Teade

Collapse
No announcement yet.

Bookshelfid 6-11k

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Bookshelfid 6-11k

    Soovitage hi-fi kõlareid vahemikus 6 kuni 11 tuhat eesti krooni.

    Kõlarid lähevad väiksemasse tuppa põhikõlariteks. Kuulan igasugust värki erineva kvaliteediga allikatest, aga kõrv on üsna kriitiline. Ehk on kellelgi mõne mudeliga positiivseid kogemusi või mida meil Eestis üldse võtta on.
    Kõlar võib olla ka kasutatud kui on hästi hoitud.

    Olemasolevas süsteemis on HK HD720 cd-mängija, HK Avr100 võim ja JBL TLX10 kõlarid. Kõlarite kvaliteediga olen rahul, aga nad on liiga suured - plaanin edaspidi hakata naabreid vähem segama.
    viimati muutis kasutaja Kirsa; 12 m 2006, 22:46.

    #2
    Vs: Bookshelfid 6-11k

    Esmalt postitatud Kirsa poolt
    Soovitage hi-fi kõlareid vahemikus 6 kuni 11 tuhat eesti krooni.

    Kõlarid lähevad väiksemasse tuppa põhikõlariteks. Kuulan igasugust värki erineva kvaliteediga allikatest, aga kõrv on üsna kriitiline. Ehk on kellelgi mõne mudeliga positiivseid kogemusi või mida meil Eestis üldse võtta on.
    Kõlar võib olla ka kasutatud kui on hästi hoitud.

    Olemasolevas süsteemis on HK HD720 cd-mängija, HK Avr100 võim ja JBL TLX10 kõlarid. Kõlarite kvaliteediga olen rahul, aga nad on liiga suured - plaanin edaspidi hakata naabreid vähem segama.
    kaks 10" bassi on pisut palju tõesti, 6.5" riiulikastis piisav. kindlasti võidad kvaliteedis samuti. ei saa mainimata jätta, et kui eritellimusel midagi lasta teha, siis oleks tulemus sellise eelarve puhul vägagi high-end..

    Comment


      #3
      Vs: Bookshelfid 6-11k

      Esmalt postitatud hipi poolt
      kaks 10" bassi on pisut palju tõesti, 6.5" riiulikastis piisav. kindlasti võidad kvaliteedis samuti. ei saa mainimata jätta, et kui eritellimusel midagi lasta teha, siis oleks tulemus sellise eelarve puhul vägagi high-end..
      Minu arust on seal kaks 8" bassikat ja üks nendest on passiivne, kuna tegu on kinnise kastiga. Tänu sellele on neil vaiksemal helitugevusel bassi pigem vähe kui palju. Aga liiga suured on nad tõepoolest. Minu arust häirib alumisi naabreid just see et nad vastu põrandat on. Uued kõlarid tuleks loomulikult postide otsa.

      Päris mitmel bookshelfil mida vaadanud olen, on lausa 5 1/4 bassielement. Mängivad hästi, aga kardangi et kui kasutan neid põhikõlariteks ning kuulan ka rocki ja metalit vahest, siis äkki jääb lahjaks.

      Kõlarite tehalaskmine on ka huvitav idee - ei olegi selle peale mõelnud varem.

      Comment


        #4
        Vs: Bookshelfid 6-11k

        aga mis siis saab kui lased kõlarid vakmis teha ja saund ei meeldi/sobi?

        Comment


          #5
          Vs: Bookshelfid 6-11k

          pakuks sellist lahendust, et kõlar oleks välisilmelt nagu põrandakõlar, alumine kamber siis oleks liivaga täidetav, ja kõlar üldse võiks kivi- või valatud kõnniteeplaadil olla. siis oleks asi väga stabiilne vibratsioonde suhtes.
          siin on üks näide sellisest "riiulikõlarist" (6,5" midbass):

          Comment


            #6
            Vs: Bookshelfid 6-11k

            Esmalt postitatud priest poolt
            aga mis siis saab kui lased kõlarid vakmis teha ja saund ei meeldi/sobi?
            Sama põhjus on ka mind isetehtud kõlaritest eemale hoidnud, samuti ei ole ma siiani ühtegi isetehtud kõlarit näinud mis minu arvates ka ilusa ja kvaliteetse viimistlusega oleks olnud, ikka on juba kaugelt näha et isetehtud...

            Tehasekõlaritest soovitaks teemalgatajal Hifi-klubis Dynaudio Audience 42 ja 52 üle kuulata.

            Comment


              #7
              Vs: Bookshelfid 6-11k

              Esmalt postitatud Anti112 poolt
              Tehasekõlaritest soovitaks teemalgatajal Hifi-klubis Dynaudio Audience 42 ja 52 üle kuulata.
              52 on kuulatud. Dynaudiod mulle väga ei meeldi. Liiga elutu heli. Mulle meeldib rohkem selline kiiksuga ja soojem variant.
              Samas muidugi ma ei ole neid kuulanud oma kodus ja oma suhteliselt pehme võimu taga niiet mine tea.

              Comment


                #8
                Vs: Bookshelfid 6-11k

                Esmalt postitatud priest poolt
                aga mis siis saab kui lased kõlarid vakmis teha ja saund ei meeldi/sobi?
                iseehitamise mõte ongi see, et saab vastava kuulamisruumi, muusikamaitse ja viimislusega kõlarid teha. pealegi läheb siis kogu raha õigesse kohta, st hästi valitud elementidele ning filtrikomponentidele, ideaalvariandis saab tellija filtrite häälestamise protsessi ajal ka sõna sekka öelda. muidugi ei saa väita, et iga isetehtud kõlar on hea, sest tegijate tasemed ja muusikaline kuulmine ning tehnikatundmine on väga erinevad. ise olen küll ennast ära hellitanud, naljalt enamus poekõlareid üldse ei rahulda. ning kui heli väga ära ei hirmuta, siis hind teeb seda kindlasti.
                see jutt polnud mõeldud brändikummardajate ümberveenmiseks, lihtsalt oma kogemusest räägin..

