Teade

Collapse
No announcement yet.

Edasiminek Audes-105 kõlaritelt

Collapse
X
 
  • Filter
  • Kellaaeg
  • Show
Clear All
new posts

    #16
    Ootaks samuti arvamusi, juhul kui need odavalt saab mõistliku hinnaga kordi paremalt mängima panna, nii et kõlarite vahetuseks enam mõtet ei näe.

    Senikauks panin need siia samasse müüki
    Tere! Müüa Valget värvi valgetel jalgadel 105-d. Peamiselt on kõlarid vaikselt jazzi jms tagataustaks mänginud ja seerjuures väga nauditavalt. Asukoht läänemaa, proovimisvõimalus, transpordivõimalus tallinna. Katted kaasa. Ostsin mälujärgi 450 euroga u 3 aastat tagasi siitsamast foorumist ehk kusagilt


    Päris ilusad kõlarid on

    Comment


      #17
      karta on, et see toake 30 ruutu ei ole...

      Comment


        #18
        Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
        karta on, et see toake 30 ruutu ei ole...
        Illar oled eesti ensvst, et nurga järgi paned ruumi suurust paika?

        Comment


          #19
          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          Need viidatud kõlarid on selle kogenud jaapanlase eksperiment teha mitte millestki midagi. Töötab heliallikana üks element, teine pasiivruupor, et kõlariauku mittepuurida.
          Japs on aint vajukaid restaureerinud. muud pole midagi teinud, vist.
          info asjast: https://support.jbl.com/on/demandwar...E%5E%5E%5E.pdf

          ühed ribadeks lõdvikutega sellised on ebays müügis.

          Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
          Ootan huviga lisaks sinule ka veixi, moi ja osxi arvamusi, kuis teematekitaja tõstatatud 105t üla-ala otsas kompenseerida. Ekvalaiser nt mis eelnimetatutele on saatanast?
          Need on oma arvamuse juba kuhugi kirja pannud, tuleb aint vanemaid teemasid kaevata.


          pealegi on praegu paha aeg midagi aretama hakata. materjalidega võib äkitse kitsaks minna... hiina pealik kippuvat sulgema tööstusharusid mille vajalikkusest ta aru ei saa.
          viimati muutis kasutaja olavsu1; 28 m 2023, 20:16.

          Comment


            #20
            Müügikuulutuses kirjas, et teemaalgataja kuulab jatsu.
            Et siis tema tulevikukõlar võiks tõetruult kontrabassi, saksofoni ja hi-hat trummi edastada.
            Digital is like formaldehyde, first it kills the music, then it stores it forever.

            Comment


              #21

              Keskmist mõõtu kambri korral ma mujale ei vaataks: https://www.thomann.de/intl/midfield...tml?ls=25&pg=1

              Kui me tõesti suurest ruumist räägime ja teatud karva pikuti pooleks ajada tahame...

              Adam S6X või isetehtud Aube Original'i sarnased Mcintosh MC1502 järel, kontrollitud dbx diverackiga.

              Signaali allikas on omaette teema.



              Comment


                #22
                Esmalt postitatud martk poolt Vaata postitust
                Kas selle diagrammiga oled tuttav?
                https://upload.wikimedia.org/wikiped...indos4.svg.png
                Kui jah, siis kuipalju pead toas madalaid nt 30Hz ja kõrgeid nt 10kHz tõstma, et tekiks suurepärane helipilt 5 meetri kaugusel kõlarist?
                Pilt on õige ja kõrv nii kuulebki. Antud juhul on aga minu arusaamisel probleem just vastupidine, et eemalt kuulates on keskmised ja kõrged tuimad, elutud või lihtsalt nõrgukesed. Ehk väike vastuolu on siin sees füüsika ja teemaalgataja probleemi vahel. Tõenäoliselt on siin tegu ruumi akustika ja kõlari suunakarakteristiku koosmõjuga, kuigi pole välistaud ka kuulaja omapärane kuulamisharjumus.
                Ehk ka mõne teise kõlariga samas ruumis oleks ilmselt sarnased probleemid.
                Neid saaks vältida kui ruumi akustilised omadused oleks täpselt teada ning ka Audes 105 ja uue kõlari kandidaadi kohta oleks teada ASK suunasõltuvus. Enamasti neid andmeid on keeruline saada ja jääb ainult kodus kuulamise ning katsetamise variant.

