Teade

Collapse
No announcement yet.

Võimendi K8060 200W

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #46
    Vs: võimendi k8060 200w

    Asjalood siis niikaugel, et kõik kes selle võimu plaadi said on vastanud mu teadetele. Lugu nüüd siis niisugune, et loodan tänase päeva sees veel uue, parandatud .pdf joonise üles laadida. Hea oleks siis üle vaadata ja võrrelda plaati selle joonisega , et näha täpne vea asukoht.
    -superradical-

    Comment


      #47
      Vs: võimendi k8060 200w

      Sain ühe K8060 kloonidest kah valmis ja panin siia näitamiseks :I Esialgu ajutiste pisikeste radikate peal, proovimaks ainult töökorda. Toiteks praegu U101 trafo kuigi streo jaoks tundub, et see võib väheseks jääda. Üks 33VAC väljundiga kahpoolne trafu ka võtta aga selle pinge vist jääb ikka maru piiri peale lõpuks


      Comment


        #48
        Vs: võimendi k8060 200w

        Esmalt postitatud pic poolt
        Sain ühe K8060 kloonidest kah valmis ja panin siia näitamiseks :I Esialgu ajutiste pisikeste radikate peal, proovimaks ainult töökorda. Toiteks praegu U101 trafo kuigi streo jaoks tundub, et see võib väheseks jääda. Üks 33VAC väljundiga kahpoolne trafu ka võtta aga selle pinge vist jääb ikka maru piiri peale lõpuks
        Täitsa viisaka olemisega .
        See pisike transs on termoreziimi stabiliseerimiseks (jõudevoolule), see katsu ka pikemajalisel kasutamisel radikaga soojuslikus kontaktis hoida. See skeem vast nii kapriisne ei ole, et nõuab tingimata mõlema väljundtransi ühisele radikale paigutamist aga see pisike peals küll olema sellele väljnudtransile võimalikult lähedal.
        33Vac on palju, eriti üle +-35V toiteks pole mõtet nagunii, 33Vac saad juba ca. +-45V . Kui väljundtransid suudad sinna selle pingetaluvusega leida siis pole hullu aga mõttekas siiski oleks mitte üle +-35V.
        -superradical-

        Comment


          #49
          Vs: võimendi k8060 200w



          Vabandused telefonikvaliteediga piltide eest aga mõtlesin foorumirahvaga kah lõpptulemust jagada.

          Mõlema plokid nüüdseks töökorras ja ilusti funktsioneerimas, esimestest haigustest kah edukalt üle saadud.
          Täiesti tore projekt oli

          tänud ka radiotehnika35'le juhendamise ja näpunäidete andmise eest
          viimati muutis kasutaja pic; 07 m 2010, 22:23.

          Comment


            #50
            Vs: võimendi k8060 200w

            Tulemus on ju täitsa ok. Kas radikateks on mingid dioodi radikad? Ise suutsin enda oma maha põletada peale vaikset kuulamist ja siis täie rauaga seda laulu kuulates(aga vähemalt laulu sain lõpuni kuulatud). Oleks pidanud ventilaatorit natuke suuremate pöörete peale ajama ja oleks mure lahendatud aga jäin hiljaks. Just selle pärast ka radikate teemat hakkasingi arutama.
            A ja see ka et ärge ajage toitepinget üle +-40. Minu oma oli +-42-43v peal ja eks see aitas ka kaasa(teiste lõppudega võiks proovida isegi).
            Emal oli kolm poega, kaks olid normaalsed ja kolmas oli elektroonik.

            Comment


              #51
              Vs: võimendi k8060 200w

              Mul oli testis vist jahutuseks u. 1200cm2 pinnaga ribiradiaator, anodeeritud. Toide miski +-35V või selle tuuris...ei ole nüüd paar kuud saanud mässata ja andmed meelest läinud . Mul olemas ka niisugune versioon plaadist millele lähevad kohe 10 000uF lüüdid ka peale, see plaat siis natuke suuremate mõõtudega. Ühe foorumlase soovil on niisugune valmistatud.

              Jahutuse seisukohast aga just möödunud nädalal vaatasin...TOBLERONE šokolaaditahvlit - niisugune huvitav, "kolmnurkse" kujuga otsast vaadates ja ribiline nagu üks õige radikas peab olema. Kohe kiskus mõtte sinnakanti, et seda näitena kasutades saaks lasta freesida ehk kusagil??? igati laheda olemisega radikad ja paigutada võimendi külgedele . Kes viitsib asja käsile võtta? Endal ei ole kahjuks aega, et taoliste hullustega tegeleda - samas sisu peaks olema midagi muud kui K8060...

