Teade

Collapse
No announcement yet.

Vabalevi HD kanalid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Vabalevi HD kanalid

    Tundsin huvi, mida SD tähendab ja selgus ,et see pole lihtsalt HD kanal ja oli üllatus mulle, et HD on saadaval. Selgitasin välja,et minu teler võimaldab HD vabalevi kanaleid vaadata, aga seadistamisel ma seda ei saavutanud. Vajalik on DVB-T2. Ilmselt on viga minu odavas antennis, mis on oomipoest 13eur ostetud ja nimetab end UHF vms antenniks? Millist antenni tuleks osta?

    #2
    Kindel ikka, et DVB-T2 toetus olemas?

    Comment


      #3
      Täiesti kindel. Telekas samsung 6 seeria 2017.a. mudel. Teler ise näitab menüüs mudeli koodi UE40MU6172

      Comment


        #4
        Ja millisest mastist üritad signaali püüda?
        Mis telekas konkreetse sageduse signaalinivoo kohta ütleb?

        Comment


          #5
          Esmalt postitatud maidor poolt Vaata postitust
          Selgitasin välja,et minu teler võimaldab HD vabalevi kanaleid vaadata, aga seadistamisel ma seda ei saavutanud.
          Kas kõik õhu kaudu levitatava HD nõuded oled täitnud:
          https://www.err.ee/1205254/osa-vabal...-uus-sd-margis

          Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

          Comment


            #6
            Lugesin varem seda artiklit ja nii käitusin. Niiet uhf antenn ka näitab HD pilti?

            Comment


              #7
              Kui antenn signaali kätte saab, näitab (õige on öelda: võtab vastu) see igas formaadis pilti ja heli.

              Vaata https://levira.com/saatejaamad.pdf MUX7 kanalinumber või sagedus, milline saatemast sulle kõige lähemal on.

              Kõik vabad HD-kanalid on õhulevis olnud 4 - 5 aastat, ETV HD alustas Leviral juba 2012 aastal. Veidi imestan, et alles nüüd HD võimalus avastatakse
              73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
              ATiP1pN4XeM

              Comment


                #8
                Kui nüüd ETV ja teised mux 1 pealt kinni keeratakse, kas siis suurendatakse Mux7 leviulatust ? Või läheb Mux1 T2 standardisse ?
                Padise kandis mux7 kätte ei saa ja siis on naispere ikka üsna tige. Esialgu minu peale :P
                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                Comment


                  #9
                  See asi on praegu väga segane ja asjaosalised ajavad ka vastuolulist, lausa vale juttu. Näiteks Elisa kirjutab, et nende klientidele ei muutu midagi, sama joont ajas ühes saatelõigus Levira juht, öeldes, et Elisa tasulise teenuse klientidele SD-märgise näitamine on tehniline eripära. Reaalsus on see, et Elisa Klassik kliendid vaatavad neidsamu mux1 vabakanaleid, kuigi Elisa reklaamib neid oma paketi osana. Juhul, kui SD-vabakanalid mux1 pealt lahkuvad, jäävad neist ilma ka Elisa kliendid või hakkab Elisa neid tasulisena oma paketis edastama.

                  Minu arust oleks praegu mõistlik lülitada mux1 välja ja hakata seda T2 peale uuendama. ERRi kanalid liigutada mux6 peale vabakanalitena ja riik peaks leidma vähemalt pooleks aastaks selle jaoks raha (seda on vähem kui 300000 EUR). Selline tegevus annaks suurele enamusele puhveraja oma tehnika uuendamiseks, Leviral oleks aega mux1 uuendamiseks ja riigi (loe: rahva) taskust kuluks vähem raha. Paralleeledastuse võiks sel juhul lõpetada suvel või sügisel.

                  Mux7 vastuvõtt on paljudes kohtades raskendatud, kuna saatjate sagedused on kõrgemad, abisaatjaid vähem, samuti on rohkem kattuvusi kaugete naabermaade saatjatega, mis hakkavad ülilevi ajal meie vastuvõttu segama. Lisaks see, et mux1 modulatsioon on 16QAM ehk palju lihtsam ja mürakindlam kui mux7 oma 64QAM modulatsiooniga vaatamata sellele, et DVB-T2 on oma olemuselt häirekindlam kui vana DVB-T.
                  73lpiC3kCzI 1hz9KtdUAoU FHo6rXLHNTU
                  ATiP1pN4XeM

                  Comment

                  Working...
                  X