Teade

Collapse
No announcement yet.

Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

    Esmalt postitatud moi poolt
    Kas 2,2 oomi natuke palju ei ole? Mul on võimu väljundtakistus alla 0,5 oomi.
    Jäingi kirvega löömisel vahele Parand: paralleelis 0,82-oomiseid 2 tükki...
    If you think education is expensive, try ignorance.

    Comment


      #32
      Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

      Küll aga on kuulatavate (kuulata kannatavate) plaatide valik kahanenud pea poole võrra... Avastad, et justkui võrdlemisi hoolikalt kogutud fonoteek sisaldab üllatavalt palju rämpsu, seda just salvestise tehnilise taseme tõttu.
      Aga väga hästi kõlavad lambiga näiteks klassikalise muusika TV-kanali Mezzo avalikud kontsertvõtted. Vahel on neil heli nii hästi paigas, et tundub nagu istuksid ise publiku hulgas, mitte elutoas.
      Vat vat

      See transi ja lambi võrdlemine tasemel "lamp - hea, läbipaistev, soe, aga samas lohiseva bassiga; bipolaar - tuhm ja kinnine, aga samas hea bassiga; FET - best of both worlds" kehtib kuni mingi piirini. Ehitasin lampvõime suure innuga järjest paremaid ja paremaid (oma meelest), kuni jõudsin sinnamaani, et sain aru, et DAC on tegelikult pudelikael. Läksin outboard DAC-ile üle, ehitasin veel võimendeid, siis sain aru, et transport imeb. Hankisin uue transpordi. Kõik oli kõva, kuni läksin tuttava juurde ja kuulsin suurema lahutusvõime ja läbipaistvusega FET võimu kui mu lampvõimud kõik kokku on olnud. Ainult et .. - KÕIK masterdamise ja miksimise vead, pettused ja vigurid minu lemmik reference plaadil (Norah Jones, "Come away with me") olid nüüd kuulda, sest koos kõlaritega mis seal taga olid oli tegu sisuliselt infinite resolutsiooniga süsteemiga, mis kõik artifaktid armutult välja mängis.

      Järeldus? Nagu Aare Tali kunagi ammu ilusti kokku võttis: Inseneritöös on oluline, et kõvadus ei ületaks lubatavat.

      Andrus.

      Comment


        #33
        Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

        Esmalt postitatud laid poolt
        kuni läksin tuttava juurde ja kuulsin suurema lahutusvõime ja läbipaistvusega FET võimu kui mu lampvõimud kõik kokku on olnud. Ainult et ... sest koos kõlaritega, mis seal taga olid, oli tegu sisuliselt infinite resolutsiooniga süsteemiga, mis kõik artifaktid armutult välja mängis.
        Tundub rohkem olevat kõlaritest kui võimust pärit omadustega aga muidugi tuleks võrrelda ja kuulata ja kuulata ja võrrelda ja ...

        Comment


          #34
          Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

          Esmalt postitatud moi poolt
          Tundub rohkem olevat kõlaritest kui võimust pärit omadustega aga muidugi tuleks võrrelda ja kuulata ja kuulata ja võrrelda ja ...
          Nood kõlarid olid muidugi ühed analüütilisemad mida ma üldse kunagi kuulnud olen. Aga samu kõlareid olen kuulnud ühe teise transvõimu taga sama plaadiga ka, niiet üllatavalt palju sõltus ka võimust (ise kahtlustasin, et vahepeal on DAC-i paremaks tehtud, aga omanik väitis et DAC on sama mis alati tal olnud on ..)

          Andrus.

          Comment


            #35
            Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

            tsiteerides klassikuid:
            Vat vat


            Minu tagasihoidliku arvamuse järgselt on lamp super vidinas vigade peitmiseks. Kuid kõik saab alguse peast. Kõigepealt miksitakse midagi kokku ja siis rahvas kuulab... kuid vead ei tekkigi alati niivõrd miksimises kui pigem taasesitusseadmes. - ja siis lamp peidab hoolega source vigu tekitades juurde uued vead, mis on veelgi suuremad.

            Ühes on Laid õigel teel - DAC et al imeb! Kusjuures minu kogemuste kohaselt enamuses just ongi süüdi DAC (või mis iganes kodune lähteallikas, ka pladimangija) selles, et mõnele meeldib rohkem lamp ja teisele FET - lamp maskib, FET toob paremini esile, üks plaat meeldib, teine mitte, jne

            Sellist lampvõhma ma kahjuks veel kuulnud ei ole, mis mulle meeldiks, et suvalist kättejuhtuvat muusikat kuulata. Võimalik, et selline hetk kunagi tuleb. Küll aga olen sattunud kuulama FET võhma, mis mulle üsnagi meeldis. Loomulikult on olnud kuulamisel eelduseks see, et ka source on korralik. Vastasel juhul kaldub tähelepanu valedele nüanssidele. Eks see vigade peitmine ole täiesti omaette teema tänapäeva audiotehnika tootjate ja ka isetegijate seas ning mis seal salata, on ka ise korra sellel "eksiteel" ära käidud. Parim tulemus aga kipub tulema peale vigade kõrvaldamist, mitte neid peites. Aga aru saada, kus mõni viga ennast peidab on oluliselt raskem, kui see viga lihtsalt mõne muu vahendiga ära peita.

