Teade

Collapse
No announcement yet.

6H13C lamp võim.

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vähemalt see esimene on küll väga "transistorlik" skeem, ainult tagasiside on puudu.

    Comment


      #17
      Eks ta ole maitse küsimus.Mina ei näe mitte ühtegi head põhjust miks ma peaks kasutama 6H13C võimendi lõpplambina.Kasutati neid vanasti võimsates toiteplokkides, pingestabilisaatorite lõpplambina. Kunagi sai ka proovitud ilma väljund trafota võimendis ja sellega asi lõppes.Mingit vaimustust selle lambi vastu küll pole.Vahetatud sai neid tihedalt.

      Comment


        #18
        Heade põhjustena võiks välja tuua:
        ~ lambi odavus ja kätesaadavus - kusjuures siiski triood, mitte trioodi simuleeriv tetrood või pentood;
        ~ teiseks lambi väike sisetakistus ja väljundimpedants, mille tõttu väljundtrafo valmistamine tunduvalt lihtsam tänu väiksele primaarmähisele;
        ~ ilma väljundtrafota võimendites peale 6C33C ja 6H13C palju rohkem valikuid trioodidest ei olegi;
        ~ lõpuks väheoluline, kuid siiski silma paitav lambi suur klaaskolb ja erakordne kütteniitide kuma;

        Negatiivsetena võiks välja tuua:
        ~ väga väikest võimendustegurit (2 ja vähem);
        ~ nõuab head eelastet või draiverit suure sisendmahtuvuse tõttu;
        ~ ühe lambi erinevate sektsioonide suht suurt erinevus, mis nõuab teatud juhtudel lampide valimist/sobitamist.

        Lamp on tõesti tehtud kasutatama "stabikates" aga palju neist ülejäänud lampidest üldse konkreetselt audio jaoks on tehtud.
        Soundi koha pealt tõesti maitse asi aga arvan, et rohkem sõltub üldisest rakendatavast skeemist ja teistest komponentidest.
        Väljundrafota võimendis tiheda väljavahetamise vajadus on tingitud pigem rakendatud skeemist ja reziimidest, kui lambist.

        Comment


          #19
          6C19P on veel üks OTL lamp, umbes ~1/3 6C33C-e.

          Comment


            #20
            Originally posted by moi@Oct 7 2005, 13:34
            6C19P on veel üks OTL lamp, umbes ~1/3 6C33C-e.
            6C19P muidugi ka. Ma olen kuskilt kuulnud või lugenud, et teda saaks ehk pareminigi võrrelda 1/2 6H13C-ga?

            Comment


              #21
              Tegelikult hakkas ennastki huvitama kuidas siis täpselt on.
              Spravotšnikus on 6S19P Ian 95 mA, Rp 400 oomi, Pa 11W, kütte vool 1A; 6S33S Ian 540 mA, Rp 130 oomi, Pa 60W, kütte vool 6,6A.

              Comment


                #22
                Originally posted by argo@Oct 7 2005, 10:30


                Negatiivsetena võiks välja tuua:
                ~ väga väikest võimendustegurit (2 ja vähem);
                ~ nõuab head eelastet või draiverit suure sisendmahtuvuse tõttu;
                ~ ühe lambi erinevate sektsioonide suht suurt erinevus, mis nõuab teatud juhtudel lampide valimist/sobitamist.



                Tegelikult lisaks siia ka nende lampide suht kehva lineaarsuse. Vähemalt võrreldes paljude teiste trioodidega. Ja ka (trioodühenduses) pentoodidega.
                Kui valida väljundastmesks SRPP, siis õieti optimeeritult on võimalik nullida üpris suur osa astmesiseselt toodetud moonutustest.
                SE-na vajavad nad tõesti neg. tagasisidet, vähemalt mingil kujul.

                Soundi koha pealt tõesti maitse asi aga arvan, et rohkem sõltub üldisest rakendatavast skeemist ja teistest komponentidest.
                Kindlasti. Tihtipeale on see olulisem, kuidas sa teed, mitte see, mida sa teed.
                21st Century Fox

                Comment

                Working...
                X