Teade

Collapse
No announcement yet.

Kasti takistus

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    Kasti takistus

    Kui mul on 4ohm woofer ja 8ohm kõrgsageduskõlar ning ma ehitan nad ühte kasti ja toon välja ühe juhtme, siis kuidas pean juhtmed ühendama, et saada kasti (woofer+sagedus) takistuseks 8ohm ? :huh:
    Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

    #2
    Kõrgetele paned kondi vahele, aga bassiga läheb juba raskemaks, kas 4 oomi takk või 2 bassi järjest või filter kus 4 oomi jagu poole.
    Mõistlik oleks muidugi 4 oomine võim.
    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

    Comment


      #3
      @Elukaz: Ma vist ei mõelnud päris seda ..
      Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

      Comment


        #4
        Seleta siis lahti, mida sa mõtled, mulle jäi mulje, et sa tahad 4 oomise elemendiga 8 oomist kõlli teha.
        Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

        Comment


          #5
          ma sain aru, et tahetakse teha 4 oomise + 8oomise elemendiga kasti teha.... B-)

          Comment


            #6
            Originally posted by VieX@Feb 20 2005, 16:46
            Kui mul on 4ohm woofer ja 8ohm kõrgsageduskõlar ning ma ehitan nad ühte kasti ja toon välja ühe juhtme, siis kuidas pean juhtmed ühendama, et saada kasti (woofer+sagedus) takistuseks 8ohm ? :huh:
            Selliste komponentidega saab teha ainult 4 oomise kõlari. Kõlari takistuse määrab üldiselt woofri takistus.
            Miks 4 oomine ei kõlba?

            Comment


              #7
              4ohm sobiks ka.. aga siiski kuidas seda teostada ?
              Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

              Comment


                #8
                Siis juba palju lihtsam, bassika ühendad võimuga otse, kõrged samuti, aga läbi konde. Konde arvutamiseks on vaja teada, alates mis sagedusest kõrged mängima peavad.
                Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                Comment


                  #9
                  Kust ? Kuidas ? Palju ? Ple just neis pisiasjades kõige pädevam.. :unsure:
                  Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

                  Comment


                    #10
                    Ära küsi skeeme ja seda kuidas üht või teist asja ehitatakse, kui Sul puuduvad algteadmised, see tähendab tuleks ikka teada, kuidas miski skeemil märgitakse, mis asi on takisti, mis on transistor, kuidas oomiseadust kasutada ja muu [tuletage põhikooli füüsika meelde]
                    Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.

                    Comment


                      #11
                      Esiteks oleks kõige asjakohasem rääkida meile milliste elementidega tegu, siis saame natukenegi täpsemaid vastuseid anda. Teiseks tundub,et oled sel alal tume junn, niiet lihtsam lasta kellelgi filter valmis teha. Aga kui soov ikka ise teha, siis pead endale kõigepealt filtri tegemise põhitõed selgeks tegema ning skeemitehnika tundmine ei tee ka paha...
                      Aga jah, ütle elementide tüübid, siis saame filtri välja arvutada. Siis aga kiiresti Tevalosse juppide järgi, mis iseenesest läheb juba parajalt kirveks.

                      Comment


                        #12
                        Minu arust pole ma maininud, et soov suur neid ise valmistada.. soovisin teada kuidas saab 4oomise woofri ja 8oomise kõrgsageduskõlariga 4-8oomise takistuse.
                        Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

                        Comment


                          #13
                          Originally posted by erx@Feb 21 2005, 17:03
                          Esiteks oleks kõige asjakohasem rääkida meile milliste elementidega tegu, siis saame natukenegi täpsemaid vastuseid anda. Teiseks tundub,et oled sel alal tume junn, niiet lihtsam lasta kellelgi filter valmis teha. Aga kui soov ikka ise teha, siis pead endale kõigepealt filtri tegemise põhitõed selgeks tegema ning skeemitehnika tundmine ei tee ka paha...
                          Aga jah, ütle elementide tüübid, siis saame filtri välja arvutada. Siis aga kiiresti Tevalosse juppide järgi, mis iseenesest läheb juba parajalt kirveks.
                          Misasja ja sa oled veel mode siin???Ütled et teine mees on tollel alal tume junn kuigi selline ütlus on küll aga mulle küll ei meeldiks kui keegi minu poole niimoodi pöörduks :angry:

                          Comment


                            #14
                            hahhahahahaa :blink: pole midagi öelda...
                            Anna oma elementide täpsed markeeringud niisama ei oska keegi midaig juu välja võluda.

                            Comment


                              #15
                              Piezo tweeter (8ohm), KA 10" (4ohm).
                              Parima hinnaga õhksoojuspumbad Eestis 2a garantiiga.

                              Comment

                              Working...
                              X