Teade

Collapse
No announcement yet.

Telia heli filmi ajal

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Telia heli filmi ajal

    Küsimus Teliast edastavate filmide heliga,kas tuleb 5.1 ja rohkem,nagu nad ise väidavad?Ise ma kontrollida ei saa,oska kuna resiiveril puuduvad hdmi sisendid(Marantz7500).Guugeldades leidsin mingeid muundureid, kus sisse läheb hdmi ja välja tuleb optiline.Eestis sellised müügil ei leidnud.Nüüd küsimus kas on üldse mõtet?

    #2
    Vs: Telia heli filmi ajal

    Vestlesime _rein_uga ning sellest tulenevalt kerkis küsimus...

    Juhul, kui asi on nii nagu Telia väidab, et nemad edastavad selle heli mis telekanal annab, siis küsimus suurele ringile:
    "Kas keegi teab kedagi, kes teaks kedagi, kes oleks kuulnud ja näinud oma silmaga, et telekanalid edastaksid midagi muud peale stereo?"

    Kunagi midagi Telia (või oli siis veel Elion...) aretas ja vist mingi 5.1 oli, aga kes ja kus... nüüd nagu enam mitte...?
    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

    Comment


      #3
      Vs: Telia heli filmi ajal

      Aastaid tagasi Levira testis HD saateid.Oli ka mingi ekstreemspordi kanal Dolby Digitalis. Siis tundus et heli oli super. Ütleks isegi parem kui selleaegsetel DVD filmidel.

      Comment


        #4
        Vs: Telia heli filmi ajal

        Ma täpselt ei mäleta mis kanalid, kuid Elioni nime all oli tõesti vist kaks telekanalit DD heliga (üks muusikakanal ja sport) ja huvitaval kombel üks raadiokanal ka. Ma õnneks ei ole nende aktiivne klient enam, nii et tänast seisu ma ei saa kommenteerida.
        Üle 5.1 kanalite nad edastada ei saa, ribalaius oleks jube suur.
        Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
        Konfutsius

        Comment


          #5
          Vs: Telia heli filmi ajal

          Mul on küll nii Motorola kui Arrise boksid olemas kuid natuke lootsin, et ehk keegi kohe teab või on näinud miskit. Otsisin need boksid välja ja katsetamise tulemus...
          Nende kahe boksi helivõimalused on üsna konkreetsed: Motol on ainult stereo menüüs, mis välistab variandi, et see võiks üldse midagi muud välja anda kui stereoheli; Arrisel on lisaks stereole ka automaatne, mis teoreetiliselt võiks valikuvõimalusi avardada...

          Arris annab 5.1 heli järgnevatele kanalitele:
          DTX
          Animal Planet HD
          Discovery Sience HD
          Discovery ID HD
          Click image for larger version

Name:	20171220_143540-1200.jpg
Views:	1
Size:	61,8 KB
ID:	870940
          Click image for larger version

Name:	20171220_143423-1200.jpg
Views:	1
Size:	58,8 KB
ID:	870939
          Click image for larger version

Name:	20171220_144638-1200.jpg
Views:	1
Size:	57,9 KB
ID:	870941

          Ühtegi muud 5.1 helis kanalit ei olnud...aga testida ei saanud Viasati kanaleid ja Saksa kanaleid, neid ei ole minu paketis, oleks loogiline, et ehk sealt ka mõni filmikanal on 5.1, aga ei tea, ehk keegi kontrollib

          Seega kui Eesti telekanalitest oli lootus mingit heli saada, siis see ilmselt pole reaalne. Samas praegu on 5.1 heli sellistel kanalitel, milliste kuulamisest 5.1 -s eriti kasu sellest ei saa...
          viimati muutis kasutaja Cartman; 20 m 2017, 14:09.
          Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
          Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

          Comment


            #6
            Vs: Telia heli filmi ajal

            Proovisin praegu LG telekasisese tarkvaralise Telia digi TV äppi ja Pioneer'i resiiveriga,
            DTS heliga hetkel:

            BBC earth
            ID HD
            discowery sience HD
            DTX
            Animal planet
            mcm top
            djazz hd

            Lisaks olid DTS heliga Netflix ja Youtube rakendused.
            Telekas tuli "Digiheli" sisse lülitada, muidu DTS resiiverini ei jõudnud. Tuli ainult tavaline stereo.
            viimati muutis kasutaja klm; 20 m 2017, 18:58.
            MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
            KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

            Comment


              #7
              Vs: Telia heli filmi ajal

              Nii siis helistatud TV3 ja Kanal 2:vastuseks see et sisseostetud materjal on kõik stereos.Kanal 2-s kõne vastu võtnud naisterahvas lubas minu palvel uurida järele,miks ainult stereo kui on olemas parem variant.Vastuse saan teada 27...28dal.Eks siis annan teada.

