Teade

Collapse
No announcement yet.

Muusikakeskus Aiwa CX-NS 888

Collapse
X
 
 • Filter
 • Kellaaeg
 • Show
Clear All
new posts

  Muusikakeskus Aiwa CX-NS 888

  Peale kolme kuud seismist, enam kassett ja kolmene CD karusell ei tööta. Raadio ja võimendi tunduvad töökorras olema. Kui plaadi karuselli panen ja sahtel kinni läheb, siis keerleb karusell 20 sekundit ja sahtel tuleb lahti tagasi. Plaati ei üritata leida. Karusell lihtsalt pöörleb. Kasseti poole peal on vasakpoolse kassetipesa helipea ennast sellisesse asendisse keeranud, et kassetiluuk lahti ei tule, ilmselt mängimise asendisse. Mehaanikast näpuga helipea alla asendisse kruvides, siis järgmisel sisselülitamisel tõuseb jälle ülesse, kassetti sees ei ole. Kui CD sahtel on lahti ja lülitan seadme nupust välja, siis luuk läheb kinni, ekraan muutub tumedaks. Mõne hetke pärast muutub ekraan uuesti heledaks ja keerutab karuselli ringi ja sahtel sõidab välja.
  Tegemist ilmselt juhtimise probleemiga või mõni halb ühendus?

  #2
  Juhtimise viga kipub olema.
  Ma kontrolliksin muidugi ühendused (eriti toite omad) üle ja paha ei teeks ka toiteosa väljundite üle mõõtmine.
  Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

  Comment


   #3
   Toide kontrollitud, korras. CD poole võtsin lahti, kontrollisin ühendusi, kahel lintkaablil olid rajad tumedaks läinud, kustukummiga hõõrusin puhtaks. Panin kokku, CD karusell ja plaatide lugemine korras. Aga ilmnes uus viga, kui enne tembutas vasak kassetipesa, siis nüüd teeb parem pool sama. Kui näpuga helipead alla kerida ja toide sisse lülitada, siis keerab mootor helipead uuesti ülesse ja vasak surverull läheb vastu toonvõlli mõlemal kassetipoolel. Vasakpoolse kassetipesa magnet plõksib 8 korda nagu enne CD parandamistki. Kui kassett enne sisse panna, mängima ega kerima ei hakka, kuigi näen näidult, et kasset on sees. Lintkaabel, mis läheb kassetipaneelile on mõlemast otsast puhas. Kui toide on sees ja näpuga helipead alla kerin ja kasseti sisse panen ja mängima või kerima panen ei juhtu midagi, kuni järgmise voolu sisse lülitamiseni. Mis võiks viga olla, veel mingi ühendus probleemne? Mingi mehhaaniline viga, ennem oli korras, algas koos CD probleemiga?

   Comment


    #4
    Rihmad korras?..Ei ole lõdvad?

    Comment


     #5
     Silma järgi tunduvad rihmad korras olema. Kuidas seda täpsemalt kontrollida, kahe kasseti pesa kohta on ainult üks mootor ja kui õigesti mäletan siis 5 rihma? Mootorist kummagi kasseti poole jookseb üks rihm, teised kerimisks ja numbri lugerite jaoks. Sisselülitamisel hakkab esimese asjana kasseti osa toimetama, olenemata millises asendis on programmi lüliti (raadio, CD).

     Comment


      #6
      Silma järgi nad võivad ju korras tunduda, aga kui koormuse taha saavad siis hakkavad libisema ja ei jõua oma ülesannet täita...

      Comment


       #7
       Rihmahäda kipub olema. Mehaanika vales asendis. Loogika üritab algasendisse panna, aga ei õnnestu.
       Elu on nagu lintmakilt muusika kuulamine. Mida lõpupoole, seda kiiremini hakkab linti äraandev ketas pöörlema...

       Comment


        #8
        Üks lühem rihm tundub olevat lõdva küll. Vasakule kasseti poolele rihmade vahetuseks on väga raske ligi pääseda, parema poolega saab hakkama. Kasseti osa lahtivõtmine tähendab kogu aparaadi laiali lammutamist ja pärast tuleb see kokku ka panna. Kas kummirihma ennistamiseks või kareduse tekitamiseks mingit ainet ei ole. Kusagilt jäi silma, et surverulle taastavad sellise ainega nagu American Recorder S-721H, aga sellist ainet euroopas vist ei müüda.

        Comment


         #9
         Kui ikka rihm on oma omadused kaotanud ja välja veninud,siis ei aita mingi aine vaid ikka välja vahetamine.
         Ega rihm enam kokku ei tõmbu.
         Surverulli puhul on asi teistmoodi.
         See aine siis peaks uuesti muutma kummi elastsemaks.

         Comment


          #10
          Ei tea rihmade pikkusi, ka remondi manuaalis on ainult koodid. Rihmad maha võtta ja üle mõõta muud võimalust vist ei ole. Või ainult see üks rihm, mis tundus lõdvem olema ja pärast selle vahetust vaatan uuesti. Oskab keegi nõu anda, kuidas see rihmade pikkuse mõõtmine käib, kas kokku murda ja siis mõõta ning korrutada kahega, saab kogu pikkuse. Kas eestis kusagil ka müüakse või peab tellima välismaalt.

          Comment


           #11
           https://www.google.com/maps/place/Se...8!4d24.6446313

           Serigo tahab läbimõõtu või viid neile leti peale mõõtmiseks.
           Sidestuskondensaatori puhul on tähtis jälgida, mispidi on trükkplaadil tema väljaviigud painutatud, muidu ei tea heli missuunas liikuda.

           Kõlari bass kukub alates 50 hertsist - pole muret, mul seadmel nupp mida keeratates selle samavõrd üles tõstab.

           Comment


            #12
            http://www.matemaatika.edu.ee/sisu/0146/index.html Või siis ..

            https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...91233&_sacat=0

            Comment


             #13
             Vahetasin veninud rihma ära. Tundub, et teised ei libise. Aga ei mingit muutust. Mootor töötaks nagu valet pidi. Kui mehhaanika on vales asendis, peaks mootor teisele poole liikuma, et mõlemad pooled algasendisse panna, helipead all ja surverullid toonvõllist eemal. Aga see teeb vastupidi, tõstab helipead ülesse ja vasakud surverullid vastu toonvõlli, vahet ei ole, kas kassett on pesas või ei ole. Kahtlustan ikka mingit ühenduse viga, aga kus see asub? Võib-olla CD poole peal?

             Comment

             Working...
             X