Teade

Collapse
No announcement yet.

Bookshelfid 6-11k

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Vs: Bookshelfid 6-11k

    Esmalt postitatud kass poolt
    Ütlen omaltpoolt veel julgustuseks seda teemaalgatajale, et näiteks mina pole veel Eestis mitte kusagil poes näinud kõlareid mis oleks parema heliga kui kasutaja Hipi poolt valmistatud kallimaotsa kõlarid. Muide jutt käib poekõlaritest hinnaklassis kuni 40000kr.
    See pole mitte lobajutt vaid fakt!
    tekitasid minus päris huvi. mul on kodus just sinu mainitud hinnaklassis võrdlusmaterjal d870 näol täitsa olemas. kui keegi pakuks VEEL meeldivamat saundi oleks ju täitsa tore kuulata.

    kuid ega hind ei tee veel kõlarit meeldivaks või ebameeldivaks. hiljuti sattusin kuulama dynaudio contour 5.4, letihinnaga 99000, ja minu kodune heli tundus endiselt meeldivam. just nimelt _meeldivam_ ehk selles väites pole midagi objektiivst. just seepärast ma ei julgeksi diy projektiga kaasa minna, sest tulemust kuuled ju mitu kuud hiljem, siis kui kõlar sisse mängitud. ja on üsna 50/60 võimalus et saund ei meeldi. sõber sattus just ostma kiirustades kõlarid ja on nüüd hädas. see mis algul oli meeldivalt detailne on nüüd kriipivalt terav

    Comment


      #17
      Vs: Bookshelfid 6-11k

      Noh kui DIY kõlar ei meeldi saab ju seda lasta alati ümber teha, see juures ei tohi aga enne tegijaga tülli minna ja natuke raha peab ikka olema.

      Comment


        #18
        Vs: Bookshelfid 6-11k

        Esmalt postitatud kass poolt
        Ütlen omaltpoolt veel julgustuseks seda teemaalgatajale, et näiteks mina pole veel Eestis mitte kusagil poes näinud kõlareid mis oleks parema heliga kui kasutaja Hipi poolt valmistatud kallimaotsa kõlarid. Muide jutt käib poekõlaritest hinnaklassis kuni 40000kr.
        See pole mitte lobajutt vaid fakt!
        Mul on kodus on "Focal profile 918" näed kui lööd googlesse sisse selle.Nendes kõlarites on disaini kui ka heli.Neid kõlareid on testinud mees,kelle töid on hinnatud väljaspool eestit.Tema hindas neid kõlareid heaks.

        Comment


          #19
          Vs: Bookshelfid 6-11k

          Esmalt postitatud yntz poolt
          Mul on kodus on "Focal profile 918"
          tore, et inimestel raha on kuid numbrid hinnalipikuil, on siin teemas 4...8x väiksemad.
          -

          Comment


            #20
            Vs: Bookshelfid 6-11k

            Esmalt postitatud yntz poolt
            Mul on kodus on "Focal profile 918" näed kui lööd googlesse sisse selle.Nendes kõlarites on disaini kui ka heli.
            Neid kõlareid on testinud mees, kelle töid on hinnatud väljaspool eestit.Tema hindas neid kõlareid heaks.
            tahaks ka selliseid kõlareid, mille hindab heaks mees, kelle töid on hinnatud väljaspool eestit.. nii väga kohe tahaks.. sest see on ikkagi nii oluline - teiste hinnang. huvitav kas väljaspool eestit on inimestel parem kuulmine ka..?
            sry, aga sellised anonüümsed väited kõlasid natuke naljakana.

            Focali kohta pole eriti halba küll midagi öelda, olen isegi omanud kunagi Focali odavamaid riiulikõlareid. kast ja filter läksid mõne aja pärast muidugi ümbertegemisele, aga elemendid on tasemel igal juhul.
            viimaste katsetamiste juures on ka just Focali midbassid eriti silmapaistvad olnud, meeleldi kasutan neid oma kõlarites.
            Profile 918-le sarnaseid (või isegi identseid) elemente olen kuulnud küll ainult SQ võistlusautos, jällegi pole midagi ette heita. 918 juures meeldib veel see, et kõlarikatted ei varja tweeterit, tavapäratul kastikujul on ka omad eelised.

            Edit: juhtus selline vahva lugu, et helistati isiklikult ning viidi teemaga kurssi, ehk siis avalikustati see kõlareid testinud kodanik. endalgi on au seda isikut pisut tunda. ning teatud asjade hankimise eest võib talle vägagi tänulik olla.
            viimati muutis kasutaja hipi; 15 m 2006, 14:10.

