Teade

Collapse
No announcement yet.

Kas SD-vabalevikanalite kadumine mõjutab sind?

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Esmalt postitatud a1 poolt Vaata postitust
    Samas tundub, et osad vastuvõtjad oskavad kaardi üle LANi (Wifi) jagada, osad lausa vastuvõetava striimi IP peale keerata ...
    Osade kohta on küll märge, et T2 vastuvõtja ... kas asi ka meie tingimustes töötab.
    mis otsingusõnu peaks kasutama?
    pole veel teemat uurima hakanud
    just sõideti mulle kodus sisse, et teler ilma T2-ta, tv-teenus minimaaalne zuumi kaudu ja mingit box-i ka pole
    korra vaatasin nüüd hiina asju ja loobusin, kuna c0nax pesaga android box on jube kallis


    Comment


      #32
      Pole päris ühilduv aga ilmselt keegi veel sama asjaga hädas võibolla olnud?

      Tuttav ostis uue telku, üsna uus mudel, mingi samsung 50 või 60q60t, ma pole ise veel lähedalt näinud mis täpsemalt, naisterahvas ei osanud täpselt ütelda.
      Sel peaks nagu ka digibox sees ju olema?
      Elisa Elamusega aga miskipärast ei tahtnud ühilduda, viskas mingi kanaliloetelu küll ekraanile aga edasi midagi teha ei lasknud, sai siis juhendatud kaasaantud box-i abil ühendust (oli kellegi äraruunatud proovibox antud, mis isegi teenusepakkuja poolt ei olnud resetitud ja ainult tänu pimedale juhusele sattusin infole, et annab veateate kui on varem kasutatud ja ei ole resetitud=kaasa ei tule ka kasutatud seadmega mingit juhendit) ja lõpuks peale mitmet try and fail sammu sai peale reseti asi toimima aga ikkagi - kas ilma selle karbita saab üldse? Kui telekal box sees siis ju peaks? Kuidas see siis peaks toimima?
      Mul omal sama box ja on HDMIga telekal järel, wifi tuleb box-i paar meetrit eemal olevast netiruuterist ja telekas seda netti oskab ka kasutada, et teoorias võiks nagu saada ilma välise digiboxita?
      Kuna pole kordagi olnud vajadust siis kas üldse on mingit kasu teleri sisemisest boxist ja elisa paketist või on selleks vaja mingi teistsugune pakett, et sisemise boxiga saaks vaadata? Kasvõi välibox-i voolukulu ja langeks ära kui lähtuda praktilisest mõttest.


      -superradical-

      Comment


        #33
        Conaxi moodul on ikka vajalik kui tasuliste kanalite vaatamisest jutt.
        Või see Elisa tuleb üle IP?

        Comment


          #34
          Ikka netiga koos jah.
          Praegune välise boxiga töötab ja pole varem olnud huvi ka jebida, et ilma boxita proovida.
          Pm võiks see ju töötada kasvõi siis ruuterist võrgukaabel telekasse ühenduse korral või wifiga, wifiga igaljuhul telekas ühendus küll ruuteriga aga proovisin ainult youtube töötamist ja telefoniga teleka juhtimise võimalust.
          Mul telekas mitu aastat vana, aga uuematel peaks küll olema ju probleemivaba.

          Vabakanalid on muidugi teine teema aga neist pm ei tunneks ka mingit puudust praktikas kui need üldse olemata oleks.

          Eks ilmselt pean ükskord proovima kui aega, et kas saab ilma boxita ja läbi wifi.
          See selleaasta samsung millel peaks ju kõik asjad küll nagu olemas olema, igaljuhul läbi neti ta pilti näidata ei tahtnud, leidis küll selle Elamuse paketi üles ja näitas telekava aga kanaleid ei olevat näidanud, muidugi võibolla tehti midagi valesti aga kuna ma pole ise ka proovinud sisemise boxiga ühendumist siis mõtlesin, et küsin siit, et ehk keegi sama kogenud vms.

          See väline box muidu on Netgem N7800 T2...mingi
          viimati muutis kasutaja radiotehnika35; 03 01 2021, 20:05.
          -superradical-

          Comment


            #35
            Kui box vajab pildi näitamiseks netti, siis ilmselt käib ta sealt midagi küsimas (vaataja kaardi asemel audentimine?).
            Telekas ei tea sellest midagi, operaatori tugi ilmselt puudub ja vajalik conaxi moodul ning kaart.

