Teade

Collapse
No announcement yet.

Radiotehnika y-7101 (vene vs lääne konded toiteosas)

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

    Need konded lähevad punni vist ikka rohkem sellistes kohtades, kus kõrge sagedusega impulsid peale jooksevad, näit. arvutites, impulsstoiteplokkide väljudis ja sellega seoses tekivad suured dielektrikuskaod ja kuumenemine.

    Comment


      #17
      Re: Vs: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

      Nii see vist on jah. Lüütide vahetamine on tegelikult mõistlik mõte. Huvitav, kas kunagi tuleb see aeg, kus y101 taastajad otsivad tikutulega neid suuri vene lüüte, saevad kesta pooleks ja panevad sinna uue väiksegabariidilise sisse, nagu ennesõjaaegsete raadiotega tehakse, et asi originaal välja näeks?
      Хоть я сразу не понял что это, ну почуствовал что для полного счастья это как раз вот уменя не хватало.

      Comment


        #18
        Vs: Re: Vs: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

        Esmalt postitatud vuss poolt Vaata postitust
        Nii see vist on jah. Lüütide vahetamine on tegelikult mõistlik mõte. Huvitav, kas kunagi tuleb see aeg, kus y101 taastajad otsivad tikutulega neid suuri vene lüüte, saevad kesta pooleks ja panevad sinna uue väiksegabariidilise sisse, nagu ennesõjaaegsete raadiotega tehakse, et asi originaal välja näeks?
        Neil ennesõjaaegsetel oli kvaliteeditase midagi muud kui K50-6 ja K50-16
        Pole siin midagi imestada kui need veel tänapäeval oma tööd rahuldavalt teha suudavad - enamus lampe mis paremad ja mida toodetud pikkade aastakümnete jooksul, paremad üldiselt ka pärit vanemast ajastust.
        Neil aegadel pandi rõhku kvaliteedile, hiljem tuli see kvantiteedi teema.
        Tol ajal maksid need jupid ka rohkem kui 70.tel / 80.tel.
        -superradical-

        Comment


          #19
          Vs: Re: Vs: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

          Mitte, et ma nüüd hirmsasti vene lüüte kiita tahaks, aga "välismaa" kondekad pole ka alati ilgelt head. Tsitaadid ühest vene foorumist:
          С год назад купил партию кондёров 2200х10В, золотистые такие. Ну - пару штук поставил куда-то, остальные в пакетике лежали. сейчас понадобились - вынимаю, а они все (штук30) вздутые, с лопнувшими крышками... Я немного в недоумении, ага, это надо же - я считал, что с перегрева только дуются, а тут - вот, сами по себе, от времени, это китайское изделие сдохло... непаяным вообще.
          Кое-что в нынешней "эпидемии" беременности электролитов стало понятнее...
          Ну и предупреждение для всех - не покупайте CapXon, очень дорогие кондёры получаются.
          ... что как раз доказывает мою теорию что хЫмтехнология продвинулась настолько что можно рассчитать время умирания электролитов. именно в тот момент когда заканчивается гарантийный срок
          Достал из тумбочки пакетик с новыми кондёрами. Опа. Среди прочих, попался ни разу не паяный вздутый 3300x6,3. Посмотрим, как скоро, и вздуются-ли остальные.
          Интересно, армянский завод конденсаторов, он что, всем составом эмигрировал в Тайвань - Китай?
          ...я вспомнил, что и мы года 2 назад покупали точно такие же кондеры 2200/10 этой же фирмы. Решил их проверить. Оказалось, что из 130 оставшихся 30 вздутые, причем из некоторых поперла черная хрень.
          Jne, jne.
          Kes vene keelt ei oska, siis lühikokkuvõttes võib paar aastat seisnud uute lüütide paki avamisel selguda, et kõik või osa võib kohe ära visata, sest need on vahepeal "rasestunud".
          Mul on seni vedanud aga neid säästukondekate kärvamise jutte olen juba mitu aastat siit-sealt lugenud. Idast pealetungivat progressi ei saa enam peatada...
          Harjutamine teeb harjutajaks.

          Comment


            #20
            Vs: Re: Vs: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

            Venemaa suur ja lai turg, seal liigub ka rämpsu rohkem. Tegelikult olen ka üht-teist kuulnud, aga ise oma staažii jooksul kogenud pole. U-101-le ma ei näe mõtet kalleid kondekaid panna, küll aga raha olen nõus rohkem maksma, kui vaja paremas tehnikas eriti signaali ahelas olevaid kondekaid vahetada, aga see natukene teine teema.
            viimati muutis kasutaja Rom; 17 m 2011, 10:18.

