Teade

Collapse
No announcement yet.

Raadio lülitite puhastus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Raadio lülitite puhastus

    Kui hõbeda puhastamisest pole juttu, siis peaks millegi peal katsetama. Paar väikest hõbemünti vms.
    Kustutuskummi hävitavat tööd olen näinud nõukaajal.
    Tollal puhastati telefonijaamade releede kontakte kõige puhtama piirituse ja seemisnahkse tükiga nühkides.
    Mõni kasutas varianti, kus neelas ja siis hingas peale

    Comment


      #17
      Vs: Raadio lülitite puhastus

      Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
      Kustutuskummi hävitavat tööd olen näinud nõukaajal.
      Asi läheb huvitavaks - kuidas see hävitustöö ilmnes ja kuidas said kindel olla, et süüdi on kustukumm, mitte väävliühenditega saastatud välisõhk?

      Comment


        #18
        Vs: Raadio lülitite puhastus

        [QUOTE=Svago;556193
        Mõni kasutas varianti, kus neelas ja siis hingas peale[/QUOTE]

        Jutt jumala õige, muidu ei saanud õieti, sest vaja oli "tonkim slojem". Meil vene kroonus pidi prappor infarkti saama, kui nägi kuidas utšebkast tulnud noored seda ei teadnud ja kontaktid "üle uputasid"...

        Comment


          #19
          Vs: Raadio lülitite puhastus

          Kustutuskummi kvartspulber tekitab mikronitepaksuses Ag kihis mikrokriimustusi. Selle tulemusel tekib hiljem lisaks Cu korrosioon. Pärast orgaaniliste hapetega puhastust tuleb kasutada neutraliseerimist ja hiljem veel tekitada kaitsekiht vastava õli või määrdega. Näiteks 3-ne süsteem: Kontakt 60 – Kontakt – WL – Kontakt 61.

          Cleaning a Shiny Connection

          I clean the connections even on brand-new equipment. And even gold-plated connections can acquire dirt and atmospheric contaminants. To clean a shiny connection, I've had good sonic results with the following:

          Rubbing Alcohol--70% or 90% works well. This type of alcohol also leaves a bit of residue which may provide some protection from future tarnish. Sonically fairly neutral.

          Isopropyl Alcohol--I prefer the 99% stuff you can buy in a hardware store by the gallon. Sonically fairly neutral and it doesn't get in the way of the sonic and protective benefits of treatment products listed be

          Kontak--I used this for many years. Sonically it is close to neutral, with just a tad of brightness. Most audiophile cleaning fluids are sonically MUCH worse. It leaves a protective residue, which may account for the touch of sonic brightness, but this residue seems to protect the connection for a long time. A ground connection to a copper cold water pipe I made after cleaning the copper with metal sandpaper and then treating it with Kontak stayed shiny clean for at least three years.

          Intraclean S-711 tape head cleaner, now replaced by S-721H--excellent cleaning for a non-ammonia based product. S-711 was a halogenated formula which was replaced by a more environmentally friendly product. Sonically, it is fairly neutral, about as close to neutral as Kontak, but without any protective residue. It doesn't get in the way of the sonic and protective benefits of the treatment products listed below.

          With any of the above, I use Dill's Premium Pipe Cleaners to apply it since this type of applicator is about the only thing which will both clean the outside of a jack and the small interior channels of RCA, XLR, and power cords and outlets. While foam tip applicators will not leave the occasional bit of fibrous residue that a pipe cleaner will, I have not yet found any foam-tipped applicators which will fit inside such audio jacks. Turn off the power before sticking a pipe cleaner or even spraying a cleaner into a power receptacle; unplug any power cord from the wall receptacle before cleaning the female en

          Comment


            #20
            Vs: Raadio lülitite puhastus

            Kuna paarikümneaastastel kontaktidel on füüsilised kulumisjäljed (kasutamisel tekkinud) silmaga näha, siis ma eriti täiendavate mikrokriimustuste osas nagu muret tunda ei oska - kulunud pindadelt (kus tegelik kontakt toimub) võib see Ag-pinne juba ammu kadunud või vigastatud olla.

            Nii Kontakt 60 kui 61 koosseisus on mineraalõli "white mineral oil (petroleum)", mille väävlivabadusest ei leia ma dokumentides sõnagi.

            Kui asju paarikümne aasta perspektiivis vaadata, siis õlid kipuvad selle aja jooksul kuivama ning ma pigem neid mittehooldatavatele kontaktidele (ilma erilise vajaduseta) ei pane.

            Samuti kirjutab tooteleht järgmist:

            KONTAKT 61 displaces moisture and forms a micron thin lubricating and protective film.

            Under normal circumstances, this film does not affect the electrical conductivity. However at
            very low voltages of e.g. <1 volt, it is possible that the field force is insufficient to break

            through the oil film.

            - audiosignaali jaoks nagu mõttetu lisatakistus (ok, teooria on teooria, praktikas ilmselt heli tuleb läbi)?

            Comment


              #21
              Vs: Raadio lülitite puhastus

              Pole sellist probleemi täheldanud, ilmselt erandjuhud ? Firma toodang on väga lai ja kvaliteet tuntud.


              Kasuta siis AG ja Au puhul õigemat - KONTAKT GOLD 2000


              Comment


                #22
                Vs: Raadio lülitite puhastus

                Ega ma ise eriti põe - kui abrasiivivaba puhastusvahendit tahta, siis eespoolsoovitatud seemisnahk ja isopropanool peaksid hääd küll olema.
                Kontaktpindade määrimisest ma siiski hoidun kui võimalik (see mu isiklik arvamine, et nii on pikas perspektiivis parem).