              Veidi OT aga ehk mõtteainet!
              -superradical-

              Comment


                #52
                Vs: võimendi k8060 200w

                Kasutaja: Wer1
                eks need K8060 ole jah sitad olendid, mis kohe kergesti läbi lähevad.
                pane suur radikas talle selga, või toida seda mingi madala pingega - 20vAC või mis iganes - aga õhku lendab see sitt nagunii, mingi aeg !
                ja nendega on sada häda kah. selle VR1 jebimine... kirjas on toiteks 25-30VAC, aga tegelikult toita hoopis 20VAC. ja siis ka ei ole kindel et asi terveks jääb, ja võid kindlalt 4 oomise kõlari otsa toppida.

                sina ütled et said terve loo ära kuulatud, enne kui õhku lendas.
                aga mina ei saand poolt lugugi kuulatud, juba lendas tuld ja suitsu. see oli 3 aastat tagasi. nüüd on uus paar neid K8060d - VEEL töötavad, oma ühe hädaga.

                mul TDA7294 kivi. sellel on selgelt ära toodud tema toite pinge vahemik, millega seda kindlalt toita võid. ja selgelt ka millal 4 oomine ja millal 8 oomine kõlar.
                mul istub sellel TDAl üldse 2 oomi taga - ehk 2 4oomist kõlarit korraga. ja 20VAC pinge all. ja möllab ilusti, 3 aastat, siiamaani pole mitte mingit häda, ja on terveks jäänud ja töötavad ilusti.

                aga seda K8060 ei soovita ma kellegile, olgugi et ta on võimsust rohkem, aga selliste hadadega ei ole ju sellisest võimsusest mingit kasu, kui asi kohe õhku lendab.

                Selline on kokkuvõttes Minu lõpp arvamus sellest K8060st.
                viimati muutis kasutaja dB321; 24 m 2017, 13:58.

                Comment


                  #53
                  Vs: võimendi k8060 200w

                  Esmalt postitatud dB321 poolt Vaata postitust
                  Kasutaja: Wer1
                  eks need K8060 ole jah sitad olendid, mis kohe kergesti läbi lähevad.
                  pane suur radikas talle selga, või toida seda mingi madala pingega - 20vAC või mis iganes - aga õhku lendab see sitt nagunii, mingi aeg !
                  ja nendega on sada häda kah. selle VR1 jebimine... kirjas on toiteks 25-30VAC, aga tegelikult toita hoopis 20VAC. ja siis ka ei ole kindel et asi terveks jääb, ja võid kindlalt 4 oomise kõlari otsa toppida.

                  sina ütled et said terve loo ära kuulatud, enne kui õhku lendas.
                  aga mina ei saand poolt lugugi kuulatud, juba lendas tuld ja suitsu. see oli 3 aastat tagasi. nüüd on uus paar neid K8060d - VEEL töötavad, oma ühe hädaga.

                  mul TDA7294 kivi. sellel on selgelt ära toodud tema toite pinge vahemik, millega seda kindlalt toita võid. ja selgelt ka millal 4 oomine ja millal 8 oomine kõlar.
                  mul istub sellel TDAl üldse 2 oomi taga - ehk 2 4oomist kõlarit korraga. ja 20VAC pinge all. ja möllab ilusti, 3 aastat, siiamaani pole mitte mingit häda, ja on terveks jäänud ja töötavad ilusti.

                  aga seda K8060 ei soovita ma kellegile, olgugi et ta on võimsust rohkem, aga selliste hadadega ei ole ju sellisest võimsusest mingit kasu, kui asi kohe õhku lendab.

                  Selline on kokkuvõttes Minu lõpp arvamus sellest K8060st.


                  Ilmselgelt on see probleem tingitud valest või veelgi tõenäolisem, oskamatust kasutusest
                  Kunagi olid nad üsna populaarsed, sai päris mitmeid tehtud huvilistele, enamus huvilistele KIT kujul, pandi ise kokku. Üks mis "ei tea, ei tööta, põleb läbi, ikka kole sitt..." tagasi tuli ja vedeleb siiani kusagil (kadus side toojaga kes kuskile ära kadus), viga oli selles, et oskaja "meistrimees" asus jõudevoolu reguleerima aga tema sai juhendist nii aru, et enne tuleb skeemist lõplikult välja lõigata R17. "Üle R19 mõõdetav pingelang" tundus siis kuidagi niipidi, et saadi aru justkui tuleks R17 sealt ära lõigata - no kui tal otstarvet ei olnuks, ega ma teda sinna moepärast ei oleks pannud. Rohkem selliseid oskamatusest tingitud probleeme ei meenu, kui jälgida nõutud parameetreid toitele, jahutus on OK, termokompensatsioon ka teostatud NII NAGU SOOVITATUD! - ei ole põhjust miks see ei peaks töötama
                  -superradical-

                  Comment

                  Working...
                  X