Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi põrandakõlaritele (ja heietamine võimendi ehitamisest)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Võimendi põrandakõlaritele

    Noh härrad, vaadake kuhu teema on jõudnud. Inimene selgelt mainins et tea ei tea mis asi on ohm.
    Kasutama hakatakse seda tõenäoliselt youtubes'st videoid vaadates, arvutist mp3 mängitades. Milleks ajada inimsele asja veel keerulisemaks kui ta ei saa sellestki aru kas ta viidatud lingil olevat võimedit võiks nendele kõlaritele osta.

    Ja vastuseks teemaalgataja viidatud lehel võimendi sobib küll nendele kõlaritele. See on uus ja sellel on garantii väga lihtne.
    On aeg kus ipodid ja muusikat mängivad telefonid on megapopid kõigil on need ja kvaliteeti samastatakse juba bassi esitusega ja seda nii et kui bassi on siis on kvaliteet ok, ja kui bassi on veel rohkem siis on kvaliteet juba super.

    Comment


      #17
      Vs: Võimendi põrandakõlaritele

      Esmalt postitatud DGH poolt Vaata postitust
      Seda foorumit pikka aega jälginuna ma ikka imestan, et kuidas sa jälle jaksad ja viitsid.

      Aga see selleks. Teemaalgatajat ilmselgelt ju ei huvita kui head ja kvaliteetset kraami kunagi ammu toodeti. Isegi kui ta ostaks omale mõne vanakooli võimu, siis seal on kõik lüüdid ju vanemad kui mina, ehk pole eriti lolli ja ullikindel variant või mis?

      Radiotehnikale veel niipalju, et kui "suht tasuta sebitud" ja "mõnuga küsiks" ei käi sinu arust võhivõõrale tehes eriti kokku, no siis hakka parem kohe teemaalgatajale oma vabast ajast võimendit kokku panema. Vaata kui kaugele jõuad enne kui avastad, et ei tasu eriti ära.
      Siit see mõttelaad välja kasvabki, järjest enam nagu tehnikaga "võhivõõrale tehes" - viitab sellele, et nii peabki, et teen sita kokku ja pärast irvitan, et näe kus sai sita eest küsitud.
      Tüüpiline eestlaslik mõtteviis - meil ju nii tavaks, et saaks naabrile ära panna ja teist rahvuskaaslast järada, jama ainult, et iselle asja mõttekusest aru ei saada, isegi ei mõtelda selle peale. Nagu mingi rullnokkade kamp. Jutt ei ole olnud tasuta tegemisest - minu puhul mängib suuremat rolli asja uudsus - uuemaid lahendusi saab eneseharimise mõttes teha küll ja küll ka suuresti omast vabast ajast, rahuldus on see, et viimasel ajal olen 100% veendumusel, et siinsest võimendinurgakesest ei leia enam omale (tegelikult juba pikemat aega) midagigi uut - kõik on juba läbi proovitud, edasi liiguvad asjad juba oma nägemustest.
      Õige on samuti see, et ega pole siin mõtet eriti skeeme ega midagi avaldada - pole rahaahnusel väljas kuid elu näitab, et isegi tänulikkus on meite meelest "nõukaajastu vorm" - põhimõte, et kõike peab ilma saama kuid samas selle ilma eest saaduga tuleb kraapida omale kokku - mis sellest, et sõna otseses mõttes teiste arvelt, see on uue maailma stiil.
      Samuti on eelpool märgitud üks hinnanäide ja nagu ka seda märkisin, see ei ole juhuslikust pahnast kokku pandud, see on töö millele antakse sihtotstarbelise kasutuse korral aastatepikkune garantii - eks tegija ise tunnetab kas usaldab oma tööd niipalju, et võib sellele kindel olla .
      Samas isegi kui tekiks keegi huviline siis hetkel suure tõenäosusega peaksin ei ütlema - aeg lihtsalt ei võimalda.