                Comment


                  #9
                  Vs: Bookshelfid 6-11k

                  meeldivalt soe kõlar on jamo d830. sinu eelarvesse küll päris ei mahu

                  Comment


                    #10
                    Vs: Bookshelfid 6-11k

                    Esmalt postitatud Anti112 poolt
                    Sama põhjus on ka mind isetehtud kõlaritest eemale hoidnud, samuti ei ole ma siiani ühtegi isetehtud kõlarit näinud mis minu arvates ka ilusa ja kvaliteetse viimistlusega oleks olnud, ikka on juba kaugelt näha et isetehtud...

                    Tehasekõlaritest soovitaks teemalgatajal Hifi-klubis Dynaudio Audience 42 ja 52 üle kuulata.
                    Siis ei ole sa korralikul viimistletud ja isetehtud kõlareid näinud. Kui valida,siis ise soovitaks ise tehtud kõlareid. Miks? Viimistluse saad valida millise meeldib, spoon, värv, lakk, peits(muidugi peab ka korralik puutöö vend olema, igaüks ei saa tõesti korraliku viimistlusega hakkama)tulemus kordi parem kui valmis poe omadel, 5-6k kanti ja võibolla ka kallimatelgi, ei ole eriti uurimas käinud pole viimistlus muud kui tavaline klepsutuuning, sama kvaliteedi juures odavamad, filtrid saab häälestada meistermehega oma kõrva järgi jne.

                    Comment


                      #11
                      Vs: Bookshelfid 6-11k

                      Esmalt postitatud priest poolt
                      meeldivalt soe kõlar on jamo d830. sinu eelarvesse küll päris ei mahu
                      Jah. Olen selles isegi veendunud. Jamo d830 on mu lemmik (pole eriti palju kallimaid kuulanud ka). Kahjuks jääb tõesti eelarvest välja.

                      Comment


                        #12
                        Vs: Bookshelfid 6-11k

                        Esmalt postitatud wert poolt
                        Siis ei ole sa korralikul viimistletud ja isetehtud kõlareid näinud.
                        Intsu tehtud kallima viimistlusega põrandamudelit üsna lähedalt uurinud, pildi pealt enamust siin foorumis tutvustatuid, ükski ei kvalifitseeru minu arvates kvaliteetseks viimistluseks...

                        Comment


                          #13
                          Vs: Bookshelfid 6-11k

                          Ütlen omaltpoolt veel julgustuseks seda teemaalgatajale, et näiteks mina pole veel Eestis mitte kusagil poes näinud kõlareid mis oleks parema heliga kui kasutaja Hipi poolt valmistatud kallimaotsa kõlarid. Muide jutt käib poekõlaritest hinnaklassis kuni 40000kr.
                          See pole mitte lobajutt vaid fakt!

                          Comment


                            #14
                            Vs: Bookshelfid 6-11k

                            Esmalt postitatud Anti112 poolt
                            Intsu tehtud kallima viimistlusega põrandamudelit üsna lähedalt uurinud, pildi pealt enamust siin foorumis tutvustatuid, ükski ei kvalifitseeru minu arvates kvaliteetseks viimistluseks...
                            aga ole hea ja räägi mida siis see kvaliteetne viimistlus sisaldab, mismoodi see spoon või mis iganes sinna peale panna tuleb ?

                            Comment


                              #15
                              Vs: Bookshelfid 6-11k

                              Põhimõtteliselt saan aru, mida "Anti112" mõtleb. Tumedamaks peitsitud spooni on tihti väga raske saada täiesti ühtlase tooniga. See vast põhiviga ongi(no kui kõrvale panna näiteks ~8k Yamaha kõlar siis ei teki kahtlustki, milline on poe, milline DIY kõlar). Teine koht on, et säästu huvides ei kasutata tihti poeinvertrit vaid kasutatakse "solgitoru" - milline ilus nimetus.
                              Töölaual on Intzu riiulukõlarid - mahagon+peits+lakk. Kui norida, siis on märgata spooni otsaäärtes liigset peitsi...kuid kaugemalt kui 1m vaadata siis on välimus 5+ (ilma liialdamata). Spoonide liitumised/nurgad on, vähemalt Intzu poolt, veatud.
                              Poekõlaritel kasutatakse ka läikivat ("piano") lakki ja üksikuid ehisdetaile/disainielemente, et "luksim" välimus anda.

                              Kokkuvõtteks: kui eelarve piiratud, siis tuleb oma valik teha, kas nr. 1 on heli või välimus.
                              (bassihelide edasikandumist mööda põrandat, aitab tunduvalt vähendada piikide olemasolu.)
                              PS:rockmuusika puhul on alati võimalus, et kõlarid jäävad lahjaks...kunagi pole küllalt.
                              Ise kavatsen ka järgmised kõlarid lasta valmistada - diivanil istudes, pole paar pisikest viimistlusviga nii olulised, et maksta 30...100% rohkem.
                              viimati muutis kasutaja marcor1; 14 m 2006, 09:36.
                              -

                              Comment

                              Working...
                              X