Teade

Collapse
No announcement yet.

Hakkame lampvõimu ehitama.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    NO SIIS TÄNASEKS JA TUTTU!!!

    Comment


      #17
      6P36S-i vastu olen enese kogemustest.Mingi 3a. tagasi sai nendega igat masti loomkatseid tehtud; anoode sulatatud, jne :lol: Väljundtrafona sai kasutatud TS-180 südamikule ise keritud ja arvutatud varianti.Probleemseks ei saanudki väljundtrafo vaid just need lambid!Kasutades PP lülitusena 6P14P lampe(õlas 2 paralleelis) Ea=300V(?) oli väljhundvõimsuseks 22W (oss ei näidanud mingeid erilisi moonutusi) ning lampidel 6P36S sama skeemilahendusega(Ea=280V) sain väljundisse vaid 25W ning seda ka suurte moonutustega.SE puhul oli asi pisut parem, kuid 6P3S on peajagu sellest üle(samuti ka 6P14P).Proovida sooviks(kui lambid leian ) 6P6S lampe.Muidu on ka skeem 6P41S lampidel PP nin UL skeemilahendusega(Pn=18W, Fmi...Fma=20...20 000Hz Kh=0,05%@1W), kuid pole veel lampe leidnud sellele skeemile.Muidu mina isiklikult pole mitte ühtegi väljundtrafot tellinud,ostnud.Kõik kasutatud trafod on kusagilt saadud või ise arvutatud/keritud.Tuleb odavam kuid aega kulub rohkem...
      The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
      Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
      Projektide pildid
      Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
      http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

      Comment


        #18
        Räägi Cheopps natuke kerimisest.
        Kas sul vajalikud masinad/vahendid olemas?
        Mis maksaks ühe suht suure SE trafo kerimine?

        Comment


          #19
          Kuna 6p36-te on olnud üsna palju saada, siis olen isegi nendega katsetanud. Tõsi küll väljund trafo oli mingi aretis mingitest televiisoris olevatest trafodest(TVK-110lm kaks tükki rööbiti ühe õla kohta). Peale pikkasid ponnistusi sain enda arvates suht normaalse heligi kätte(siinus oli ilus). Praegu oli tahtmine nendega teha, kuna on olemas ilusti komplekt suht ühesuguste näitajatega neid lampe.

          Comment


            #20
            Kõik trafod olen kerinud nn. "näppude vahel" :P .Ühe trafo peale läheb kerimiseks aega kusagil nädal(ca. 5W SE võimendi puhul) kui kerida päevas mingi 5h!Kõige kauem läks 2 kuud :lol: Aga siis oli ka vaja oma 3 korda ümber kerida(PP GU50 projekt, trafoks 190VA lintmantel südamikuga trafo).Muidu kui sa soovid mul kerida trafot, siis minu tunni hind on 45.-



            Kerimisseade on kodukootud(nagu vaestel meestel ikka ): kahe massiivse radiaatori vahele on paigutatud keermelatt(M4).Ühes otsas on siis väike vänt ning teises otsas maki mehaaniline lindiarvesti(1:1).Poolialul paigutatakse keermelati keskele ning fikseeritakse seibi-mutritega.Mina kasutan paremat kätt kerimiseks ning vasakuga juhin traati rullist peale(kontrollin sellega traadi pingust ning kerimistihedust).Sektsioneeritud mähiste korral kasutan ainult 0,34mm traati(PP võimendid üle 25W) nii prim. kui sek. mähiste puhul.SE võimsustel alla 5W olen proovinud kasutada ka vanade videomakkide toitetrafosid(südamikku tuleb pilu organiseerida&#33.Isegi töötavad :lol: .
            The difference between genius and idiot?! Genius has its limits...
            Vaja võimendit? Selleks on PS nupp!
            Projektide pildid
            Lamptehnikast eesti ja vene keeles:
            http://parsek.yf.ttu.ee/~felc/index_files/Page675.htm

            Comment

            Working...
            X