on võimalus sek. ja prim mähise lühiseks või kui pole otsest lühist siis tahmumise tagajärjel on takistuslik juhtivus. Alati ei pruugi tekkida just kihtidevahelist läbilööki, kuid tekib keerdude vaheline läbilöök(ilmselt liigse niiskuse tagajärg) ja selle tõttu kas põleb mähis selles kohas lühisesse või katkestusse ja ongi kogu lugu.On olnud remondis ka selliseid pille millel tekkis selline olukord töötamise käigus ja seda pilli mängimisel kus seda võimu kasutati el. oreli originaalis. Üks selline seisab mul veel praegugi kusagil nurgas, kus trafo lahkus tegevusest sellistel põhjustel ja on tekkinud läbilöök pealmisest kihist alustades kolmanda ja neljanda kihi vahel umbes kolme millise läbimõõduga alas, kus tekkis kaarlahendus. On neid trafosid paar tükki kunagi ka keritud uuesti, kuid see oli nii ammu ja andmed kurat teab kuhu kadunud. Nüüd on ainuke võimalus trafo südamik eemaldada plekkidest hakata keerde maha kerima ja neid lugedes. samuti peab üles märkima mähiste järjekorra, sest on tegemist sektsioneeritud trafoga ja mähised on keritud vaheldumisi. Selle võimul oli veel selline loll omadus, et kipus 45-50k vahel võnkuma ja seda suvaliselt kurat teab mis põhjusel. Seda ei teinud iga võim aga selline võimalus oli. Vot nii " ameerika väikemees" selline see jama ongi sul seal koos. Pole mõtet mõttetustega tegelda ja pärast hädaldada. Kes trafode hingeelu jagavad saavad asjale pihta mida kirjutasin, targad teavad isegi ja teised ei jaga midagi. Väike nali ,suur mure!!! See PRLE ise oli kihft pill mõnusaid, asju sai temaga teha!

                              Muide, sellel lingil mis on siia riputatud on skeemist järgneval lehel väljundi andmed kirjas, nii et lugemine võib ära jääda peab ainult paigutuse mähistel väja arvutama.
                              viimati muutis kasutaja humax; 13 m 2007, 19:04.

                              Comment

                              Working...
                              X