                Comment


                  #23
                  Esmalt postitatud moi poolt Vaata postitust
                  Pilt on õige ja kõrv nii kuulebki. Antud juhul on aga minu arusaamisel probleem just vastupidine, et eemalt kuulates on keskmised ja kõrged tuimad, elutud või lihtsalt nõrgukesed. Ehk väike vastuolu on siin sees füüsika ja teemaalgataja probleemi vahel. Tõenäoliselt on siin tegu ruumi akustika ja kõlari suunakarakteristiku koosmõjuga, kuigi pole välistaud ka kuulaja omapärane kuulamisharjumus.
                  Ehk ka mõne teise kõlariga samas ruumis oleks ilmselt sarnased probleemid.
                  Neid saaks vältida kui ruumi akustilised omadused oleks täpselt teada ning ka Audes 105 ja uue kõlari kandidaadi kohta oleks teada ASK suunasõltuvus. Enamasti neid andmeid on keeruline saada ja jääb ainult kodus kuulamise ning katsetamise variant.
                  Audes 105d on mu kõrva jaoks lähedalt tuimemad kui kaugelt. Veits tuhm helipilt/ minu soov edasi minna. Aga see on täpselt kust mätta otsast vaadata. Võrreldes audes 003-dga on 105-d ikka väga head kõlarid.

                  Comment


                    #24
                    Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust
                    Audes 105d on mu kõrva jaoks lähedalt tuimemad kui kaugelt. Veits tuhm helipilt/ minu soov edasi minna. Aga see on täpselt kust mätta otsast vaadata. Võrreldes audes 003-dga on 105-d ikka väga head kõlarid.
                    Difuusori probleem. Audese kõrgetel on üsna kitsas suunadiagramm. (kui oled kõrgete suunadiagrammist väljas, siis heli tundub nagu läbi vatiteki, bass hakkab domineerima) Kõrgete kuppel peab olema umbes täpselt kuulaja kõrva kõrgusel ja sihitud ka kuulaja pihta. kuskil müüdi noid difuusoreid eraldi ja milega sai kuppelvaljuhääldit täiendada. need venitavad suunadiagrammi laiemaks, veidi.

                    //kui mul veel olid estoniad, siis katsetasin naljaviluks. panin sõrme kõrgete kupli lähedale ca 2mm kuplist allapoole. see muutis koheselt helipilti paremaks. S-DJ60X monitoridel on selline suunaja juba endal küljes.

                    Comment


                      #25
                      Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust
                      ..Praegu mõtlen, et mul olid kunagi kontoris 105d ja kuulasin neid 1.5 meetri kauguselt ja lõppes asi sellega et audesed jäid seisma ja logitech 60 eur arvuti 2+1 kõlarid jäid mängima, kuna need tõid muusikas detailid palju rohkem esile.( lähedalt kuulates) Hetkel on nad u 5-6 meetri kaugusel ja mängivad täitsa hästi, aga on tunne et miskit jääb puudu mõnusalt õhulisest helipildist...
                      Logitech, mis seal olla võib.., kui heli hea- ehk näiteks S-220, Z323 või miskit sinna kanti, võimsusega ca 17W tippmarki.
                      Ja arvad, et kui selle "W-nubri" kõlavate brändide hüüdnimede saatel kümnekordistad või enam, saabub õnn õuele( .. ja lisaks saad talvel küttekulud ka väiksemaks)?
                      Esmalt postitatud olavsu1 poolt Vaata postitust
                      ..eeldavad korralikke balanseeritud kaableid ja korraliku helikaarti, focusrite, rme jne. ..
                      Siis jah, tuleb alustada kaablite balanseerimisest ja võibolla mõni hea inimene võtab paari k€ eest ette ja teeb ära.

