Teade

Collapse
No announcement yet.

Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

    Kuna uus telekas sai lõpuks ostetud saab hakata mõtlema kõlarite peale. Poes pakutavad lahendused pole mulle.
    Eesmärgid:
    PA suund kuigi koduseks kasutamiseks....ehk siis võimekad kuna naudin vahel eriti valjult kuulamist.
    2.1 mida oleks ehk võimalik tulevikus ka 5.1heks edasi ehitada.
    Esikõlarid sättida seinale....seega õhukesed kastid.
    Bassi peab mängima piisavalt madalale ja piisavalt jõuliselt, et filmide erieffektid ka minuni jõuaksid (Siit ka esimene küsimus, kui madalale peaks asi olema võimeline mängima) Varem oli vist F3 27-30hz ja muusikat kuulata oli ülim kuid filme ei vaadanud.


    Eelmine kodulahendus oli 2x18" TBoxi vist miski 600-800L kastis....seega ei taha ma miskit 10" bassika juttu vist lugeda. Kuna eelmine kord oli võimenit ehk veidi vähe on võimalik, et seekordse "targeti" suudaks ehk ühe sellise valjukaga saavutada. Kui kellelgi häid ideid madalale mängivate ja soodsate bassivaljukate osas siis kuulaks huviga.....aeg on edasi liikunud kuid nende Tboxi valjukatega olin küll rahul võib ka paaris 15 ja 18 rakendusi pakkuda sest ress on tegelt 7.2

    Esikõlariteks oli esialgu mõttes: http://www.visaton.com/en/bauvorschl...8_h/index.html
    kuid meeldisk kui kastid oleks ehk kitsamad.....visuaalselt kenam ka näiteks 4 elemendiga kuna telekas on suur ja kastid võivad veidi kõrgemadki olla.....lisaks on hth ise juba 125mm paks mis teeb kasti paksuseks vähemalt 150mm....no elaks üle
    Eelmised olid vist topelt w170S + sc10n elementidega ja heli oli kuidagi ebaselge....lahja...võimsustaluvus väike, helirõhk puudulik.

    Mis ideid pakute?
    Kui madalale üldse esikastid peavad olema võimelised mängima, et normaalselt kokku kõlaks?
    Pakkuge siis ikka budget lahendusi eks

    #2
    Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

    Kas sa TW6NG'd juba proovisid BG20'tega paaritada? Siis poleks enam kastide sügavusmõõduga probleemi? Teine variant oleks kastid telekast kaugemale viia?
    Bassikaks võtaks ise Fane Colossus prime 15XS'i, saaks filmide tarbeks pisut värinaefekti ka (12mm Xmax). Kas ta ka piisavalt budget on, tuleb sul endal otsustada.
    Lõikesageduse teeks ehk 80Hz, aga eks see õige variant selgub simuleerimise käigus.

    Võin disaini, kastijooniste ja filtrite osas ka aidata.

    Comment


      #3
      Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

      Tänan vastuse eest.
      Pole seda veel proovinud ja kahjuks puuduvad ka oskused koduaudio lahenduste simuleerimiseks arvutis. Bassbox prodki oskan vaid autowoofrite tarbeks kasutada...ei muuks.
      Ega ma neis BG20netes väga kinni polegi...võib ka väiksemate valjukatega ja ka täisribaga lahendada....iseenesest meeldiks a-la 4 pisikest täisriba valjukat kummaski kastis kuid ma kardan seda, et need ei mängiks piisavalt madalale ja jääks auk kui woofer 80nest allapoole lisandub (kõrgemat lõikesagedust ei sooviks vist samuti)


      Sinu pakutud bassivaljuka võimsustaluvus ja tundlikkus on suht muljetavaldavad....miski 200-300L kastis võiks see päris hea olla mängides kuni 30hzni ja võiks isegi ühest bassikast esialgu piisata ehk...kui vaid ühega piirduda mahuks see ka mu eelarvesse.

      Click image for larger version

Name:	njaa.JPG
Views:	1
Size:	44,9 KB
ID:	869602

      Huvipärast kõrvutan seda pakutud 15" bassikat ja 18" Tboxi....hall joon on siis see 15" 200L kastis kollane on Tbox 200L kastis ja roheline on Tbox 300L kastis. Huvitav kumba eelistada....kas 200L kasti korral 3db kõrgemat F3me või konkreetselt bassialas seda -3 db lohku mis lõikesagedusel piigi moodustab?



