Teade

Collapse
No announcement yet.

Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

    Ei, ei ole seda kuulanud. Ei olnud müügil meil enne sajandivahetust. AM-x7 ja AM -x9 olid, põhiliselt x7 sest oli odav suhteliselt.
    Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
    Konfutsius

    Comment


      #17
      Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

      Nüüd hakkas see võimendite pool mind rohkem huvitama, prooviks konstruktoreid, et saaks see valdkond kodusemaks.
      Upgrade jääb hilisemaks projektiks, kui aega on ja mõistus peale hakkab.

      Mida neist kahest soovitate esimeseks tutvumiseks?
      Neid mõlemaid siin foorumis lahatud pikalt.

      1. Võimendi 200W Velleman K8060


      2. Poola konstruktor J-35


      Kui otsus tehtud, kolin uue projektiga õigesse alateemasse.

      Comment


        #18
        Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

        Vellemani konstruktor:
        Power supply: 2 x 25-30Vac / 100 - 120VA
        Sinu Akail on toide +/- 47 V ehk täpselt samasse auku.
        Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

        Comment


          #19
          Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

          Esmalt postitatud Guits1 poolt Vaata postitust
          Nüüd hakkas see võimendite pool mind rohkem huvitama, prooviks konstruktoreid, et saaks see valdkond kodusemaks.
          Upgrade jääb hilisemaks projektiks, kui aega on ja mõistus peale hakkab.

          Mida neist kahest soovitate esimeseks tutvumiseks?
          Neid mõlemaid siin foorumis lahatud pikalt.

          1. Võimendi 200W Velleman K8060


          2. Poola konstruktor J-35


          Kui otsus tehtud, kolin uue projektiga õigesse alateemasse.
          Mis on asja eesmärk?
          Mina soovitan osta kohe valmis võimendi, mida võimalik enne ostu proovida, et aru saada, kas sobib sinu kõrvadele või mitte, kui hakata helilises mõttes kahtlase väärtusega konstruktorist üritama võimendit ehitada omamata kogemusi ja teadmisi, mille tulemuseks on peaaegu ennustamatu tulemusega lõpplahendus.
          Lisaks olemasoleva Akai trafoga ei hakka kumbki konstruktor kõvemat häält tegema.
          Lisaks tehase võimendi võimalik tulevikus maha müüa, aga isetehtud aretust pea võimatu.
          viimati muutis kasutaja Rom; 20 m 2019, 20:16.

          Comment


            #20
            Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

            Nüüd kui endale ka see AM-17 kätte sattus siis tegelikult pole üldse paha asi. Eriti nö konstruktoriks. Ainult et võimsamat trafot oleks vaja. Lüüte ka alaldisse suuremaid ning olekski olemas. Ruumi on kesta sees ju kõvasti. Igaljuhul saaks nii palju lihtsamalt palju parema võimendi kui nonde eelpool mainitud konstruktoritega.
            Maailm oleks puhas ja süüta
            kui poleks õllejogurtit
            - Õ.Õ.

            Comment


              #21
              Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

              Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
              1. Ettevaatlik tuleb olla - helikaart oma sisendis talub suhteliselt madalat pinget, kõlaritesse võib võimendi lajatada oluliselt kõrgemat. Kui soovid täiendavat turvat, sööda kõlariterminalidelt võetav signaal helikaarti läbi pingejaguri..
              Takistitega pingejagur ja dioodidega piiraja peaks mõlemad ees olema. Piisab valest nivoost või ühest lülitipaugust ja helikaart on õhtal.

              Comment


                #22
                Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                Siin on paar inimest teemas juba viidanud võimalusele, et nõuka kooslusest võib sul olla eelistuseks jäänud mitte kõige adekvaatsem helipilt. Minu maitse on ajas muutunud, olles kasvanud Radiotehnika kuldajastul oli ka minu eelistus naeratus ekvalaiseril ja bassikorrektor ka ikka sisse. Kui ma vaatan, millise ASK-ga kõrvaklapid tänapäeval hästi müüvad, siis tundub see trend olevat ka tänapäeval. Aga ajapikku hakkas pilt avarduma ja ma sain aru, et igas loos polegi bassi, ning et bassil on lisaks kogusele veel teisi parameetreid, nagu kõrgus, tämber, kestus, täpsus. Aga neist ei teki arusaamist enne, kui õnnestub kuulda ka muid kõlareid (või korralikke klappe), kui faasiinverteriga low end kastid. Naljakas on see, et korralikult kumiseva kasti ja tämbrinuppude väärkasutamisega õnnestub see loos tegelikult puuduv bassi mulje sinna enamasti ikkagi tekitada, aga parema tehnikaga enam mitte.
                Ehk mis ma selle jutuga öelda tahan on see, et püüa näiteks külastada muusikasalonge või hankida mujalt ka võrdlevaid kogemusi, muidu ühte kindlat asja taga ajades võid mingi hetk avastada, et see polegi see, kuhu sa välja tahtsid jõuda. Aga kui basshead siis basshead, siis ära kuula, mis seltsimehed siin targutavad ja tee ikka nii, nagu ise tahad
                viimati muutis kasutaja redart; 27 m 2019, 16:02.
                Toidan trolle!