            Suht oletuslik jutt, kui PS siis prügikasti.

            Comment


              #36
              Elisa Klassik vajab vaatajakaarti ning seda saab vaadata teleri sisemise tuuneriga. Elisa Elamus vajab teenusepakkuja välist boksi, millega saab lisaks Klassiku teenusele juurde järelvaatamise ning muud lisateenused, need tulevad interneti kaudu.
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #37
                Selge siis, jälle targem.

                Siinkohal aga tekib küsimus _ milleks krt üldse need igasugu pagana smardid ja jurad kui tolku sellest ikka pole ja vaja mingit lullat ikkagi telekaalla, et midagi vaadata saaks? (jälle loll küsimus aga huvitav oleks valgustatud saada)

                -superradical-

                Comment


                  #38
                  Eks iga teenusepakkuja tahab raha teenida; ilma oma vidinate paigaldamiseta ei ole see lihtne.
                  Kuna iga klient tahab ju maksta ainult oma osa, siis ei saa kõigile sama hinnaga teenust teha.
                  Seega ongi nende jullade mõte selles, et ilma ei saa jagada ja valitseda.
                  viimati muutis kasutaja urmo; 04 01 2021, 09:57.
                  Head susserdamist !

                  Comment


                    #39
                    Lihtsam ja odavam on klientidele oma karpe jagada kui telekatootjatega koostöös tarkvara arendada(selliseid ülemaailmseid kokkuleppeid vist veel ei ole). Ma pole pikka aega vaadanud, mis op-süsteeme telekatel on. Telial vist oli koostöös mingi telekate tootjaga võimalus välisest karbist loobuda. Samas mulle see välise karbi idee isegi natuke meeldib, eri tootjatel on kasutajaliidesed nii ja naa, tahaks viiest karbist ühe hea kokku panna aga tegelikkus on see, et valin ühe mis tundub kõige mugavam kasutada(Elisal see võimalus kahjuks puudub). Mingi aeg osad tootjad kasutasid Linuxit, huvitav kas neile on mingi vastav proge/äpp olemas, mis asendaks seda Elisa karpi.

                    Comment


                      #40
                      Kui mingi netflix oled siis võib ka kuhugi jõuda aga ma kahtlustan et telkutootjad ei paku seda nuppu tasuta.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #41
                        Minu LG telekas oli vanasti Telia äpp ,aga LG -l huvi arendamise vastu kadus ja enam äpiga ei tööta, sain Teliast tasuta digiboxi.
                        Youtube ja Netflixi äppid töötavad telekas siiani.
                        Aga LG BluRay mängija lõpetas Youtube näitamise.
                        MINULE EI MEELDI KUI MÕNINGAD ISIKUD MINU POSTITUSI MUUDAVAD,
                        KUI POSTITUS EI SOBI SIIS PALUKS SEE KUSTUTADA !

                        Comment


                          #42
                          Probleem on selles, et üle veebi edastamise äppide ja lahenduste standardiseerimiseni ei jõutud õigel ajal ja iga tootja töötas välja oma versiooni. Seepärast pole ühtset platvormi, millele iga tootja saaks oma teenuse käima panna ja kasutamiseks igasse telerisse ja nutiseadmesse äpp laadida.

                          ...

                          Eilsest lõppes France24 kanali edastamisleping. Seega poole aasta pärast, kui ERRi kanalid standardresolutsioonis lõpetavad, ei ole vanade boksidega vabalt ja tasuta enam ühtegi eestikeelset telekanalit õhueetris. Lõppes analooglevi, lõppeb esimese põlvkonna digilevi. Ega teise põlvkonna (DVB-T2) koodek pole ka kivisse raiutud, millalgi muutub ka H265 põhiliseks standardiks. MPEG2 video suutis Eesti vahele jätta, kuigi katseperioodil mõned testkanalid selles vormingus Teletornist tulid.
                          73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                          ATiP1pN4XeM

                          Comment


                            #43
                            Head Uut Aastat! See meie digindus on ikka väga nadi võrreldes näit. Soomega. Lubati lahkelt ROHKEM vabakanaleid, nüüd ähvardavad need üksikudki kaduda.

                            Comment


                              #44
                              Uued boxid soetatud, mingeid odavama otsa soovitusi?

                              Comment


                                #45
                                Kui minult küsid, siis on asja selgitus: https://www.elfafoorum.eu/forum/audi...id#post1112809.
                                Tegelikult võiks siinsega ühendada?

                                Comment

                                Working...
                                X