Teade

Collapse
No announcement yet.

Isetehtud kõlarid

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Isetehtud kõlarid

    Tere!

    Tegin kodukino kõlarite järgi umbes oma kõlaritele kastid, kõlarid on umbes 30w ühest samsungi makilt.
    Kõlakastid on umbes 70cm pikad ja ca 16cm laiad ning sügavus vist 18cm. Tean, et need ilmselt head soundi ei tee aga alguseks kärab küll, sest eelmised kastid on katki . Nii küsimuse juurde... kas pean panema kastide sisse ka vatiini ning kui paks see olema peaks(kasti materjaliks tavaline 12mm vineer).. ning kas 55mm inverter toru alla taha muudaks ka midagi?

    Peale selle, originaal tweeterid on väga nirud ja ei tundu üldse nagu need töötaks, kui uued osta (väiksed) siis kuidas neid tavakõlariga ühedada saab? Kas selleks peab olema filter vahel?

    Olen suhteliselt algaja ja loodan, et on õige koht ning saan õiget abi

    #2
    Vs: Isetehtud kõlarid.

    osta tavalist vatiini ja pane kiht seintele algul.
    aitab igasugu peegelduste vastu kastis.

    Twitri jaoks sul filtrit vaja jah,osad tootjad panevad oma kõlaris lihtsalt kondeka.

    Kui paned inventeri siis saad paar db juurde ,aga pead õige sageduse peale häälestama.
    Liiga madal siis ei kannata sama pallju võimsust ja valjuhääldi võib sul üle xmaxi käia.

    Comment


      #3
      Vs: Isetehtud kõlarid.

      Tweeter läheb filtrisse ja see omakorda kõlari sappa? Praegused tweeterid ei toimi küll

      Ilmselt ostan siis kõige õhuksema vatiini ja katan tervenisti ära, ühe 55'se toru peaks küll panema, teoreetiliselt nii väikse mõõduga kõlaril ei oleks ju väga vahet? Päris kinnist ka ei taha. (Tahaks muhedat ja pehmet soundi )

      Ja seda veel, et praegu on suht arvuti järel ja vahendajaks on mingi 50W makk mis on väga kehva. Kas oskate soovitada mingisugust aparaati ms toidaks need kõlarid vabalt ära ja tuleviku mõttes (concept 400, 600 ntx, lugesin kuskilt, et 2x100w pidi väga kõva sõna olema), et siis mingi ressiiver vms.. või mingi taoline.. raadio ei pea peal olema.. Ehk oskate link'i anda ja koha kust osta üldse

      Comment


        #4
        Vs: Isetehtud kõlarid.

        küsiks: kas tweetrid üldse toimivad? ilma madalsageduseta töötavad? filtriks võib olla tavaline kondekas, algajale elektrolüüt. Seda juhul, kui madalsagedusel pole eraldi filtrit. Siis peab filtri ümber tegema natukene.

        ja peame nüüd hoogu: 2x100W võimendi on algajale-arvuti taha ilmselgelt overkill. kui 2x50W soetad, on küll ja veel. see 50W makk tundub olema siis 2x20W reaalsuses. Algajale katsetamiseks suht ohutu ala, ei ole ohtu kõlareid läbi lasta.

        ja enne ostmisi tahaks pilte kah, muidu pimesi põrsast läbi kotiriide katsudes võib avastada, et põrssal on pikk kohev saba, pikad jalad, vähe pekki jms.
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: Isetehtud kõlarid.

          2x100w kohta v]in omast kogemusest öelda ,et pole ta nii kõva miskit.
          Endal on bassi võimendus 2x30w ja stereo kah 2x~20w
          Kui ma nüüd volumi põhja keeraksin oleks mul kõik naabrid vist ukse taga.
          Muidugi on tegu eramajaga ja süsteem asub ise kõrvalhoones.
          Tuppa piisab 2x20w ilusti ,kui kõlari tundlikus üle 90db siis jääb seda w ülegi.

          Comment


            #6
            Vs: Isetehtud kõlarid.

            Esmalt postitatud tartu pets poolt Vaata postitust
            küsiks: kas tweetrid üldse toimivad? ilma madalsageduseta töötavad? filtriks võib olla tavaline kondekas, algajale elektrolüüt. Seda juhul, kui madalsagedusel pole eraldi filtrit. Siis peab filtri ümber tegema natukene.
            Tweeterid vist ei tööta nii aux kui raadio. Ehk need seal üldse ilupärast, med'il pole eraldi filtrit, läheb otse makki.

            Esmalt postitatud tartu pets poolt Vaata postitust
            ja enne ostmisi tahaks pilte kah, muidu pimesi põrsast läbi kotiriide katsudes võib avastada, et põrssal on pikk kohev saba, pikad jalad, vähe pekki jms.
            Ot millest sa nüüd pilte soovid? Ma ise neid kotti pole pand, et ära arvata mis ma valmistan

            Comment


              #7
              Vs: Isetehtud kõlarid.

              Esmalt postitatud Joelkaru32 poolt Vaata postitust
              Ot millest sa nüüd pilte soovid?
              eks ikka valmisehitatud kõlaritest. jutu järgi on keeruline aru saada, millega tegu! Eriti, kui jutt on laialivalguv, lühike ja isikupärast kõnepruuki täis...
              Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

              Comment


                #8
                Vs: Isetehtud kõlarid.

                Ma vabandan. Ma teen pilte kunagi hiljem, praegu veel kokku panematagi, ühesõnaga kokku panen teen pildid ära ka

                Comment

                Working...
                X