Teade

Collapse
No announcement yet.

Raadio lülitite puhastus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Raadio lülitite puhastus

    Esmalt postitatud Shele poolt Vaata postitust
    Mida see pilt annab? Karvasem kontakt võib mikrovooludel hoopis parem olla?
    Pilt võiks ehk seda näidata, kas seda hõbedakihti, millest jutt käib, üldse kontaktjoonel/pinnal alles on.

    Kui karvasem kontakt parem oleks, siis võiks ju liivapaberiga neile läheneda, kuid seda ei tee isegi mina ...

    Comment


      #32
      Vs: Raadio lülitite puhastus

      Lahtiseks jäi vist veel see ime, et miks Kontakt 61 siis ei mõju halvasti, kui sisaldab vähesel määral S ?
      Vastus on, et Kontakt 61 puhul kasutatakse kindlasti inhibiitoreid, võimalik ka et puhvreid, rektsiooni tasakaalu nihutajaid teises suunas. Lisaks kaetakse puhastatud kiht õhukese kaitsekihiga, mis takistab O, S ja nende ühendite ning H2O aurude juurdepääsu.

      Comment


        #33
        Vs: Raadio lülitite puhastus

        Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
        Lisaks kaetakse puhastatud kiht õhukese kaitsekihiga, mis takistab O, S ja nende ühendite ning H2O aurude juurdepääsu.
        Kuna see kaitsekiht on samast puhastusainest, siis ka selles kihis sisaldub ju väävlit ...

        O ja H2O juurdepääsu tõkestamisega olen ma (teatud piirini) nõus.

        Comment


          #34
          Vs: Raadio lülitite puhastus

          Pisut OT, aga on olnud kokkupuuteid mõõteriistadega, mis nanoampreid pidid MÕÕTMA. Mäletamise järgi oli tegu kullatud pinnaga, kuhu mingi mehhaanika kaudu kontakteeriti kullatud terav nõel. Kogu värk polnud vist lausvaakumis, aga mingis inertgaasi keskkonnas küll. Meie helimured on kõkimõki.

          Comment


            #35
            Vs: Raadio lülitite puhastus

            Sisaldub kindlasti inhibiitor e. korrosiooni aeglusti. Eriti palju vastavaid lisandid paistab olema Goldis, mille hind on ka vasatav ja sobib eriti väärismetallidele. Ka auto karpidesse lastakse juba tehases ja ka hiljem samal põhjusel korrosionikaitse (nt. vene ajal Movil).

            The KONTAKT GOLD 2000 200ML is a long-lasting and temperature-resistant Synthetic Polyphenyl Ether Lubricant. The synthetic oil forms extremely thin layers with minimum influence on the contact resistance of electrical contacts. The lubricant has proved to be particularly effective for contacts with surface coatings of soft metals, e.g. gold, silver and tin. The corrosion-inhibiting effect of noble-metal coatings is improved considerably because they are no longer scratched by mechanical loads and vibrations.

            http://www.kontaktchemie.com/KOC/KOC...TAKT GOLD 2000:

            http://www.crceurope.com/wwwcrc/tds/TKC3 KoGold2000.pdf
            viimati muutis kasutaja Svago; 21 m 2017, 18:09.

            Comment


              #36
              Vs: Raadio lülitite puhastus

              Inhibiitori kui korrosiooni (oksüdatsiooni) aeglustiga olen ma põhimõtteliselt nõus, kuid meie praegune arutelu käivitus ju väävliohust (sulfiti/sulfatiseerumisest)?

              Teema on minu jaoks tegelikult väga lihtne - need mittehooldatavad mitukümmend aastat vanad lülitid on kõik olnud seestpoolt absoluutselt kuivad ja ma ei näe mingit põhjust neid järgmiseks mitmekümneks aastaks mingi mulle ajas tundmatu käitumisega (müügijutt on hea küll, kuid paarikümne aasta perspektiivis ei luba ükski tootja mitte midagi) ollusega katma hakata.

