Teade

Collapse
No announcement yet.

Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #76
    Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

    Ma ootaks ikka MK selgituse ära, mida ta mõtles.
    Kui summaarne kõlari ASK on enamvähem sirge, siis ei lisa membraani mass mingeid viiteid kuhugi, suurema massiga membraani liigutatakse ka suurema jõuga.

    Comment


      #77
      Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

      Eks see vist on nüüd võimendist kinni - kui hästi ta suudab mebraani kontrollida. Aga mulle tundub küll et kergem on, kui on kergem .
      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
      Konfutsius

      Comment


        #78
        Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

        Võimendi taha ei peaks mul küll midagi jääma, DF on 200 ja võimsust piisavalt.

        Comment


          #79
          Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

          Sõbrale kõlle tehes sai sarnast temaatikat puudutatud

          A new build thread with Drivers: 2x SB acoustics MW16P-8 Bliesma T34B-4 tweeter. Concept: Midwoofers in closed box. 2.5way design (lower woofer helps compensate baffle step, but is rolled off before upper woofer) Bliesma tweeter mated with a waveguide to optimize the off axis / power response integration with midwoofer.


          Siin Exceli tabel kandidaatidega...

          Tal see eripära, et võrreldes minuga kuulab ta muusikat umbes 3x vaiksemalt. Osalt korteris elu tõttu aga ka harjumusest. Seega oli eesmärk teha tavalise HiFi kasti mõistes tundlikumad kõlarid ja leida midbass mis oleks just kergema koonusega. Teooris siis see, et raske koonuse saab liikuma küll kui võimsust sisse uhada aga vaikselt kuulates tunduvad ka minu Wavecor Ardentid mis on üsnagi raskete ja tundetute wooferitega jääma selliseks 'õhukeseks'. Kui volume peale keerata suudavad nad aga väga head bassi teha ja puhtalt vägagi valjult mängida.

          Sellest tabelis on näiteks arvutatud Bl/Mms eri elementidele. Lõpuks sai otsus tehtud 2x SB acoustics MW16P-8 kasuks.
          viimati muutis kasutaja ergo; 07 m 2020, 15:49.

          Comment


            #80
            Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

            Exceli tabeli link vist läks vale.
            Kas see viidatud efekt pole mitte pärit kõrva tundlikuse erinevast sagedsussõltuvusest erineva helirõhu puhul?

            Leidsin veel ühe huvitava kanditaadi Dayton Audion E160CF-8 https://doc.soundimports.nl/pdf/bran...E160CF-8_1.pdf
            Ainult läbimõõt natuke liiga suur.
            viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2020, 03:29. Põhjus: järjestikpostitused kokku

            Comment


              #81
              Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

              Nüüd sai link vist õigeks parandatud... kuna fail >5Mb siis ta ei luba brauseris avada ja eeldab arvutis Exceli olemasolu.

              Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
              Exceli tabeli link vist läks vale.
              Kas see viidatud efekt pole mitte pärit kõrva tundlikuse erinevast sagedsussõltuvusest erineva helirõhu puhul?
              See on jah ma arvan peamine põhjus aga subjektiivselt tundub selles loos mingi tõde veel olema. Tema kõlaritel on vaikselt mängides mingi dünaamika madalas otsas lisaks mis Ardentitest erineb ja mitte põhiharmoonilise valjusest/amplituudist tulenev vahe vaid just miski mikrodetaili ja ajalise komponendi osas. Raske sõnadesse panna aga ehk miski suunda andev mõte tuleb läbi.
              viimati muutis kasutaja Scott; 09 m 2020, 03:30. Põhjus: järjestikpostitused kokku

              Comment


                #82
                Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                Mul Excel olemas aga ikka keeldub faili avamast kuna liiga suur, alla laadimise linki ka ei näita.

                Kas mingi IM modulatsiooni asi ei või olla kuna sõbra kõlaritel alumine ots kõrgemalt piiratud?
                viimati muutis kasutaja moi; 07 m 2020, 17:34.

                Comment


                  #83
                  Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                  Miks Accuton C90-6-079 ei sobi? Ma sain aru, et seda oleks võimalik isegi kuulata.
                  Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                  Comment


                    #84
                    Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Ma ootaks ikka MK selgituse ära, mida ta mõtles.
                    Kui summaarne kõlari ASK on enamvähem sirge, siis ei lisa membraani mass mingeid viiteid kuhugi, suurema massiga membraani liigutatakse ka suurema jõuga.
                    Päev otsa mõtlesin aga see seletamine on nagu on mõte võib ebaselgeks jääda kuna tehnilise poole pealt väga tugev pole ja ise nõksa maadlen sellega ise ka.
                    Aga sul on aktiivne süsteem sa saad lõikesagedusi ju liigutada bassika ja midbassi vahel, proovi ära.