      EDIT:
      Vanadest postitustest leidsin ühe tehnofriigi soovituse milleks oli https://images6.static-thomann.de/pi...ecs/228270.pdf

      Tundub ka huvitav. Analoogset mürtsu tboxiga teeks ehk 50L väiksemas kastis.
      viimati muutis kasutaja Scott; 01 m 2016, 07:14. Põhjus: järjestikpostitused kokku

      Comment


        #4
        Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

        Lisa võrdlusesse ka 80Hz lõige ja anna ka Fane'ile võimalus maksimaalset rõhku näidata. Ehk saad selgema pildi

        Comment


          #5
          Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

          Oleks tänulik kui saaksid mind selles osas aidata...ei saa nimelt hakkama....

          võrdleks Tboxi 18 ja ja siis seda 15 ja 18 fane valjukaid 200-300 liitristes kastides....kuigi jah....300 kõlab ropult suurelt toas.....eriti kui miski rumal plaan kunagi 7.2 süsteem tekitada.

          Comment


            #6
            Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

            Lisan paar võrdlust 15'' Fane'i ja 18'' Thomanni näitel. Mõlemad istuvad 200l kastides ja tuunitud 30Hz peale.


            Comment


              #7
              Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

              Nii....nüüd alumiste kastidega plaan selgem.
              Disaini mõttes on hetkel plaanis siiski teha 2x15" bassikad. eraldi kastides, kastide kuju on juba kidel ja maht on ilmselt 150 ja 180L vahel piiratud.

              Valjukaid pole veel 100% paika pannud, ehk peaks selleks arvesse võtma seda mis väiksemas kastis paremini madalamale mängib? Ilmselt ei suuda ma ka 2kw võimendit välja ajada ja kasuks tuleb tundlikkus. Max SPL ehk polegi enam NR1 Kuna ka bassivaljukad tulevad paaris võiks ka hind soodne olla. Mida rohkem aga thomannis ringi kolan seda enam hakkab kohale jõudma, et see 15" fane ongi suht ainus woofer seal.....vähemalt selles hinnaklassis. Kõik teised tunduvad olevat veidi kõrgemale mängivad asjad.

              Ilmselt võtan asjad pillipoe kaudu ja siis on suurusjärk 2 bassika peale ~600€ ja teiste valjukate peale ~200 kastid lähevad ilmsel a-la 500~ kui kasutada spooni. Võimendeid pole veel vaadanud kuid kokku kisub 2000€ kanti mis on mu eelarvest väljas....tuleb üle vaadata mis kohtades annab kokku hoida.

              EDIT3: Püüan ka seda odavat lahendust kuidagi kõrvale proovida: http://beyma.com/getpdf.php?pid=SM-115N kuid tundub, et sama madalale saab vaid väga suures ehk kolmandiku jagu suuremas kastis.
              viimati muutis kasutaja jeff01; 01 m 2016, 06:50.

              Comment


                #8
                Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                Püüdsin end harjutada selle suure woofrikasti ideega kuid ei suutnud. Kogu ülejäänud kodusisustuses see lihtsalt karjuks.
                Seega tahan valmis teha ülakastid milleks plaanin endiselt nende koopiaid kuid veidi muudetud mõõtudega:


                ja bassikate osas pean leppma ühega kuna otsustasin visuaalselt seda mitte eksponeerida ja ehitada bassikast sellise korpuse sisse mis on samast seeriast muu mööbliga:
                Click image for larger version

Name:	1460109418.JPG
Views:	1
Size:	386,4 KB
ID:	869609

                Comment


                  #9
                  Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                  Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                  Seega tahan valmis teha ülakastid milleks plaanin endiselt nende koopiaid kuid veidi muudetud mõõtudega:

                  Kui ikka tuntavas koguses on plaanis aega ja raha kulutada, vali mingid paremad valjukad.

                  Comment


                    #10
                    Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                    Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                    Kui ikka tuntavas koguses on plaanis aega ja raha kulutada, vali mingid paremad valjukad.
                    Tänan kaasa mõtlemast. Ehk tood mõne näite mis analoogse hinna juures paremini mängiks ja mis tavalise kodukino ressiiveri taga piisavalt valjult mängiks kui seda võrrelda selle 1kw fane woofriga. Kahjuks ma ise ses asjas ei orienteeru. bg17neid olen kuulanud ja kummimembraaniga w170Se olen kuulanud......esimesed oli päris selged, valjud, detailsed, teised olid lahjad, laisad ja lihtsalt müra meenutavad.
                    Tore oleks kui sinu pakutav variant oleks ka ehk väiksem kui 20cm valjukad kuid 2+ tweeter variant.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                      Ma just nagu see pärast võtsin sõna, et kas tasub oma aega raisata ja ehitada odava otsa juppidest, kui hindad oma aega ja tööd, ehita ka paremate/kallimate valjukatega, Seas, Scanspeak või midagi sarnast. Idee pole vist odavat kõlarit ehitada vaid hea heliga kõlarit, millega ise ka rahul oled?