                Comment


                  #23
                  Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                  Esmalt postitatud Guits1 poolt Vaata postitust
                  Kas tegu on mingi komponentide suremisega või ongi see võimendi sellise lameda heliga?
                  Ca 30 aastat vanal võimul võiks alustuseks lüüdid üle mõõta (mahtuvus ja ESR).

                  Lüüte saaks kaudselt hinnata lineaarses asendis (tämber keskasendis ja toonkompensatsioon välja) generaatori (arvuti) ning ossiga mõõtes madalamas otsas. Ja täisvõimsusel ossiga lõpu toitelüütidel pulsatsiooni vaadates.

                  Mõni aeg tagasi sai lammutatud rikkis mehhaanikaga 90-date Panasonicu videomakki. Ca 60-70% lüüte oli OK ja ülejäänud prügikastikraam.
                  Lüüdiprobleem tekib siis, kui seadet pole pikka aega kasutatud.
                  viimati muutis kasutaja Svago; 28 m 2019, 11:03. Põhjus: lisa

                  Comment


                    #24
                    Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                    Oi kuidas tuleb meelde see, kuidas käest käis läbi nii U-101, U-7111, vega 10y-xxx, estonia 010, brig võimendid. Bassiosa oli kõigil ikka väga üle võimendatud kui madalate pote põhja keerata. Kõige hullem vist oli U-7111.
                    Ka mina tol hetkel mõne lääne võimendi sain, siis tundus justkui madalaid vähe, aga samas heli oli ikka kordades puhtam kui mingi RRR. Samas mingi S30 kõlarid ei peagi ju väga madalat mängima. Vaadake kui pisike kast tollel on ja element.
                    Veel hea näide- radiotehnika s90 mängib esmapilgul vene võimu taga palju mahlakamalt just selle tõttu, et S90 ainus eelis on korralik mats. Kesk ja kõrged on lihtsalt kohutavad.
                    Siiani ei saa aru nendest müügikuulutustest ala 300 euri S90 paar. Muusikat nendega nautida ju ei saa.
                    See muidugi ainult minu isiklik arvamus.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                      Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                      Siiani ei saa aru nendest müügikuulutustest ala 300 euri S90 paar. Muusikat nendega nautida ju ei saa.
                      See muidugi ainult minu isiklik arvamus.
                      Mina ei saa aru sellest Est010up/um feneomenist, sisult on see sama saast nagu kõik muu selleaegne aga leidub ikka neid kes on nõus oma kuupalga sinna ohverdama...

                      Oli mingi Sharp optonica see millepealt see maha tehtud on.
                      http://hparchive.com/
                      https://worldradiohistory.com/index.htm

                      Comment


                        #26
                        Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                        Esmalt postitatud tiidu93 poolt Vaata postitust
                        S90 ainus eelis on korralik mats. Kesk ja kõrged on lihtsalt kohutavad.
                        Minu arvamus - korralikku pole seal üldse mitte midagi, valjust on aga mitme eest. Neile kellel pole kuulatavast tegelikult sooja ega külma, käib väga hästi.
                        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                        Konfutsius

                        Comment


                          #27
                          Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                          raadiost salvestatud sellise biidi jaoks kõlbasid küll.

                          Comment


                            #28
                            Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                            Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
                            Mina ei saa aru sellest Est010up/um feneomenist, sisult on see sama saast nagu kõik muu selleaegne aga leidub ikka neid kes on nõus oma kuupalga sinna ohverdama....
                            Estonia UM-010 pole häda midagi, eriti KT864/865 baasil tehtul ja selle hinna kohta. UP-010 olen samal arvamusel - K157 seeria rikub kõik ära.
                            Eks see fenomen ole selles, et ikkagi eestlaste tehtud, viimane ja tollasest toodangust kõige parem.

                            Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                            Minu arvamus - korralikku pole seal üldse mitte midagi, valjust on aga mitme eest. Neile kellel pole kuulatavast tegelikult sooja ega külma, käib väga hästi.
                            Ega need polegi mõeldud kaine peaga kuulamiseks
                            viimati muutis kasutaja Scott; 07 m 2020, 06:53. Põhjus: järjestikpostitused kokku

                            Comment


                              #29
                              Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                              Esmalt postitatud Starfish poolt Vaata postitust
                              Mina ei saa aru sellest Est010up/um feneomenist, sisult on see sama saast nagu kõik muu selleaegne
                              Kes estonia (eriti lõppvõimu) kohta selliseid sõnu kasutab on selgelt "niisama lahmija", lootes sellega kuhugi seltskonda paremini kuuluda või mida iganes.

                              Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                              UP-010 olen samal arvamusel - K157 seeria rikub kõik ära.
                              Ainult, et väljalülitatud filtritega ei läbi seal heli mitte ühtegi kivi...

                              -----------------------------------------------------

                              Aga kui teemast rääkida, siis lõppvõim tundub üsna aus olema - diskreet komponentidel enamvähem klassikalise skeemiga. Lõputransid korraliku varuga (suhteliselt haruldane nähtus), radikaski enamvähem "nagu päris", mitte mingi "plekitükk".