            Comment


              #21
              Vs: Bookshelfid 6-11k

              Minul aga on kodus ProAc Response 2.5. Disaini nendes pole, heli aga kyllaga. Need on maailmas yhed enimkloonitumad kolarid, algul oli ka endal plaanis koopiad valmistada, aga siis onnestus originaalid saada.
              "Me võime kuulata kõike, mida mõõdame, kuid me ei saa mõõta kõike, mida kuuleme."

              Comment


                #22
                Vs: Bookshelfid 6-11k

                Esmalt postitatud priest poolt
                kuid ega hind ei tee veel kõlarit meeldivaks või ebameeldivaks. hiljuti sattusin kuulama dynaudio contour 5.4, letihinnaga 99000, ja minu kodune heli tundus endiselt meeldivam. just nimelt _meeldivam_ ehk selles väites pole midagi objektiivst. just seepärast ma ei julgeksi diy projektiga kaasa minna, sest tulemust kuuled ju mitu kuud hiljem, siis kui kõlar sisse mängitud. ja on üsna 50/60 võimalus et saund ei meeldi. sõber sattus just ostma kiirustades kõlarid ja on nüüd hädas. see mis algul oli meeldivalt detailne on nüüd kriipivalt terav
                pole sellist väidet kuulnudki, et sissemängides võivad kõlarid kuulatamatuks muutuda, vastupidiseid juhtumeid on ikka rohkem, muidu voorikski rahvas pidevalt kõlaritega poodide vahet - viivad sissemängituna tagasi ja võtavad jälle midagi uut asemele..
                pigem on tegu kõlari tundmaõppimisega, paljud vead ilmnevad hiljem, eks see ole õppimise protsess. ise olen ka kuulnud kõlareid, mis kõigepealt võluvad, siis hakavad teatud asjad alles häirima. mõnel võtab see lihtsalt kauem aega. ja alati annab norida mistahes kõlari kallal, tehnoloogia ja füüsikaseadused seavad omad piirid.

                Esmalt postitatud Sonic poolt
                Minul aga on kodus ProAc Response 2.5. Disaini nendes pole, heli aga kyllaga. Need on maailmas yhed enimkloonitumad kolarid, algul oli ka endal plaanis koopiad valmistada, aga siis onnestus originaalid saada.
                Smart driver pairing will increase the chances of success. No offense to fans of the ProAc 2.5 clone, but it makes a great example of poor driver pairing. The Scan Speak 8513 has heavy harmonic distortion anywhere below 4kHz, while the 8535 woofer has energy storage issues above 2kHz, along with poor off axis response. A compromised crossover point at 3kHz can't save this system and the result is a harsh, edgy sound. Crossing a 7" woofer at 3kHz also results in a narrow vertical listening window and a rough power response.

                pole isiklikult kuulanud, aga kõlari loomise juures pole kompromissid mingiks üllatuseks, tegemise käigus on väga palju igasuguste probleemide ja otsustamisega silmitsi seisnud. alati jääb küsimus, et mille arvelt mida täiustada...
                viimati muutis kasutaja hipi; 15 m 2006, 14:22.

                Comment


                  #23
                  Vs: Bookshelfid 6-11k

                  Esmalt postitatud hipi poolt
                  Edit:
                  Vihjad Alfredile?

                  Comment


                    #24
                    Vs: Bookshelfid 6-11k

                    ahh lisaks selle välimuse teemale on siin siis näide isetehtud kõlaritest, mis teevad nii mõndadele poekõlaritele ära, seda muidugi minu silmis http://www.tevalo.ee/foorum/showthread.php?t=25872

                    Comment


                      #25
                      Vs: Bookshelfid 6-11k

                      Ise eelistan iga kell ennem isetehtud ja inimese kõrva/kuulamisruumi järgi häälestatud kõlareid kui poetoodangut, see on puht minu arvamus.

                      Comment


                        #26
                        Vs: Bookshelfid 6-11k

                        ma ei mõista... 6-11 tuhat eeku. Selle eest saab pool maailma juba ju! Isiklik arvamus on, et 15k eest on parim kõlar Dali Suite 2.8. Seda on testitud ja kuulatud ja... halleluuja oma raha ette



                        kui aga väikest kõlarit vaja, siis...
                        http://www.audiocenter.ee/?op=body&id=697

                        ja mahub hinnaklassi ära ka.
                        Vastik audiofiil

                        Comment

                        Working...
                        X