              Aga vaevalt neid pille keegi mitmekümne aasta pärast enam keegi käivitab ;-)

              Comment


                #37
                Vs: Raadio lülitite puhastus

                Mina:
                ..kaitsekihiga, mis takistab O, S ja nende ühendite ning H2O aurude juurdepääsu.

                madis64:

                Kuna see kaitsekiht on samast puhastusainest, siis ka selles kihis sisaldub ju väävlit ...

                O ja H2O juurdepääsu tõkestamisega olen ma (teatud piirini) nõus.


                Aga miks siis mitte ka S ? Ega ta ise kohale ei rooma, kui just pinda kätega ei puutu. Ikka mingil muul kujul - näiteks gaasilisel kujul H2S. Sisaldub õhus kus suitsetatakse, on töötav gaasipliit (eriti vanal ajal kui majapidamisgaas ei olnud nii puhas). Ei tule sellest kelmest läbi hapnik, väävel, lämmastik (nitraadid).
                Ja inhibiitor on koostises oleva s suhtes nagu nuga, mis teeb mehest eunuhhi (seekord väävlist).
                Ei tea, kas eunuhhid on siis konkurendiks haaremiomanikust sultanile?

                Comment


                  #38
                  Vs: Raadio lülitite puhastus

                  Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                  Aga miks siis mitte ka S ? Ega ta ise kohale ei rooma, kui just pinda kätega ei puutu.
                  Ega ta peagi kohale roomama, ta juba on selle kaitsevahendi koostises.

                  Comment


                    #39
                    Vs: Raadio lülitite puhastus

                    Mõtlesin veel natuke, et kus ma olen viimasel ajal näinud aastakümneid vana määrdeainekihti ja meelde tuli - neid paksemaid ja õhemaid kihte/kogumeid on leida vinüülimängijate mehhanismidest. Ja ei midagi meeldivat - üsna paksuks tökatiks muutunud selle ajaga.

                    Comment


                      #40
                      Vs: Raadio lülitite puhastus

                      Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                      Ega ta peagi kohale roomama, ta juba on selle kaitsevahendi koostises.
                      Ma olen juba korduvalt kirjutanud, et selle vastu on sees inhibiitor. Tõin ju selleks ka arusaadavama kohitsemise näite. Võib-olla mõjus hoopis selliset, et uni kadus ära. Sorry!
                      Inhibiitor - reaktsiooni aeglustaja. Katalüsaator - rektsiooni kiirendaja. Mainisin eespool veidi ka kuidas toimib. ei hakka üksiasju keemia valdkonnast selgitama- see on füüsikaline keemia. Reaktsiooni kiirus (antud juhul S mõju Ag) sõltub väga paljudest teguritest ja seda saab erinevate meetoditega muuta. Ka tabletid on sarnase toimega. Mõni inimene sureks ilma vasatva ravita (tabletid jne.) kohe ära, kuid elab veel paarkümmend aastat.
                      Egas inhibiitor ei kõrvalda roostetamist 100%,vaid vähendab märgatavalt seda ja lüliti elab kauem. Muidugi ei ole miski igavene, peab kordama teatud aja pärast. Näiteks auto karpide inhibiitoritega korrosioonisegu kasutamist tehases on soovitatav teatud aastate pärast korrata, ka seal on tegemist kaitseõli kuivamisega. Selle vähendamiseks kasutatakse paremat õli ja stabiliseerivaid lisandeid + kindlasti inhibiitoreid.

                      Üks võimalus on veel näiteks kontaktide uuesti hõbetamine. Olen seda vanasti kasutanud fotograafia puhul, kus kinnisti lahusesse jäid hõbeda halogeniidid. On võimalik sadestada kas keemiliselt või elektrokeemiliselt. Kasutasin näiteks kinnistijääke poolide Cu traadi hõbetamiseks.
                      Eraldi huvitav teema on tampoongalvaanika, kus porolooniga toruga pintseldatakse lahusest metallile elektriväljaga galvaaniline kate.
                      viimati muutis kasutaja Svago; 23 m 2017, 11:26. Põhjus: lisa

                      Comment


                        #41
                        Vs: Raadio lülitite puhastus

                        Inhibiitor (jah, ma tean, mis on inhibiitor ja mis katalüsaator) ei ole tõenäoliselt kunagi universaalne, ta võib toimida nii kaitstava pinna ja keskkonna eraldamise kui pinna passiveerimise teel. Või mõnel muul kolmandal meetodil. Ise arvaksin, et ta on mõeldud kaitseks väliskeskkonnamõjurite, mitte enda koostiskomponentide eest. Aga kindel ei saa ma selles konkreetse puhastusvahendi puhul kuidagi olla.