            Koht, kus mulle lamp meeldib on kidravõim. Sinna ta sobib. Just tänu oma suurepärasele oskusele vigu peita. Kergelt overdraivitud lamp on transist oluliselt adeksandvam, kui otti rabades pisut liigselt hoogu satud.

            tegelt mul endal on "peaaegu" harilik (nõrga südamega lambifännidel palun nüüd validool varuks haarata...) BJT tehnika ja hetkeseisuga ei ole veel leidnud plaati/cd-d, mida kuulata ei tahaks/suudaks ... muudkui kuulan ja kuulan järjest oma kogumikku läbi. Seega ei tahaks eriti nõus olla väitega, et transs ei kõlba muusika kuulamiseks. Igal teosel on oma võlud. Ja nende võlude peitmine tehnika poolt tõepoolest limiteerib "kuulatakõlbava" muusika kogust. Otsisin veel meelega tolmu alt üles mõned plaadid, mille kohta mul kunagi ammu oli arvamus, et "sounds like crap" .... hm! - enam ei ole sellist arvamust. Ka miksimise iseärasused on huvitavad kuulata... ja üleüldse, see kaalikas, kes selle Norah Jonesi plaadi kokku miksis arutleb vist tänapäevani omaette, et "mida kurjami see 'COMP' nupp seal puldil teeb... keeraks õige seda ... kuskile poole... nt päripäeva .."

            moraal - lamp on parem, kui roosad prillid ruulivad

            Jaanus

            Comment


              #36
              Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

              Väga meeldiv kuulda asjatundlikke vastuseid!Üle tüki aja midagi hingele.
              Vaidlus teemal:"lamp vs. pooljuht" jääb.Samuti nagu automaailmas:"diisel vs. otto".Taoliste võrdluste eesmärk ongi - tuua esile tehnoloogiate head ja vead,mis kokkuvõtteks ongi ju antud teemaalgataja eesmärk!
              Veatult ei ela meist keegi - vigadest õpitakse.Antud teemas hea eneseanalüüsi teostada.
              OT - Meeldiva üllatusena laekusid postiga 4 kuud tagasi Hollandi firmast Automatic Electric Europe tellitud PP trafode kompl.(4XKT88 + 2 OUT TRANSF+1 MAIN TRANSF+ 2 CHOKE +2 EC99 +1 6SN7 MKP COUPLINGUD JA BG LÜÜDID) kokku siis 627EUR koos postikuludega.Skeem tuleb trioodlülituses/25W per ch.Saab näha milleks KT88 võimeline on...
              Kõik meeldiv tuleb lambist...

              Comment


                #37
                Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

                Mis eelised on elektronlampidel teistes plokkides, näiteks raadiovastuvõtjas? Elektronlambid elavad üle tuuma plahvatuse laine järelikult oleks loogiline, et neid kasutatakse arvutites või sateliitides.
                Praegu on 21sajand Kas on veel enne kuulmatuid kohti veel olemas kus nad eksisteerida võivad peale helivõimendites?
                Vahetada 350W lampvõimendi jääksoojust Kaja Kallase elektrimolekulide vastu.

                Comment


                  #38
                  Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

                  Eksisteerib veel suuri, ämbri suuruseid lampe, olen ise näinud. Mis nendega tehakse, seda ei tea.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

                    Esmalt postitatud RaunoK poolt
                    Elektronlambid elavad üle tuuma plahvatuse laine
                    No siis peab olema ikka üks kuradi tugev lamp. Viimati elasid nad küll üle EMP-rünnaku, mis on ikka kaks ise asja.
                    Transistor - Seadeldis, mis kaitseb sulavkaitset läbipõlemise eest.
                    Ostan Goldstar MODEL 760 Ressiiveri. Ükskõik, mis seisus.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

                      Daddario
                      Ega sa ise panid ka veits mööda, puhast EMP pommi pole olemas (või on?) vaid on elektro magnet väli mis tekib koos tuuma plahvatusega.
                      Tšernobõlis kukkusid kopterid alla suurest radiatsoonist - kas seal sai radiatsoon transistoridest jagu?
                      Maailm oleks puhas ja süüta
                      kui poleks õllejogurtit
                      - Õ.Õ.

                      Comment


                        #41
                        Vs: Lampvõimu eelised väljatransidel võimu ees

                        Esmalt postitatud ats poolt
                        Eksisteerib veel suuri, ämbri suuruseid lampe, olen ise näinud. Mis nendega tehakse, seda ei tea.
                        Neid on veel suuremaid. Näiteks sellistes kappides (aga palju suuremates, ei viitsinud rohkem otsida) kasutati ja ilmselt kasutatakse veel tükk aega, kus võimsused kümneid ja sadu kW: http://www.energy-onix.com/HTML/Cata...O15222530.html
                        Esmalt postitatud Matis poolt
                        ...puhast EMP pommi pole olemas (või on?) vaid on elektro magnet väli mis tekib koos tuuma plahvatusega.
                        Nuuu... http://science.howstuffworks.com/e-bomb3.htm
                        Jänkid kasutasid umbes midagi sellist, et Iraagis tele- või raadiojaama (täpselt ei mäleta) "välja lülitada".

                        ASi kisub koledasti OT-ks.
                        Harjutamine teeb harjutajaks.

                        Comment

                        Working...
                        X