Teade

Collapse
No announcement yet.

Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #31
    Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

    Kõik efektikõlarid saavad täisriba heli, kui tahad seda neisse lasta. Eeldusel, et kasutad vastavat signaaliallikat, kus vastav heli peal.
    Kuna sul on bassikas olemas, siis on mõistlik heli alumine ots ikkagi sinna suunata, kuna see mängib bassi kindlasti paremini.
    Vähemalt 80Hz võiks välja mängida ja siis ülejäänu suunad bassikasse. Kui saad veel madalamaks, on ainult hea.
    Mul näiteks on surroundid 40Hz pealt maha lõigatud.

    Täpsustus igaks juhuks: Kui kõlarid ei mängi 80Hz välja, siis pead panema ka bassikõlari kõrgemalt mängima, aga see võimaldab selle asukohta juba lokaliseerida kuulmise järgi (kõrged tulevad ühest, aga bass teisest kohast). 80Hz loetakse piiriks, kust inimene ei saa aru bassihelide asukohast. See on muidugi väga individuaalne, osadele sobib 60Hz ja osad ei saa ka 100HZ pealt aru, kust bassihelid tulevad.
    viimati muutis kasutaja Cartman; 07 m 2016, 14:33.
    Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
    Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

    Comment


      #32
      Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

      aga kui rumal oleks surroundid laest allasuunas mängima panna? Asi selles, et ei tahaks tuppa eriti kaste juurde kuid lae sisse on mul veel võimalik miskit teha. Just need mis kuulajast paremal ja vasakul ning seljataga peaksid paiknema....veidi nurga alla saaksin paigutada küll iseenesest kui miski viltune adapterrõngas lõigata

      Comment


        #33
        Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

        Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
        aga kui rumal oleks surroundid laest allasuunas mängima panna? Asi selles, et ei tahaks tuppa eriti kaste juurde kuid lae sisse on mul veel võimalik miskit teha. Just need mis kuulajast paremal ja vasakul ning seljataga peaksid paiknema
        Kui Dolby Atmos helisüsteemi ei plaani teha, siis võid küll. Kindlasti pead aga kõlarid tegema suunatavad, muidu läheb heli liiga valeks kui otse alla ainult kõlavad.
        Seina sisse ehitamine oleks oluliselt parem variant.
        Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
        Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

        Comment


          #34
          Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

          Kas mu esikõlarites oleks mõistlik kasutada biampingut? Võib sellest veidi valjusust võita või poleks see märgatav. oleks ehk kesksageduse alumise otsa lõikamine võimalik ressis teha ja filtrid lihtsamad? Kõiki väljundeid laseb ühekaupa lõigata alt 40nest kuni 200hzni lisaks veel iga kanali ekvalaiser + / - 10db
          viimati muutis kasutaja jeff01; 09 m 2016, 07:43.

          Comment


            #35
            Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

            Kui mõtled ressiiveri bi-ampi, siis see on mõttetu. Sellest veel mõttetum on bi-wiring.
            Päris bi-ampi jaoks pead kasutama eraldi väliseid võimendeid. Ressiiveri sisese funktsiooniga on enamasti uskumise efekt, et läks paremaks.
            Valjusus on küll viimane asi, mille pärast bi-amping teha...?
            Filtrite ehituse kohapealt peab keegi targem kommenteerima.
            Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
            Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

            Comment


              #36
              Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

              Esmalt postitatud Cartman poolt Vaata postitust
              Sellest veel mõttetum on bi-wiring.
              Vaidleks vastu aga ei viitsi.
              Vahed on olemas ja lausa mõõdetavad.

              Comment


                #37
                Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                Vaidleks vastu aga ei viitsi.
                Vahed on olemas ja lausa mõõdetavad.
                Ärme vaidle jah. Mina tavalise koduse tehnika puhul bi-wiringusse ei usu. Kes usub, võib alati lisakaablid panna. Sõltuvalt ressiiverist tasuks siis vast juba bi-amp teha.
                Kui sa ei tea millist telerit või kodukino osta ja kust otsast alustada, siis loe "Teleri ja kodukino ostja ABC-d"
                Videoid kodukino teemadel ja asjade ülevaateid näeb minu Youtube kanalil

                Comment


                  #38
                  Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                  Aitab mind keegi filtritega?
                  Vaja siis kokku sobitada apt80 ja Alpha6A
                  Kast tuli suhtkoht juhuslikult täpselt see, mida BBP soovitas. 10.9L häälestusega 76hz ja F3 72hz

                  Mõlemal valjukal vaja vist lõigata vaid alumine ots kuna 8 oomine Alpha6 pidi ülevalt suht kenasti ise ära vajuma teise järku kui ma ei eksi.

                  Loodan, et keegi ikka viitsib....kastid valmivad üsna pea, vastutasuks kostitan pildimaterjaliga


                  viimati muutis kasutaja Scott; 05 m 2016, 05:08. Põhjus: järjestikpostitused kokku (kasuta MUUDA nuppu postituse täiendamiseks)

                  Comment

                  Working...
                  X