Teade

Collapse
No announcement yet.

Takistused

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Takistused

    Mul on ühendatud võimu ühte kanalisse, mis on 8Ohmi kaks kõlarit: üks 4 oomine teine 8 oomine. Kõrvale nagu tundub, et 4 oomine mängib kõvemini, kas see ongi sellepärast, või on mingid muud tegurid, kõlarid jne...?
    Taavi

    #2
    Vs: Takistused

    peabki 4-oomine kõvemini mängima. ja muide, RTFM, niimoodi kasutades
    saad ilmselt varsti remondifoorumis abiküsijaks.

    Comment


      #3
      Vs: Takistused

      natukene targemat lugemist takistuste asjus: http://elfaelektroonika.ee/foorum/sh...yssei+takistus

      Comment


        #4
        Vs: Takistused

        mul on ka 8 Ohm kanalisse ühendatud 2 kõlarit: üks 4 ohm ja teine 8 ohm...ja mulle tundub et 4 ohmine mängib 8 Ohmise kõlariga sama valjult...äkki on tegu minu veaga või olen valesti ühendanud: jadasse, esimese koormuse saab 8 Ohm kõlar, seal edasi 4 Ohmine...Palun aidake, mul on tõsine mure, tahan oma 4 Ohmist kõlarit ka kuulda...
        Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

        Comment


          #5
          Vs: Takistused

          oled sa kindel et koormus just plussklemmilt tulema hkkab, et see 8-ooomist esimesena tabab?
          vahel (kuigi haruharva) saadab võimendi ka koormuslaineid miinusklemmilt, seega mõnikord võib ka su 4-oomine esimese laksu saada

          Comment


            #6
            Vs: Takistused

            Kas ma peaksin ka siis jadamisi ühendama? Mul muidu rööbiti ühendatud 8 ja 4 oomine.?

            Comment


              #7
              Vs: Takistused

              Esmalt postitatud tahfka poolt
              Kas ma peaksin ka siis jadamisi ühendama? Mul muidu rööbiti ühendatud 8 ja 4 oomine.?
              jadamisi ei tasu panna erinevaid kõlareid sest sel juhul on võrdlemisi raske ennustada kuidas nad omavahel koormust jagavad ja seeläbi kõlavad.
              ühesuguseid kõlareid tohib panna järjestikku.

              uuri välja mis su võimendil kirjas on minimaalne takistus.

              kui sa paned 8 ja 4 rööbiti, siis nende summaarne takistus on 1/(1/8+1/4)=2,7 oomi.

              kui võimendi selle ära kannatab, siis anna minna.

              kui võimendi kannatab 4 oomi, siis pead valima, kumb rohkem meeldib, kas 4ne või 8ne (või siis pane mõlemad, aga ole voluuminupuga ettevaatlikum, et mitte lasta kärssama võimu)

              ära erinevatesse kanalitesse igaks juhuks erinevaid kõlle pane, see vist pole soovitatud võimenditootja poolt

              Comment


                #8
                Vs: Takistused

                Esmalt postitatud tartu pets poolt
                mul on ka 8 Ohm kanalisse ühendatud 2 kõlarit: üks 4 ohm ja teine 8 ohm...ja mulle tundub et 4 ohmine mängib 8 Ohmise kõlariga sama valjult...äkki on tegu minu veaga või olen valesti ühendanud: jadasse, esimese koormuse saab 8 Ohm kõlar, seal edasi 4 Ohmine...Palun aidake, mul on tõsine mure, tahan oma 4 Ohmist kõlarit ka kuulda...
                Esmalt postitatud tsimpa poolt
                oled sa kindel et koormus just plussklemmilt tulema hkkab, et see 8-ooomist esimesena tabab?
                vahel (kuigi haruharva) saadab võimendi ka koormuslaineid miinusklemmilt, seega mõnikord võib ka su 4-oomine esimese laksu saada
                kas mõiste nagu kõlari tundlikkus teile ka miski mälestuse tekitab?
                "koormuslained miinusklemmilt" on muidugi juba sünnilt (klemmi)klassik (-:

                Comment


                  #9
                  Vs: Takistused

                  Esmalt postitatud marley poolt
                  kas mõiste nagu kõlari tundlikkus teile ka miski mälestuse tekitab?
                  "koormuslained miinusklemmilt" on muidugi juba sünnilt (klemmi)klassik (-:
                  teatavasti olid esimesed elektriga tegelevad füüsikud eksiteel kui arvasid et vool liigub plussilt miinusele.
                  hoopis hiljem avastatati et elektrit kannavad hoopis elektroonid ja need liiguvalt miinusklemmilt plussile...

                  nii et igaks juhuks tasuks siiski vastupidavam kõlar (väiksema tundlikkusega) panna miinusklemmi poole, et see võtaks suurema osa elektronide tulvast kinni.

                  (evil dogbert)

                  Comment


                    #10
                    Vs: Takistused

                    S30B 8Ohm ja jadas sellel 4Ohm 10GD-36K...pole veel 12Ohm takistuse juures ei võimu ega kõlle läbi lasknud...

                    tundlikus on ja mõnevõrra langenud, kuid kombinatsioonis annab päris meeldiva ja maheda soundi...

                    mina soovitaks plussklemmilt anda esimene elekter 8Ohm kõllile ja siis jadas 4 Ohm kõllile...siis kaob ka 4 Ohm elemendi kisamine ära...mis on tekkinud just sellest et 4 Ohm saab esimese elektri plussklemmilt?
                    Fools and fanatics are always certain of themselves, but wiser people are full of doubts

                    Comment


                      #11
                      Vs: Takistused

                      Esmalt postitatud tartu pets poolt
                      mina soovitaks plussklemmilt anda esimene elekter 8Ohm kõllile ja siis jadas 4 Ohm kõllile...siis kaob ka 4 Ohm elemendi kisamine ära...mis on tekkinud just sellest et 4 Ohm saab esimese elektri plussklemmilt?
                      mina soovitaks uurida, mis täpselt võimendi klemmidelt tuleb, siis kaovad ehk "esimese elektri andmine" ja muud sellised kummalised väljaütlemised/kisamised edaspidi ära

                      teiseks võiksid uurida, mis juhtub mitmeribalise kõlari lõikesagedustega, kui kõlari ette (või taha) jadas ühendada lisatakistus teise kõlari näol (induktiivsusest jne rääkimata).


                      kui su võimendi 4 oomist koormust kannatab, siis võiksid pigem mõlemad kõlarid paralleelselt otse võimendi klemmidele ühendada, aga 10GD kõlari ette ühendad jadamisi näiteks 4,7 oomise 10W takisti.

                      Comment

                      Working...
                      X