                    Comment


                      #85
                      Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                      Kadunud vanameister Linkwitz oleks ehk kasutanud terminit "stored energy" selle vokaali mudasuse puhul, ma arvan...
                      Kui tõde võib välja öelda ainult sosinal, on riigi vallutanud vaenlane.
                      Konfutsius

                      Comment


                        #86
                        Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                        Mis seal ikka mõelda, bassi harmoonilised tungivad kesksageduse madalale otsale sisse, seda on igal pool kuulda, kus üritatakse juba valmis projekteeritud süsteemile subwoofer lisada. Ilmselt see mida väljendada ei osanud. Süsteem peab olema tasakaalus, ja minule tundub, et kui juba on bassivaljukas kasutusel, siis ei tohi seda üle 120Hz lasta. Edasi peaks otsustama, kas veel panna lisaks midbass, või olemasoleva asemele midagi suuremat. Minu meelest samuti, lihtsalt teiste valjukate vahetusest midagi ei muutu.
                        Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                        Comment


                          #87
                          Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                          Kõigile viimasele neljale, ei viitsi eraldi viidata:
                          Acutone C90-6-079 on veel väiksem kui mu praegused valjukad, potentsiaalselt selles madalamate kesksageduste vahemikus veel nõrgem ja seal kus teda teoreetiliselt kuulata saab (?) on ta väga kõrgelt (600Hz) lõigatud ning teda on seal üks, mitte MTM konfis.
                          Ma ei saa praktiliselt bassi ja kesksageduse lõiget madalamale tuua, kuna paneeli laius hakkab kesksagedust kuskilt 200 Hz pealt lõikama, ehk peaks tugevalt tõstma keskageduse alumist otsa ja see ei kõla hästi, saab eriti tugeva "Stored energy" sinna piirkonda.
                          "Stored energy" on iga filtri juures, mis vähegi kõrgema järguga on, filtri sagedusest üsa sõltumata. Samas kui see lõikesagedus on just seal halva koha peal nii, et energia jääbki võnkuma selles vokaali mudasuse piirkonnas, siis peaks aitama nii lõike sageduse tõstmine kui ka langetamine.
                          Bassi harmoonilistes ei peaks probleem olema, mul on just bassika vahemikus 50-250Hz THD kõige madalam, madalam isegi kui kesksagedusel.
                          Kui arvestada et kõlaris on on 2 kesksageduse valjukat, kui nad töötavad samas sagedusribas, teeb see umbes sama välja kui oleks 2 korda suurema pindalaga 1 valjukas ehk kuskil 7,5" juures.

                          Üks variant on veel mis võib seda mudasust tekitada, ebasobiv ruum.
                          viimati muutis kasutaja moi; 07 m 2020, 22:20.

                          Comment


                            #88
                            Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                            Minul on küll nii, et korraliku bassi lisamine, parandas ka kesksagedust märgatavalt.
                            Äkki siis on DSP on kuidagi nutune? Vahest käituvad need asjad üsna imelikult, käisin ühte üsna kallist pulti näppimas, ja sellel oli just kesksagedustega (ekudega) selline mure, et ülese sai keerata ilusti, aga alla keerates läks heli kuidagi väga imelikuks. Ja üldse paistab, et korralikke asju rauast enam ei tehta.
                            RME Totalmix-is, on ka vist lõikefiltrid olemas, vähemalt olen kuskil mingeid näidiseid näinud. Kui tahad proovida, võin mõneks ajaks Fireface UFX II anda, ma ei kasuta seda praegu.
                            Ilmselt provotseerib audiofiilia aja jooksul retrofiilse modernofoobia arengut.

                            Comment


                              #89
                              Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                              DSP-s või DAC-is probleemi ei ole, see oleks mõõtmistelt näha, kõik on normaalne.
                              Ega mul kesksagedus mudane ei olegi, mul on õhuke ja aneemiline.
                              Mudasuse teema tuli sisse bassika lõikesageduse tõstmisest, mis võib mudasust tekitada.
                              Ma ise küll loodan, et saab seda teiste valjukatega natuke madalamale lasta.

                              Comment


                                #90
                                Vs: Pakkuge head kesksageduse väljuhääldit

                                Tekitasin sinna jagatud kataloogi *.zip faili selle exceliga juurde. Äkki see aitab ja lubab alla tirida tolle.
                                Accutoni mid ei sobi OB kasutusse jah. Ta ei kannata nii alla mängimist kuna ei oma piisavalt lineaarset käiku.

                                Ma ei mäleta kas olen postitanud sama enne aga mul nii Ardenti kui Minerva projektide puhul loksus midrange tasakaalus 'midagi paika' kui ajasin on axis kara järgima 'Joni voicing curve'

                                Nihutasin tolle 'reference curve' ühe pildi peal meelega ära et oleks lihtsam vaadata kuju ja kus ta kukkuma hakkab jne. Teistel ahel on see kuvatud kõlari teljel ja kuulamis akna karade peale.

                                See on töötanud minu kinniste kastidega - pole aimu kas open bafflega võiks ka abiks olla aga võid proovida. Teises teemas olevate mõõtmise piltide alusel peaks siis nats alla 1kHz ja seal vähe ülespoole ala alla EQ-ma low shelving filtriga vms.

                                Click image for larger version

Name:	EE_Ardent+Jons_voicing_power.png
Views:	1
Size:	34,6 KB
ID:	872485Click image for larger version

Name:	EE_Ardent+Jons_voicing.png
Views:	1
Size:	33,7 KB
ID:	872486Click image for larger version

Name:	EE_Ardent+Jons_voicing_offset.png
Views:	1
Size:	34,2 KB
ID:	872487Jon_system_voicing -25dB.txt

                                Comment

                                Working...
                                X