              Comment


                #8
                Vs: Telia heli filmi ajal

                Esmalt postitatud _rein_ poolt Vaata postitust
                Nii siis helistatud TV3 ja Kanal 2:vastuseks see et sisseostetud materjal on kõik stereos.Kanal 2-s kõne vastu võtnud naisterahvas lubas minu palvel uurida järele,miks ainult stereo kui on olemas parem variant.Vastuse saan teada 27...28dal.Eks siis annan teada.
                Hmmm... mind küll huvitab, kes müüb neile Hollywoodi actionfilmid stereos? Kas saab see üldse reaalne olla?

                klm, mul jäi ka BBC earth kahtlaseks, korraks nagu näitas 5.1, aga tegin refresh, siis oli stereos, mcm top ja djazz hd olid kindlalt ainult stereo. Djazz HD oli küll nii hea heli, et see võis olla hoopis Dolby/DTS stereo, aga seda ma ei kontrollinud. Uuesti proovida ja ühendama ei viitsi enam hakata.
                viimati muutis kasutaja Cartman; 20 m 2017, 19:28.
                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                Comment


                  #9
                  Vs: Telia heli filmi ajal

                  DTS, mitte DD ehk Dolby Digital? See oleks vast midagi uut, kuid ma seda ei usu hästi.
                  Motorola VIP1903 omas võimalust DD läbi juhtida, isegi Amino 110 suutis seda. Huvitav kas siis VIP1003 on nii kohitsetud et sealt ei saagi...
                  Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                  Konfutsius

                  Comment


                    #10
                    Vs: Telia heli filmi ajal

                    Esmalt postitatud OSX poolt Vaata postitust
                    DTS, mitte DD ehk Dolby Digital? See oleks vast midagi uut, kuid ma seda ei usu hästi.
                    Motorola VIP1903 omas võimalust DD läbi juhtida, isegi Amino 110 suutis seda. Huvitav kas siis VIP1003 on nii kohitsetud et sealt ei saagi...
                    99% et on DD mitte DTS, aga kuna klm kirjutas, et näitab dts, siis ei saa välistada...
                    Ei hakanud Motorolaga proovimagi kuna menüüs midagi võtta polnud, aga vb ikkagi laseb läbi. Vb proovin millalgi, kui viitsin.
                    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                    Comment


                      #11
                      Vs: Telia heli filmi ajal

                      Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
                      99% et on DD mitte DTS, aga kuna klm kirjutas, et näitab dts, siis ei saa välistada...
                      Ei hakanud Motorolaga proovimagi kuna menüüs midagi võtta polnud, aga vb ikkagi laseb läbi. Vb proovin millalgi, kui viitsin.
                      Vabandust, peab jah endale tuhka pähe raputama - ongi DolbyDigital mitte DTS.
                      Polnud ammu oma Resiiveri manuaali lugenud ja ei vaatanud korralikult et isegi Youyube'st ei tulnud telekast DTS heli resiiverisse.
                      DTS tuluke on ikka eraldi. Ekraanil oli DD
                      Peab uurima, kas telekas üldse oskab DTS -i välja saata.
                      MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                      KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                      Comment


                        #12
                        Vs: Telia heli filmi ajal

                        Esmalt postitatud _rein_ poolt Vaata postitust
                        Nii siis helistatud TV3 ja Kanal 2:vastuseks see et sisseostetud materjal on kõik stereos.Kanal 2-s kõne vastu võtnud naisterahvas lubas minu palvel uurida järele,miks ainult stereo kui on olemas parem variant.Vastuse saan teada 27...28dal.Eks siis annan teada.
                        Need kanalid võiks esialgu HD pildigagi maha saada. Praeguse kehva pildi ja reklaami ülekülluse kontekstis võiks see heli kasvõi mono olla, suurt vahet poleks.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Telia heli filmi ajal

                          Tihti ju ongi, ja mitte ainult need kanalid.
                          Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                          Konfutsius

                          Comment


                            #14
                            Vs: Telia heli filmi ajal

                            Esmalt postitatud ats poolt Vaata postitust
                            Need kanalid võiks esialgu HD pildigagi maha saada.
                            Kanal 2 on HD-s, nagu ka Kanal 11, Kanal 12 ja MyHitsTV. Aga ainult kaabliklientidele. Samuti subjektiivselt hinnates on õhulevis nende pildid udusemaks läinud, kui HD-tehnikale üle mindi; sama asi juhtus vararsemalt ka ERRi telekanalitega.

                            Põhjuseks olla see, et kui varem tuli stuudiost saatjasse SD-kvaliteedis pakkimata signaal, siis nüüd HD-signaal ja see tehakse enne saatjat SD-ks. Kõige hullem pilt on siis, kui näidatakse vana SD-kvaliteedis saadet, mis ERRis HD-ks tehakse, seejärel edastajatele saadetakse ja enne saatjat uuesti SD-ks tehakse.
                            Võib-olla kaabel-tv SD-variandid on parema kvaliteediga, ei saa kontrollida.
                            viimati muutis kasutaja Scott; 27 m 2017, 16:23. Põhjus: trükivead
                            73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                            ATiP1pN4XeM

                            Comment


                              #15
                              Vs: Telia heli filmi ajal

                              Esmalt postitatud Scott poolt Vaata postitust
                              Kanal 2 on HD-s, nagu ka Kanal 11, Kanal 12 ja MyHitsTV. Aga ainult kaabliklentidele.
                              Tõepoolest, ka Telias HD olemas. Huvitav, kas ammu juba?
                              See oli siis TV3 üksi, kes deklareeris, et pole veel plaanis HD peale üle minna.

                              Comment

                              Working...
                              X