Teade

Collapse
No announcement yet.

Kasti takistus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Originally posted by p2rn@Feb 21 2005, 21:59
    Misasja ja sa oled veel mode siin???Ütled et teine mees on tollel alal tume junn kuigi selline ütlus on küll aga mulle küll ei meeldiks kui keegi minu poole niimoodi pöörduks :angry:
    "Tume junn" on vaid piltlik väljend, millel pole mingisugust solvavat tähendust minu silmis.
    Kust ? Kuidas ? Palju ? Ple just neis pisiasjades kõige pädevam.. :unsure:
    Ning antud lausest sain mina selgesti aru,et vaja abi filtri koostamisel.

    Comment


      #17

      Kondekas peaks olema, pooli võib ära jätta.
      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

      Comment


        #18
        mitte peaks vaid peab muidu ega need piezod kaua ei laula.
        -

        Comment


          #19
          Originally posted by VieX@Feb 21 2005, 19:18
          Minu arust pole ma maininud, et soov suur neid ise valmistada.. soovisin teada kuidas saab 4oomise woofri ja 8oomise kõrgsageduskõlariga 4-8oomise takistuse.
          Seda me võime selgitada küll aga filtrid tuleb lihtsalt ehitada ,kui sa just kõegsagedust läbi ei tohi lasta. Läbi lasta sellepärast ,et kui sa lased tasse kogu heli siis madalatel sagedustega on kõlari membraani liikumisamplituud suurem ja kõrgsagedus lihtsalt mehhaaniliselt puruneb.
          Tõnis

          Comment


            #20
            Plaanis jah ehitada siiski töökindel süsteem.
            Tänud seni laekunud postituste eest
            Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

            Comment


              #21
              Soov ikka teada, kust saan pooli ja mis oleks sobivaim lahendus.. samuti tahaks ligikaudset kulu teada.
              Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

              Comment


                #22
                ütle siis palun lõikesagedus...?
                (õigemini ütle kui kõrgele on võimeline KA mängima ja kui madalale tweeter)
                Kevad- Till tõuseb ja hernes tahab keppi

                Comment


                  #23
                  KA peaks mängima 5000 hz-ni, Piezo algab 3000 hz pealt.
                  Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

                  Comment


                    #24
                    Tuleb mõni tarkuseiva ?
                    Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

                    Comment


                      #25
                      Ülal antud skeemis jätad pooli ära ja konde paned 4,7 mkF.
                      Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                      Comment


                        #26
                        Asi sai siis taolise lahenduse:
                        Kuna ma nendest kondedest ja poolidest ei taipa, siis vb seletad mida märgib see suurus 4.7mkf .. ja kust ma ta saada võiksin. Aitähh.
                        Lähed elektroonika poodi ja küsid 4,7 mikrofaradi suurust kondensaatorit, mis sobiks kõlarisse pista.
                        Tüüpi ei oska täpsemalt soovitada, vene omadest sobisid ntx paberkondensaatorid, aga küll müüjad oskavad midagi kosta.
                        Või siis küsi foorumist.

                        Ning see 4.7mkf, teeb mu kõlaritega mida ? Kus maal on lõikesagedus ja kuidas sa selle välja arvutasid ? Kui viitsid lollile seletada muidugi..
                        Kondekal on selline omadus, et temast alalisvool läbi ei lähe ja sageduse kasvades hakkab tema takistus vähenema.
                        Valitud on nii, et 4kHz peal on kondi takistus umbes sama mis tweeteril.
                        Sageduse kasvades 2x väheneb ka kondi takistus 2x, ehk kõrged lähevad kõik läbi. Sama loogika kehtib madalama otsa kohta.

                        Ma panen kogu selle jutu teemasse, ega sa ainus ei ole kes selles roheline on.
                        Ok?
                        Keegi võiks veel kondeka tüüpi soovitada.
                        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                        Comment


                          #27
                          Niiet muretsen endale 4.7mkf kondeka, ühendan ta vastavalt skeemile(pooli jätan ära) ning kasti(woofer+kõrged) kogutakistuseks ~ 4ohm ?
                          Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

                          Comment


                            #28
                            täpselt ning vaata mitu volti see 4,7 uF konde sul vastu peab KA 100W kohta peaks 35V piisama? mis teised arvavad?
                            V siis seepärast arutlusel, sest ranz mõõtis enda kickerisse mineva voolu 160V olevaks h34r: ja võimsamatel PA süsteemidel kindlasti see ka sinnakanti hakkab kiskuma? :unsure:
                            -

                            Comment

                            Working...
                            X