      Vanade juppide teemal veel niipalju:
      See link mille oma nagi albumi piltidega ülal postitasin, seal olev Sony võim on toodetud 1974.aastal, selles kasutusel United Chemi (Nippon Chemi Con) lüüdid, LR seeriad ja muud (neid ei toodeta enam ammu). Mahtuvus muide jäi kõigil lubatud piiresse - siiski sai võimus ELNA Silmic 2 käiku lastud, v.a. lõppvõimu toiteosas ja lõpu pingevõimendis olevad kuid needki on Unitedi omad, alaldiploki originaalide 10 000uF asemel on näit. 27 000uF.
      Jätkuvalt ilmselt ei jõua pärale, et mitte ainult vanad võimud ei ole kvaliteetsed vaid ka omal ajal toodetud komponendid mida neis kasutati on samuti korralikud.
      Kui otsida ja tahta saab küllalt odavalt korralikke komponente millest koostada võimendi - isegi vanu Rikeni takisteid saab veel tänapäeval, samuti Vishay/Dale seeriad (draloric jne), otsides leiab ka pommikindlaid Hitachi ja muid tootjate FETe, uus ja minu kogemusel väga hea tegija on Exicon oma uute lateraalidega, parem kui SemeLAB. Kondedest WIMA kilekondesid paar head seeriat, suurtest alaldikondekatest United ja Cornell Dubilier, Nichicon ja mõni veel. Bipolaarpooljuhtidest ONSemi, National, Fairchild jne - maksavad kümnendiku rohkem kui no-name kuid kvaliteet on garanteeritud.

      Ja kirjutamise seisukohast: jõuan küll, jätkuvalt, mulle erinevalt paljudest meeldib inimestega suhelda ning kui antud valdkond on mahukas siis nii ka räägin, mitte kahe reaga ja sisutühjalt - vaatasin, et ei ole ammu siin midagi lugeda, iga päev põgusalt külastan foorumit.
      -superradical-

      Comment


        #18
        Vs: Võimendi põrandakõlaritele

        Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
        Siit see mõttelaad välja kasvabki, järjest enam nagu tehnikaga "võhivõõrale tehes" - viitab sellele, et nii peabki, et teen sita kokku ja pärast irvitan, et näe kus sai sita eest küsitud.
        Tüüpiline eestlaslik mõtteviis - meil ju nii tavaks, et saaks naabrile ära panna ja teist rahvuskaaslast järada, jama ainult, et iselle asja mõttekusest aru ei saada, isegi ei mõtelda selle peale.

        Ma vist mainisin, et seda sitta teen ma endale ja ainult endale. Nüüd toon selle veel eraldi sulle välja, et seda sitta ma teen endale. Teistele ei viitsiks.

        Comment


          #19
          Vs: Võimendi põrandakõlaritele

          Esmalt postitatud DGH poolt Vaata postitust
          Radiotehnikale veel niipalju, et kui "suht tasuta sebitud" ja "mõnuga küsiks" ei käi sinu arust võhivõõrale tehes eriti kokku, no siis hakka parem kohe teemaalgatajale oma vabast ajast võimendit kokku panema. Vaata kui kaugele jõuad enne kui avastad, et ei tasu eriti ära.
          Jopakolla, ära rohkem peale enam võta kui ei mäleta mida pool tundi tagasi kriblasid!!!
          M.O.T.T.
          viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2011, 05:03. Põhjus: püsigem teemas
          -superradical-

          Comment


            #20
            Vs: Võimendi põrandakõlaritele

            Esmalt postitatud radiotehnika35 poolt Vaata postitust
            ... kui ei mäleta mida pool tundi tagasi kriblasid!!!
            M.O.T.T.
            Okei, ma ignoreerin su juttu nüüd mõnda aega.

            Minu sõnum teemaalgatajale oli ju see, et ise tehes kulub väga palju aega, oskusi ja vaeva. Isegi kui ma saan mingi tüki tasuta, pean ma äraandja kõigepealt leidma, siis temaga suhtlema ja lõpuks ise asjale järgi ka minema, mõnikord lausa teise linna otsa: trolliga kesklinna ja bussiga Piritale. Ehk asja tasuta kätte saamiseks kulub umbes kolm kuni neli tundi vaba aega. On see siis tasuta? Muidugi on! Härrad räägivad siin pikalt ja laialt asjadest, mis tegelikult ajavad võhikut võimendi valikul ainult rohkem segadusse. Mis kasu sellest on?
            viimati muutis kasutaja Scott; 15 m 2011, 05:02. Põhjus: püsigem teemas

            Comment

            Working...
            X