                              Eelvõim aga mulle üldse ei meeldi - tava olukorras läbib ühe kanali heli kõigepealt kivil sisendite valijat ja siis veel tervelt kolme op-võimendit ja kuute lüüti (kui lugemini sassi ei läinud ja lõppvõimendi sisendlüüti mitte arvestada)! Meenub siinkohal kurikuulsa Radiotehnika U-101 algsem variant.
                              "Source direct" kasutades siis sisendite valimise kivi, üks op-võim ja kaks lüüti.


                              Mina tooks lõppvõimendi sisendid (R201/R202 otsad) taha välja. Kasutades näiteks mõnda olemasolevat pesa, et säilitada võimalus hiljem originaal seisukord taastada.
                              See ei meeldi ka, et enne kõlari klemmideni jõudmist käib väljund läbi kahe pika ja peene juhtme ja vist kahe (või suisa nelja?) (mittejoodetud) ühenduse ja sinna kõige otsa veel kõlarilüliti kontaktid ka.
                              Seda muidugi natuke raskem ümber teha, kuna väljundi induktor ja see "zobel network" või mis ta oligi, on eraldi plaadil. Muidu võtaks juhtmed kohe relee väljundist otse kõlari klemmide peale ja asi vask.

                              Lisaks kõigele eelnevale ideaalis muidugi võiks lõppvõimu sisendi lüüt mõne parema (ja vajadusel surema) asja (kilekonde?) vastu vahetada, kui võimalik ja toitelüüdid ka ehk veidi suuremad - pidades siinkohal meeles, et tegu on 8ohm'ise võimendiga, niiet isegi originaal 4700uF ei ole nii hull ka (umbes sama, nagu oleks 10000uF 4ohm'ise võimendi puhul).


                              Niiviisi võiks tast täitsa normaalne "lihtsurelike" lõppvõimendi saada!


                              Kellele "sirge" heli kuulamine ei istu (et allikast otse lõppvõimu lasta), siis allika ja lõppvõimendi vahele midagi sellist: https://webzone.ee/mrmuff/vabad_fail...iv_booster.png
                              Kus siis ideaalis osad võimalikult hästi kanalite vahel paari valitud.

                              Seal vanal pildil toodud väärtused sobilikud pigem "tummisema" heli eelistajatele väiksemate/lahjemate kõlaritega (no nagu ka see S-30) kuulates.
                              Kellel hing ikka "vägevat mürtsu" ihkab ja ehk ka suuremad kõlarid, siis: C1=1nF, R2=1k2, C2=330nF
                              Kellele aga meeldib "selgem" ja mitte nii "bassine" heli, kuid siiski mitte veel "sirge", siis: R2=2k7, C2=220nF

                              Need on väärtuste kombinatsioonid, mis ise läbi katsetatud ja on meeldinud. Sealjuures selle arvestusega, et koormuseks on otse lõppvõimendi (mis koormab üldjuhul rohkem, kui eelvõimendi ja teeb seega filtrist tuleva heli mõnevõrra "sirgemaks").

                              Sedasi läbi passiiv filtri otse lõppvõimu lastes ei pruugi viimasest küll päris maksimaalset võimsust kätte saada aga eks ongi ohutum: nii tehnikale, enda kuulmisele, kui naabri närvidele


                              Kindlasti tasub jälgida, et kuulad ikka sellist heli, mis tõesti ENDALE kõige rohkem meeldib ja mitte sellist, mis mingi seltskonna arvates rohkem au sees on vms. Katsetada muidugi ikka võib (ja tasubki) erinevaid variante.
                              Abiks arvutustel: Oomiproge, Võimuproge
                              Kahtled mõne muusikapala/albumi kvalikteedis? Ei kõla nagu päris nii? Hajuta viimased kõhklused programmiga AudioVisualizer !

                              Comment


                                #30
                                Vs: Akai AM-17 võimendil heli probleem, eriti bass "lame"?

                                Ainult, et väljalülitatud filtritega ei läbi seal heli mitte ühtegi kivi...

                                Minu mäletamist mööda Estonia UP-010 olid lihtsalt eraldi nupud – toonkompensatsioon välja ja tämber välja. Esimesel juhul juhiti K547 võtit ja teisel juhul pandi tämbriregulaatori asemele kummaski kanalis 2 takistit. Ja signaal läbis ikkagi pärast seda K157UD2 Op-id.

                                Ma ehitasin katsetusteks spetsiaalse väga laia ribaga lineaarse lõppvõimendi.
                                Muusikat kuulates võrdlesin - tämber ja toonkompensatsioon väljalülitatud asendites läbi eelvõimu ja otse raadiost mõõtevõimendisse. Isegi kurt peaks vahet tajuma
                                Samas pole ma lineaarse kuulamise fänn – ehkki selline võimalus on mul ka mitmel iseehitatud võimendil. Enamus aega kuulan ikka normaalse või pigem vaikse helivaljusega.
                                viimati muutis kasutaja Svago; 29 m 2019, 10:40. Põhjus: lisa

                                Comment

                                Working...
                                X