            Comment


              #21
              Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

              Esmalt postitatud vuss poolt Vaata postitust
              Mnjah, kahe aasta pärast on see hiinakas punnis, mis sa sinna asemele panid. Vene konde oleks ehk veel järgmised 10 a pidanud..
              Mina seda ei vahetanud...

              Comment


                #22
                Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                Eks see müüja vahetas välja need konded mis läbi olid. Vaevalt lampi too müüja neid vahetas. Isegi teinekord neid ühe kaupa vahetanud.
                Maailm oleks puhas ja süüta
                kui poleks õllejogurtit
                - Õ.Õ.

                Comment


                  #23
                  Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                  Natu vana teema juba, aga...Ise ostsin just ühe sellise võimendi ning seal oli meistrimees vahetanud ära kõik väiksed konded, v.a kaks tükki VU meetri peal ning ühe relee plaadil. Ok, see selleks. Tal oli samuti välja võtmata grammofoni eelvõim. No las see ka olla, sain välja võetud. Aga nüüd avastasin, et toitelüütidest oli üks ära vahetatud...K50-16 2000mkf asemele oli pandud K50-6 1000mkf :S:S No eks pean siis need ka ära vahetama...

                  Kellelgi normaalse hinna eest 2200uF 50V lüüte on müüa? :P
                  viimati muutis kasutaja katkine; 24 m 2011, 14:45.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                    Mine küsi "Tiigi Elektroonikast" seal peaks neid olema.

                    Comment


                      #25
                      Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                      Elfas ja oomis on ka neid, lihtsalt natu kallid. Sain infot, et 35V sobib ka ja neid oomis küllalt. Lähen võtan need ära. Kui ei sobigi, saan mujal ka neid kasutada.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                        Esmalt postitatud katkine poolt Vaata postitust
                        Tal oli samuti välja võtmata grammofoni eelvõim. No las see ka olla, sain välja võetud.:P
                        Enne väljavõtmist võiks veenduda, äkki eelmine omanik on nii tubli olnud, et vahetanud ka grammari karbis konded ära. Tahan öelda, et eemaldamine pole ainuke võimalus, võib ka kondede vahetust teha.

                        Comment


                          #27
                          Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                          Seda ma vaatasin jah, vahetamata olid, sellepärast võtsingi välja. Oleks vahetatud olnud, oleks vast sisse kahm jätnud. Nüüd avastasin, et vasak kanal ei tööta. 3 transsi tundub, et on vigased.

                          Comment


                            #28
                            Re: Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                            Tervitused.
                            arvan et see on sobiv koht et nõu küsida enda kasutuses oleva Radiotehnika U-7101 kohta. Ei pea uut teemat tegema jne ,asi on nõnda ,et ükspäev hakkas lihtsalt relee klõbisema ,ja heli enam kõlaritesse tänu sellele ei jõua . Mida peaks tegema ,et asja korda saada ,kust alustada ja mida vahetada ? Samuti ei tööta vasakpoolne kanal õigesti ( mängib vaiksemalt). Mis võib seda põhjustada ?

                            Comment


                              #29
                              Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                              Esmalt postitatud Chawa poolt Vaata postitust
                              asi on nõnda ,et ükspäev hakkas lihtsalt relee klõbisema ,ja heli enam kõlaritesse tänu sellele ei jõua .
                              Kas toitelüüdid on vahetatud ?
                              Klõbiseb ? sel juhul võib põhjus olla toiteplokis, pulseeriv alalisvool ei hoia relee kontakte kindlas asendis, hakkab sisse-välja klõpsutama.
                              Kanalite omavahelist balantsi saab eelvõimendist reguleerida, U-7101 versioonil R24,R25.
                              http://hparchive.com/
                              https://worldradiohistory.com/index.htm

                              Comment


                                #30
                                Vs: Re: Vs: Re: Vs: Re: Radiotehnika y-7101 (olen petta saanud?)

                                Esmalt postitatud Chawa poolt Vaata postitust
                                ükspäev hakkas lihtsalt relee klõbisema ,ja heli enam kõlaritesse tänu sellele ei jõua
                                Kahtlustaksin kaitse plaadil lüüti (asub releele kõige lähemal).

                                Esmalt postitatud Chawa poolt Vaata postitust
                                Samuti ei tööta vasakpoolne kanal õigesti ( mängib vaiksemalt). Mis võib seda põhjustada ?
                                Siin kahtlustaksin lõppvõimu plaatidel olevad konded, mis asuvad tagasisised (100uF).

                                Comment

                                Working...
                                X