                        Kaitsetoimingu kordamine ongi siin teemas võtmeküsimus - kõneksolevat lülitid ei ole ju hooldatavateks ehitatud ja nende "järgmine hoole" (eelmise kaitsevahendi värskendamiseks) ei pruugi kunagi toimuda. Sestap ma nende puhast sisu pooldangi.

                        Kontaktide uuesti hõbetamine on muidugi üsnagi ahavatlev teema - hõbemünt või -lusikatükk elektroodina elektrolüüdi lahusesses ja vool elektroodidest läbi?
                        viimati muutis kasutaja madis64; 23 m 2017, 20:05.

                        Comment


                          #42
                          Vs: Raadio lülitite puhastus

                          Määrdel on ju ka teine hea omadus lisaks kaitsele – vähendab hõõrdumist ja seega ka kulumist.
                          Võiks küll kasutada kombinatsiooni väärismetall kontaktide puhul:
                          Kontakt 60 - Kontakt WL – Kontakt Gold 2000.
                          Lk.4, 6, 10 võiksid huvi pakkuda:
                          YOUR PRACTICAL GUIDE IN KONTAKT CHEMIE PRODUCTS

                          Eks neid hõbetamise variante ole erinevaid. Olen küll aidanud kooliajal projekteerida galvaanikatehast - nii skeemilahenduse, alaldite arvutuse, kui keemia osas ja mis töötas kümneid aastaid. Ilmselt oleks ka nüüd kasulik hakata tegelema väikeste detailide kolmekihilise vasetamise-nikeldamise- kroomimisega.
                          Netis on piisavalt materjale: серебрение меди в домашних условиях

                          Comment


                            #43
                            Vs: Raadio lülitite puhastus

                            Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                            Lk.4, 6, 10 võiksid huvi pakkuda:
                            YOUR PRACTICAL GUIDE IN KONTAKT CHEMIE PRODUCTS

                            Eks neid hõbetamise variante ole erinevaid.
                            Eks igal kõutsil omad rajad - kuna ma teen neid asju oma lõbuks, siis kellelegi aru anda oma lahenduste põhjendatusest eriti vaja ei ole. Jäägu sulle sinu eelistused, mulle siiski mingid "aastatega ärakuivanud möginad" ei sümpatiseeri.

                            Hõbetamise koha pealt - kunagi võiks ju seda vahendit proovida:



                            Juttu teemal pikemalt natuke siin:

                            Comment


                              #44
                              Vs: Raadio lülitite puhastus

                              Ega ma ei surugi oma vaateid peale – pole ju müügimees, et oleks materiaalne huvi.

                              Tulemus sõltub suuresti pinna ettevalmistusest. Väga oluline on rasvaärastus ja aluspind.
                              Olenevalt kemikaalidest on teinekord vajalik ka hea ventilatsioon. Keemikud teevad seda tõmbekapi all. Kui on tegemist eseme välispinnaga, siis kõigepealt eemaldatakse vana kiht, poleeritakse ja siis kaetakse uuesti – nii jääb kõige viisakam ja läige ühtlasem. Lüliti puhul pole see ilmselt nii oluline. Osad sellised komplektid tekitavad ainult 0,5 µm Ag kihi? Sain ka aru, et kasutusjuhend on kaasas koos KKK-ga.

                              Comment


                                #45
                                Vs: Raadio lülitite puhastus

                                Kui juba puhastuseks läks, siis küsin ka siin teemas. Millega poleerida, puhastada maki toonvõlli ? . Tavalise nühkimisega see saast ,mis aastakümneid sinna kogunenud on, lahti ei tule. Jõulisemalt ei julge. Tundub, et ühte isendit pole elu sees puhastatud. Lindi teekonna koht on ikka käegakatsutavalt paksem .
                                Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

                                Comment

                                Working...
                                X