Teade

Collapse
No announcement yet.

Kõlarite mõõtmine

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #61
    Vs: Kõlarite mõõtmine

    Ma pigem uuriks kas tartus on piisavalt entusiaste kes oleks asjast huvitatud, selline asi võiks olla kamba peale, kui nagu 2 aasta peale suudab heal juhul 1 paari lihtsaid kõlaried valmistada siis oleks seda justkui palju.

    Comment


      #62
      Vs: Kõlarite mõõtmine

      Lugesin seda teemat mitu korda ja lõpuks hakkab midagi ka kohale jõudma, kuigi asjad on segased veel minu jaoks.
      Holmimpulse kasutamisel on tekkinud imelik anomaalia - mõõtes ühelt ja samalt kohalt nt. 10 korda, erinevad esimesed 3 mõõtmistulemust järgnevatest jne. Muutus on näha mõõtegraafikul just bassi osas 800hz ja allapoole. Kuigi ka mujal esineb lahknevusi aga mitte niipalju kui allotsas.
      Millest selline jant?

      Mõõdetav valjukas - Onken Live - 3 riba
      Tehnika:
      *behringer mõõtemikker
      *focusrite LE helikaart - kalibreeritud vastavalt softi juhendile
      *holmimpulse soft

      Comment


        #63
        Vs: Kõlarite mõõtmine

        Ma olen märganud midagi sarnast, põhjust ei tea täpselt aga tundub Holmimpulse omapära olema, mitte rauaga seotud. Võibolla põhjustab seda näiteks impulsi alguse automaatne määramine, mis erinevatel kordadel natuke erinevale kohale alguse määrab või on vabale versioonile väike juhuslikult muutuv tambovi konstant sisse pandud.
        Võibolla on sul akna pikkused natuke erinevad?
        viimati muutis kasutaja moi; 02 m 2013, 16:33.

        Comment


          #64
          Vs: Kõlarite mõõtmine

          andestust, kui natukene lolli küsimuse küsin: aga äkki on muutuv alumine ots sõltuv softi enda automaatsest kalibreerimisest? Ehk lihtsamalt: soft muudab mingeid seadeid, et muutunud nihke kaudu analüüsida midagi?
          Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

          Comment


            #65
            Vs: Kõlarite mõõtmine

            Aga alati on ju võimalik enne mõõtmist "%USERPROFILE%\Application Data\HOLM Acoustics\HOLMImpulse\" ehk siis "%USERPROFILE%\AppData\Roaming\HOLM Acoustics\HOLMImpulse\" kaust kogu täiega ära kustutada.

            Comment


              #66
              Vs: Kõlarite mõõtmine

              Sai mõõtmine veelkord kriitiliselt läbi vaadatud.
              "Gating" on selles programmis ka pärast mõõtmist vabalt valitav, kuigi ma veel selle osast mõõtmisprotsessis pole aru saanud.
              Pärast mitmendat katsetust on mõõtetulemused stabiliseerunud või siis peaaegu.
              Tuleb ikkagi veelkorra manuali lugeda....
              viimati muutis kasutaja Sully; 19 m 2013, 19:34.

              Comment


                #67
                Vs: Kõlarite mõõtmine

                Loe seda teemat eestpoolt saad ehk aru.
                Holmimpulse on selles mõttes hea soft, et ta teeb oma MLS mõõtmise (tulemuseks on ekraanil alumises osas olev impulskarakteristik) ära ja töödelda saadud impulskarakteristikut ASK-ks saab erinevate parameetritega algset mõõtmise tulemust muutmata. Ehk gate ja selle pikkuse muutmine, või hoopis ilma gate-ita vaid lihtselt keskmistatud, kõik varjandid on pärast mõõtmist võimalikud. Plajud teised softid annavad välja tulemuse ASK-na ja pärast seda kui mõõtmist on gate pikkkuse või keskmistamise kaudu töödeldud.

                Lühidalt: kui panna mõõtmisel/töötlemisel gate selline, et ta on ajavahemik esimese otseheli ja esimese peegelduse mikrofoni jõudmise vahel, siis saad valjuka ASK ilma ruumi peegelduste mõjuta, nagu oleks mõõtmine tehtud kajavabas ruumis.
                viimati muutis kasutaja moi; 19 m 2013, 12:09.

                Comment


                  #68
                  Vs: Kõlarite mõõtmine

                  Kas kellegil oleks huvi mõõta oma kõlarit anechoic chamber'is, kus on vastavad seadmed ja soft ja võimalik ka 3d helipilt välja joonistada? Küsin, kuna lähikuudel pean Tallinnasse sellise ruumi nii või naa ehitama ja miks mitte huvilistel mõistliku tasu eest lasta oma kõlarit mõõta paremates tingimustes, kui koduseinte vahel. Kellel huvi, võib kirjutada mulle.

                  Comment


                    #69
                    Vs: Kõlarite mõõtmine

                    Huvi sõltub sinu küsitud mõistlikust summast.
                    Muidugi saavad oskajad ka kodus kõlarid enam vähem usutavte tulemustega ära mõõta, kuigi mitte 100% kõiki tüüpi kõlareid..

                    Comment


                      #70
                      Vs: Kõlarite mõõtmine

                      Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                      Muidugi saavad oskajad ka kodus kõlarid enam vähem usutavte tulemustega ära mõõta, kuigi mitte 100% kõiki tüüpi kõlareid..
                      Sellepärast ma vist foorumis väga ei käigi.

                      Comment


                        #71
                        Vs: Kõlarite mõõtmine

                        Lisan ka siia natukene infot lingina http://www.elfafoorum.eu/threads/407...l=1#post550005

                        Mis sellest kajavaba ruumi kasutamisest on saanud kahjuks ei tea, Fos on ka pikalt juba kadunud.

                        Comment

                        Working...
                        X