                      Comment


                        #12
                        Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                        Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                        bg17neid olen kuulanud ja kummimembraaniga w170Se olen kuulanud......esimesed oli päris selged, valjud, detailsed, teised olid lahjad, laisad ja lihtsalt müra meenutavad.
                        ma ei süüdistaks valjukaid.

                        Comment


                          #13
                          Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                          Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                          Ma just nagu see pärast võtsin sõna, et kas tasub oma aega raisata ja ehitada odava otsa juppidest, kui hindad oma aega ja tööd, ehita ka paremate/kallimate valjukatega, Seas, Scanspeak või midagi sarnast. Idee pole vist odavat kõlarit ehitada vaid hea heliga kõlarit, millega ise ka rahul oled?
                          Kusjuures kui anda 1st 10neni punkte mida ma hetkel hindan siis oleks need umbes nii:


                          tootja nimi, mudel, tuntus, tärnid - 2
                          Eesti netipoest ostmise võimalus -8
                          Hind - 8
                          Võime valjult mängida: 9
                          Heli kvaliteet - 7 ( Peaks olema piisav youtube muusika jaoks)
                          Visuaalselt kena (st korrapära ja suurem hulk valjukaid ühes kastis) - 8
                          Mängima piisavalt madalale, et sobiks kokku woofriga - 9
                          Tweeter võimas, et ekvat ei peaks naerusuule keerama - 7


                          Ilmselt on nende punktide alusel võimalik aru saada, et ma polegi audiofiil...no S30 ja S90 heli ma ei tahaks....võiks parem olla kuid a-la estoniatega olin heli osas juba rahul...bassiga mitte.
                          Kastide ehitus on mulle nii lihtne kuna telekas on musta raamiga peavad ülakastid sellega harmoniseeruma....olema analoogse kõrgusega, sama kaugel seinast, samat värvi. Kastiehitus materjalidele, CNC pinkidele jne on mul juurdepääs hea ja hind mulle veel parem.

                          Väga tervitatav oleks kui ülakastide valjukad ja filtrikomponendid mahuks 200 ja 300€ vahele.

                          Comment


                            #14
                            Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                            Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                            ...


                            Ilmselt on nende punktide alusel võimalik aru saada, et ma polegi audiofiil...no S30 ja S90 heli ma ei tahaks....võiks parem olla kuid a-la estoniatega olin heli osas juba rahul...bassiga mitte.
                            Kastide ehitus on mulle nii lihtne kuna telekas on musta raamiga peavad ülakastid sellega harmoniseeruma....olema analoogse kõrgusega, sama kaugel seinast, samat värvi. Kastiehitus materjalidele, CNC pinkidele jne on mul juurdepääs hea ja hind mulle veel parem.

                            Väga tervitatav oleks kui ülakastide valjukad ja filtrikomponendid mahuks 200 ja 300€ vahele.
                            Osta ühe kõlari elemendid ära, tee "must" kast - kuula, kas sobivad. Endal ühe W170S elemendiga, kaheribalised põrandakõlarid olnud - täitsa OK sound oli. Võimsustaluvus oli väikses, 15 ruuduses toas selline, et kui ~30min Rammsteini kuulata, NAD C320B kolmveerand võimsusel siis pärast kõrvad kergelt vilisesid. Bassil toorest powerit polnud kuid üldiselt lärmasid kõvasti. Kõlar oli toona "Intzu tehase" toodang.
                            Ja kui veel topelt elemendid ning bassiots eraldi siis ei tohiks "entry level" skaalal, probleemi tekkida
                            -

                            Comment


                              #15
                              Vs: Ideid järgmise kõlariprojekti tarbeks

                              Esmalt postitatud jeff01 poolt Vaata postitust
                              Kusjuures kui anda 1st 10neni punkte mida ma hetkel hindan siis oleks need umbes nii:
                              tootja nimi, mudel, tuntus, tärnid - 2
                              Eesti netipoest ostmise võimalus -8
                              Hind - 8
                              Võime valjult mängida: 9
                              Heli kvaliteet - 7 ( Peaks olema piisav youtube muusika jaoks)
                              Visuaalselt kena (st korrapära ja suurem hulk valjukaid ühes kastis) - 8
                              Mängima piisavalt madalale, et sobiks kokku woofriga - 9
                              Tweeter võimas, et ekvat ei peaks naerusuule keerama - 7 ...
                              Ilmselt on nende punktide alusel võimalik aru saada, et ma polegi audiofiil...
                              Mul oli varemast meelde jäänud, et sa juba suht palju katsetanud erinevate kõlarite ehitamisega ja ehk oled valjult mängitamisest välja kasvanud aga ilmselt protsess alles käib.
                              Punktide järgi vaadates on sul vaja PA valjukaid, need mängivad enamasti valjult.

                              Comment

                              Working...
                              X