                Kui oleksid uued kontaktid, siis teine asi, kuid tegemist on aastakümnete jooksul ära logistatud lülititega ...

                Comment


                  #23
                  Vs: Raadio lülitite puhastus

                  Arvan, et võimaluse korral võiks lüliti sisu ära vahetada.

                  Ma pole CRC müügiesindaja ega nende konsultant ja ei oska rohkem vastata kui netist leidsin. Olen seda komplekti kasutanud juba Tevalost saadik ja siiamaani olnud rahul. Ostes vestlesin ka ühe nende müügiinimesega – oli vist keemiaharidusega naisterahvas ja jutt oli väga asjalik.

                  Vanast ajast mäletan veel, et kehvemas "white mineral oil (petroleumis)" on siiski 1..1,5% väävlit (S).
                  CRC kasutatava „petroleumi“ kohta mul kahjuks andmed puuduvad ?
                  Kontakt 61-s oli „petroleumit“ 5%…10% ja siis oleks vastavalt kehvemal juhul 0,05%...0,15% väävlit. Samas on sees olemas ka vastavad lisandid.

                  Comment


                    #24
                    Vs: Raadio lülitite puhastus

                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Arvan, et võimaluse korral võiks lüliti sisu ära vahetada.
                    70-te...80-te pillide lülitite sisu vahetamine (eriti uute vastu) eeldab piisava vahetusfondi olemasolu, mida minul küll ei leidu (paar pilli välja arvatud, millele ka katkine doonor lisaks on ostetud).

                    Esmalt postitatud Svago poolt Vaata postitust
                    Kontakt 61-s oli „petroleumit“ 5%…10% ja siis oleks vastavalt kehvemal juhul 0,05%...0,15% väävlit.
                    Ehk kustukummis seda rohkem ei ole? Et võtaks "väävlikolli" selleks korraks rajalt maha?

                    Comment


                      #25
                      Vs: Raadio lülitite puhastus

                      Ühes leidsin, kuni 10% eri vormides. Mõnes veelgi rohkem ?

                      Therefore, due to its non-blooming characteristic, insoluble sulfur is widely used in the manufacture of radial rubber and other synthetic rubber products, also in the light-colored rubber products in which common sulfur is incorporated in high proportion.

                      SPECIFICATION:

                      Item OT 20
                      Appearance Yellow Powder
                      Total sulphur content % 80±1
                      Insoluble sulphur content ≥% 72
                      Insoluble sulphur(in total sulphur) ≥% 90
                      Insoluble sulphur content(105*15min.) ≥% 75
                      Oil content % 20±1
                      Ash (Max) ≤% 0.15
                      Acidity(as H2SO4) (Max) ≤% 0.05
                      Fineness(100mesh) ≥% 99.8




                      Comment


                        #26
                        Vs: Raadio lülitite puhastus

                        Jah, kuid mitu kummiosakest (väävlimolekuli) peale sellega puhastatud ala alkoholiga/suruõhuga lõplikku puhastamist kontaktide pinnale jääb?

                        Võrreldes sinna jäetavas õlikiles sisalduva molekulide arvuga?

                        Comment


                          #27
                          Vs: Raadio lülitite puhastus

                          Pole nagu kuulnud ühelgi elektroonikaalasel koolitusel nii siin kui sealpool piiri, et keegi kasutaks remondil kontaktide puhastamisel kustutuskummi. Ei räägitud seda Londonis ega Münchenis, rääkimata Soomest, Rootsist, Taanist ja paljudest USA spetsialistide kolitustest. Ei õpetanud seda ka mina protsessiinseneridele ega remondimeestele. Elasin alates 3. eluaastast pioneerimaja kõrval, olin seal sage külaline ka raadioringis. Ei räägitud ka seal. Olen näinud ainult omaaegses TV-raadio remondifirmas Orbita, kus üks kolleeg seda kasutas. Tal oli veel teisigi „häid“ nippe - näiteks kuidas veneaegse trelliga TV kanaliplokk PTK puhastada ilma lahti võtmata 1 min-ga.

                          Ju ta oli lugenud tollal mõnda venekeelse ajakirja osavate käte rubriiki. Las sellised meetodid jääda sellesse aega, tänapäeval saab ehk kustutuskumme , kondoome kasutada sihipärasemalt kui Ag kontaktide puhastamine või makirulliku taastamine.

                          Comment


                            #28
                            Vs: Raadio lülitite puhastus

                            Hea küll, ametlikel koolitustel ei saa ju kõiki häid nippe ;-) välja tuua ...

                            Tegelikult oleks huvitav panna kaks eri meetoditel puhastatud 30-aasta vanust lülitit peale puhastamist kõrvuti ja neid kontaktpindu suure suurendusega pildistada.

                            Comment


                              #29
                              Vs: Raadio lülitite puhastus

                              Ma nägin tulemust, esimesel juhul vajasid 10 aastat vana PTK hõbekontaktid-lammelid uuesti puhastust pärast poolt aastat kasutamist.
                              Teisel trelliga variandi puhul vajas PTK vahetust.

                              Comment


                                #30
                                Vs: Raadio lülitite puhastus

                                Esmalt postitatud madis64 poolt Vaata postitust
                                Hea küll, ametlikel koolitustel ei saa ju kõiki häid nippe ;-) välja tuua ...

                                Tegelikult oleks huvitav panna kaks eri meetoditel puhastatud 30-aasta vanust lülitit peale puhastamist kõrvuti ja neid kontaktpindu suure suurendusega pildistada.
                                Mida see pilt annab? Karvasem kontakt võib mikrovooludel hoopis parem olla?

                                Comment

                                Working...
                                X