                      Nühi põllukivi palju tahad, teemantit tast ikka ei saa

                      Comment


                        #26
                        Esmalt postitatud simson poolt Vaata postitust

                        Audes 105d on mu kõrva jaoks lähedalt tuimemad kui kaugelt. Veits tuhm helipilt/ minu soov edasi minna. Aga see on täpselt kust mätta otsast vaadata. Võrreldes audes 003-dga on 105-d ikka väga head kõlarid.
                        Ainus 105 mõõtmine mille leidsin, on siin samas foorumis https://www.elfafoorum.eu/forum/audi...ifoorum/56485-
                        Selle järgi võiks arvata, et kui sinu omadel on sees originaalsed filtrid, siis ongi neil otse kiirgusteljel väike keseksageduste defitsiit.

                        Comment


                          #27
                          Kui varasemalt on kõlarid üpris nurgas olnud, siis panin kasutaja scanspeak(tänud, kui loed!) juhendamisel kõlarid toas korrektselt nurkadest eemale asetsema, õigele kõrgusele ja kerge kalde alla põranda suhtes.

                          Tekkis helipilt ja esimest korda kuulen neid kõlareid mängimas. Jazz muusika ja rahulikum Sting, Dire Straights jms on täitsa hea nüüd.
                          Samas tempokamat rock muusikat kuulates ja eriti vaikselt on selline tunne, et kõlarid ei täida täielikult ruumi ära. Proovin järgnevaks mõnda suuremat kõlarit antud ruumis ja siis saan ise ka ehk paremini aru kus suunas edasi liikuda.

                          Saan samuti aru, et päris keeruline on läbi arvuti kirjeldada ja samuti nõu anda. Igatahes tänud kõigile, olen päris palju täiesti uut infot omandanud ja eelkõige mõistnud, kui oluline on kõlarite asetus ruumis.

                          Comment


                            #28
                            See oli nüüd küll odav ja hea lahendus. Head vana aasta lõppu ja paremat uut.

                            Comment


                              #29
                              Sai tehtud ka natuke prototüüpimist Audes 105 komplektiga ja võib õelda, et andis kõlaritele uue elu. Kõrgsagedused muutusid konkreetsemaks, puhtamaks ja jõulisemaks.

                              Tegu on Peerless Vifa XT25BG60-04, mis võimalik hetkel leida 60.- eest komplekt ja vähemalt minu arvates sobis originaalide asemele vägagi edukalt. 3D disain oli osaliselt olemas ja seega tuli juurde teha Audese jaoks sobiv koonuse osa, mis sai selline omamoodi prisma effektiga(Loe: puudub igasugune varasem 3D disainimise kogemus). Möötudelt sai nii täpne, et läks napilt kokku kõik ja isegi ilma kruvideta ei kao sealt kuhugi. Muidugi see õnnestus peale esimest kolme ebaõnnestunud katset aga see selleks.

                              Kuskil 13tundi printis üks selline eksemplar välja, pluss tegelt veel teine kinnitus tükk eraldi, mis oli kunagi varem tehtud. Kindlasti saaks veel ilusamaks teha ja siluda aga täidab oma eesmärki.

                              Võibolla kunagi katsetab veel filtri skeemiga natuke erinevaid kondekaid proovides aga üldiselt olen juba praegu rahul nendega.

                              Click image for larger version  Name:	IMG20240228225739.jpg Views:	0 Size:	233,5 KB ID:	1130404Click image for larger version  Name:	IMG20240302142008.jpg Views:	0 Size:	197,5 KB ID:	1130405
                              viimati muutis kasutaja d4v3; 04 m 2024, 23:29.

                              Comment


                                #30
                                Kust see ruupori kuju pärit on?
                                Mul on esmapilgul tunne, et selle kuju ei ole kõige parem, eriti halb on see väga kandiline ruupori serv.
                                viimati muutis kasutaja moi; 06 m 2024, 07:01.

                                Comment

                                Working...
                                X